Konopný olej pre psov a mačky

Podrobnosti

Konopný olej pre psov a mačky najvyššej kvality na obohatenie kŕmnej dávky o esenciálne mastné kyseliny, vitamíny a k posilnenie zdravia a imunity. Pri krmení psa granulami Yoggies doporučujeme používať olej ako doplnok stravy mimo hlavnej kŕmnu dávku. Ak budete používať k obohateniu kŕmnej dávky pri kŕmení BARF, môžete s ním skvele dochutiť aj obohatiť celú porciu. Dôležité upozornenie: Olej je získavaný lisovaním za studena semien povolených odrôd rastlín konope siateho, ktorá neobsahujú THC ani iné psychotropné látky. Olej má ľahkú orieškovú vôňu a vďaka obsahu chlorofylu aj jemne zelenú farbu. Použitie: Konopný olej je získavaný z konopného semienka, ktoré obsahuje všetkých 23 aminokyselín, ktoré sa vyskytujú v prírode, vrátane 8 esenciálnych (ktoré si telo psa nevie vyrobiť samo a musí ich prijímať v potrave) a má ideálny pomer mastných kyselín Omega-3 a omega-6. Omega 3 kyseliny sú tiež dôležité pre zdravý vývoj mozgu šteniat aj celkové zdravie dospelých psov. Konopný olej tiež obsahuje vysoký obsah železa, horčíka, mangánu, zinku, fosforu a vitamínov rozpustných v tukoch A, D, E aj ďalšie, pre organizmus veľmi dôležité látky. Esenciálne nenasýtené mastné kyseliny alfa-linolénová a kyselina linolová, sú dôležité najmä pre správnu funkciu buniek, nervov, imunitný systém psa i srdcovo-cievny systém. Konopný olej môže tiež slúžiť ako skvelý zdroj energie. Výrazne sa konopný olej môže uplatniť pri liečení chronických chorôb kože a srsti psa aj liečenie zápalových ochorení a môže pomáhať aj pri rekonvalescencii, kedy je potrebné podporovať potrebné rast svalovej hmoty, alebo priberanie na hmotnosti.

Výroba

Špeciálna a pomalá metóda lisovanie za studena zaistí "nezahřívání" suroviny a tým aj uchovanie prírodných živín v tomto oleji.

Zloženie

Zloženie:100% olej lisovaný za studena z odrôd konope siateho (Cannabis sativa). Hrubý tuk 98%, energetická hodnota: 3724 Kj v 100 g

Skladovanie:Skladujte v tme na chladnejšom mieste a nevystavujte priamemu slnku, alebo zdrojom tepla a po otvorení opäť obal zatvárajte. Snažte sa po otvorení čo najskôr zpotřebovat. Olej neobsahuje žiadne konzervanty!

Krmné dávky

Pess hmotnosťou ca 15kg - 10ml / deň, 25kg - 15ml / deň. Mačka s hmotnosťou 5kg - 3ml denne, 8kg - 5ml deň..

Doporučenie

Konopný olej pre psov je taký "všeumelec" medzi doplnky potravy. Je vyrábaný zo semien konope siateho (Cannabis) ale neobsahuje THC. Nielen že má konopný olej vysokú nutričnú hodnotu a môže tak byť rýchlym zdrojom energie, ale obsahuje vyvážený pomer omega-6 a omega-3 esenciálnych mastných kyselín 3: 1, čo je vyrovnaná plnohodnotná dávka týchto esenciálnych kyselín. Obsahuje aj vysoký obsah železa, horčíka, mangánu, zinku, fosforu a vitamínov rozpustných v tukoch A, D, E aj ďalšie, pre organizmus veľmi dôležité látky. Konopný olej je odporúčaný zvlášť pri alergických reakciách ik odstraňovaní ekzémov a pri problémoch so srstí.Své uplatnenie má aj pri liečení chronických chorôb pokožky a možno ho užívať aj na vonkajšie "pomazanie" např.otlaků pod. Konopný olej zvyšuje vitalitu psa a mačky, posilňuje imunitný systém, stará sa o lesklú a zdravú srsť, elasticitu kože, stabilizuje látkovú výmenu. Pred použitím doporučujeme pretrepať, alebo zamiešať.