Časté otázky

Keď chcete kŕmiť svoje psy kvalitne, zdravo, bez chémie, po vzore prírody ... a neviete ako na to, posielate nám svoje otázky. Na základe týchto otázok sme zostavili tie najčastejšie do prehľadných sekcií.

Často sa pýtate na jogurty pre psov, ako vybrať najlepší granule pre psa, ako kŕmiť šteňa, ako kŕmiť psa veľkých plemien, psov na diéte a pod. Zaujíma vás, aký je rozdiel medzi extrudovanými a za studena lisovanými granulami aj to, ako kŕmiť psa surovú potravou BARF, čo sú probiotiká, ako zbaviť psa hnačiek, aby bol váš pes čo najzdravšie a mnoho ďalšieho. Odpovede nájdete nižšie.


O jogurtoch pre psov a mačky

- Čo je Jogurt pre psov a prečo ho psom podávať

Z čoho je Jogurt pre psov vyrobený
Jogurt pre psov je vyrobený najjednoduchšou možnou a úplne prírodnou formou bez použitia akejkoľvek chémie. Špeciálna zmes mliek - predovšetkým ovčieho, ktoré je oveľa výživnejšie než akákoľvek iná mlieka - a špeciálne pre psov vyvinuté živé kultúry robia z tohto produktu probiotickú "bombu" k posilneniu imunity, zastavovaniu hnačiek, potláčaniu "prdíkov" a mnohým ďalším menej či viac závažnejším zdravotným ťažkostiam psov a mačiek.
Prečo dávať psom a mačkám Jogurty Yoggies
Rovnako ako u ľudí, tak i u psov a mačiek je dôležitá imunita a obranyschopnosť organizmu. Dlhé roky celý krmivársky priemysel toto vôbec neriešil. A možno práve preto dnes trpí stále viac psov alergiami, hnačkami a vážnymi chorobami, ako je rakovina a pod. Pritom stačí len málo. Starať sa o mikrobiom (predtým pod názvom "mikroflóra") a vyživovať organizmus probiotikami aj prebiotikami. Potom bude silná imunita a psy - naši najlepší priatelia - môžu menej trpieť civilizačnými chorobami, hnačkami a pod. Viac pozri :

- K čomu je Jogurt pre psov a ako pomáha posilniť zdravie a imunitu 

Kedy a na čo používať Jogurt pre psov
Yoggies Jogurty pre psov môžete vďaka tomu, že sa jedná o úplne prírodný produkt bez laktózy a konzervantov, používať pre šteňatá aj staršie psy. Je vynikajúcim zdrojom živočíšnych tukov (rýchly príjem energie, alebo priberanie na váhe), vápnika (pre kosti, kĺby aj k vyváženiu množstva P "fosforu" pri kŕmení surovou potravou) tak i probiotík (na posilnenie imunity organizmu proti vírusom, baktériám, parazitom a pod. ).
Skvelý k zastaveniu aj potlačeniu hnačiek aj flatuence (vetrov).
Často sa stáva, že pes niekde zlízne, očuchá, alebo niečo nevhodné zje. Potom nastáva problém. Krátkodobé aj závažnejšie hnačky a prdíky. Pred návštevou veterinára (a ten vám predpíše antibiotiká a mnohokrát veterinárnu a niekedy "nechutnú" diétu), skúste to prírodným spôsobom. Nasaďte krátku diétu a desiaty v podobne menších, ale častejšie podávaných porcií Jogurtu pre psov.
Ako posilňovať imunitu psa a mačky
Imunitný systém je doslova "čarodejník" a druhý mozog. Ak je vyvážený a dobre živený, zaistí vám i vášmu psovi / mačke pevnejšie zdravie a odolnosť proti parazitom, vírusom a trebárs aj závažnejším chorobám. Dôležité je mať na pamäti tieto pravidlá.
Pravidlo č.1 - Dodávajte črevnému mikrobiomu (predtým mikroflóra) dostatočné množstvo a rozmanitý prísun probiotických kmeňov. To zaručí práve Jogurty pre psov podávané napríklad ako desiata a krmivá - granule aj surová potrava B.A.R.F. od Yoggies.
Pravidlo č.2 - z Jogurtu dodáte do čriev veľkej spektrum probiotických živých kultúr. Tie je potreba vyživovať. K tomu môžete použiť na tento účel vyvíjane krmivá a doplnky potravy Yoggies. Obsahujú okrem mäsa tiež ovocie, zeleninu, morské riasy atd. To všetko je potravou "prebiotikami" pre "probiotiká". Čím viac probiotických kmeňov v črevách prežije (každý kmeň potrebuje na prežitie rôznu potravu) a čím pestrejšie bude ich potrava (prebiotiká), tým zdravší váš pes aj mačka bude. A to platí aj pre človeka !!! Kvalitné potravu pre psov i pestré spektrum prebiotík pre mikrobiom zaistí krmiva Yoggies. Tak sú totiž vyvíjané ...


- Neobsahuje Jogurt pre psov laktózu?

Pes ani mačka nevie laktózu stráviť
To môže byť spúšťačom hnačiek aj plynatosti. To platí zvlášť u šteniat a mačiatok. Niektoré sa s tým vyrovnajú lepšie, niektoré horšie. Preto by ste mali predchádzať styku s laktózou ako u šteniat a mačiatok, tak u dospelých, ale aj starších jedincov, u ktorých je tráviaci trakt už náchylnejší na niektoré externé "podnety" viac ako u psa dospelého v kondícii.
Jogurty pre psov neobsahuju laktózu
Úplne prírodnou cestou sme ju (vďaka enzymatickému štiepenie laktózy) z jogurtu Yoggies odstránili - "rozštiepili".
Môžete ich ochutnať aj vy - áno. Jogurty pre psov sú vyrábané v potravinárskej kvalite z plnotučných mliek z fariem. Ak máte radi jogurty (pre ľudí), vyskúšajte aj tie naše Yoggies. Isto sa vám budú zdať sladšie a možno aj chuťovo lepší. To preto, že je v nich laktóza rozštiepená.


- Môj pes má dlhodobé tráviace problémy - ako má užívať vaše Jogurty ( kombinácia Jogurtu a granúl...)

Ako funguje tráviaci systém psa
Celé trávenie potravy je u psa závislé na trávení živín prevažne v tenkom a hrubom čreve. Psie sliny totiž neobsahujú - na rozdiel od človeka - enzýmy, ktoré by pomáhali potravu "predtrávit". Preto je dôležité si uvedomiť, ako a čím by mal byť váš pes kŕmený. Pochádza totiž z vlka, aj keď sa postupom tisícročia trochu spolužitie s človekom prispôsobil. Stále to ale nie je "sliepka", aby vedel tráviť namiesto mäsa obilie, sóju či chémiu. Jeho potrava by mala byť založená na kvalitnom mäse, ovocí, zelenine aj doplnkoch potravy obsiahnutých buď priamo v potrave, alebo pridávaných do potravy - napríklad do B.A.R.F.u.
Čím zdravo kŕmiť psa?
Ak chcete kŕmiť psa kvalitnými granulami, mali by ste vedieť, že Yoggies granule lisované za studena majú pôvod v surových receptúrach B.A.R.F., teda v potrave, na vymedzenie trávenie bol pes prirodzene prispôsobený. Ak chcete psa kŕmiť surovú potravou, potom môžete používať Yoggies MÄSO + a prílohu lisovanú za studena BARF +. Všetky tieto zložky obsahujú kvalitné mäsa z fariem, probiotiká, prebiotiká, vitamíny atď. A všetky sa výborne dopĺňajú s Jogurtom pre psov.
Ako doplniť potravu o Jogurty Yoggies
Pokiaľ má pes dlhodobé problémy s trávením, bude zrejme dobré najskôr vyriešiť základnú otázku - teda výber krmiva (granúl - a aký druh, alebo surová potrava - a z akých mäs?). Potom až "desiatu" a doplnky potravy. Jogurty pre psov odporúčame podávať vždy zvlášť, mimo hlavnej potravy. Do jogurtov možno pridávať aj kĺbovú výživu, alebo do nich nastrúhať napríklad jablko (zdroj vitamínov i vlákniny), pridať lyžičku medu (= prírodné antibiotikum) apod.
Dávkovanie sa nijako neobmedzuje, ale myslite na pravidlo "všetko s mierou". Aj preto by ste mali dodržiavať určité odporúčania dávkovanie. Jogurty pre psov totiž obsahujú nielen vitamíny, ale aj vápnik aj kvalitné živočíšny tuk. Myslite na to, aby vám psík nezačal priberať, alebo u šteniat - predovšetkým väčších plemien - aby ste "neprešvihli" Ca proti P (vápnik verzus fosfor).
Tip a dávkovanie pri hnačkách aj vetroch - pokiaľ kŕmite kvalitne a nepoznáte zdroj hnačiek, vyskúšajte podávať Jogurty pre psov až 4x denne po menších porciách po dobu cca 1 týždňa. Posilníte tak črevnej mikrobiom, aby sa mohol s nákazou a hnačkami "vyrovnať".
Tip pre "nežravce": Občas sa stáva, že je pes skutočne "nežravý", alebo trpia nechutenstvom či už po operácii, alebo "len tak". V tom prípade môžete vyskúšať prílohu lisovanú za studena Yoggies BARF +. Na ňu potom treba trochu omáčky pre psov Yoggies, alebo vyskúšať aj Jogurt pre psov.


- Trvanlivosť a uskladnenie Jogurtu

Trvanlivosť Jogurtu - pretože sa jedná o čerstvý, prírodný produkt bez konzervantov - je 3 týždne od dátumu výroby. Máme vyskúšané, že aj po viac ako 4 mesiacoch (ak bol Jogurt originálne uzavretý a v chladničke pri teplote cca 4 ° C) nezmenil svoju formu ani chuť. Toto bolo testované predovšetkým na ľuďoch 🙂. Dôležité je, aby Jogurty Yoggies boli uchovávané v chlade pri teplotách okolo 4 ° C a po otvorení boli opäť vložené do chladničky. Otvorený a zaviečkovaný Jogurt potom možné používať po dobu až 4 dní (pri odoberaní menších dávok).

- Dávkovanie jogurtu Yoggies

Dávkovanie podľa plemena

Jogurt pre psov je úplne prírodný produkt. Dávkovanie sa nijako neobmedzuje. Mali by ste však vedieť, že okrem probiotických kultúr k posilneniu imunity obsahuje aj vápnik, a hlavne kvalitné živočíšne tuky apod. A preto by malo platiť obvyklé "všetko s mierou", aby pes nepriberal, alebo aby ste u šteňaťa neprekročili množstvo vápnika nad fosforom. Preto odporúčame u šteniat - hlavne veľkých plemien - zaujímať sa o vyváženie vápnika a fosforu (vápnika v Jogurte je okolo 140 mg / 100 g, fosforu okolo 100 mg / 100 g a železa ca 0,05 mg / 100 g).

Odporúčania na dávkovanie

U dospelých psov by malo platiť nasledujúce:

- Podávajte chladený

- Prípadné "hrudky" nie sú vďaka zloženiu z viacerých druhov mliek na závadu.

- Odporúčame pred podávaním premiešať od dna

- Jogurt pre psov môžete vylepšiť lyžičkou medu, strúhaným jablkom / hruškou, ovsenými vločkami a pod.

- Šteňatá do 1 roka - 1 ks týždenne (porcie možno deliť)

- Malé plemená psov do 10 kg - 1 ks týždenne

- Stredné plemená psov do 35 kg - 2-3 ks týždenne

- Veľké plemená psov nad 35 kg - 3-4 ks týždenne

- Pri hnačkových ochoreniach odporúčame podávať častejšie a v menších dávkach.

- Môj pes má intoleranciu na laktózu. Môžem mu dávať vaše Jogurty Yoggies?

     Nemusíte mať obavy. Jogurty pre psov Yoggies neobsahujú laktózu (mliečny cukor). Tá je enzymaticky, úplne prírodnou formou rozštiepená. Práve vďaka štiepeniu laktózy na glukózu a galaktózu sú biele Jogurty Yoggies mierne sladšie, než biele Jogurty pre ľudí - aj bez použitia chémie a cukru.

O granulách, surovinách a výrobe

  • Ako sa vyrábajú extrudované granule pre psov

   Zjednodušene možno popísať výrobu krmív extrudáciou tak, že vezmete už upravenú a konzervovanú masovú, alebo mäsokostnú múčku, pridajú sa ďalšie zložky (mnohokrát obilniny, sója, ochucovadlá a pod ...) az tejto zmesi sa pripraví cesto putujúce do extrudéra (prístroj vyvíjajúci tlak a teplotu okolo 190 ° C na konci ktorého padajú "pečené" granule, ktoré sa následne "obohacujú" o konzervanty, umelé vitamíny a tuky). Teplo a tlak bohužiaľ zničí prevažnú väčšinu prírodných chutiach, vôňach aj zložiek z použitých surovín a ďalšie chemická konzervácia a obohacovanie je tak nevyhnutná. Tento proces výroby je nešetrný k prírodným zložkám a DNA psa ako.

   Ako sa vyrábajú za studena lisované granule pre psov

   Proces výroby granúl lisovaných za studena Yoggies je založený na použití skutočného surového mäsa ako základné zložky krmiva. Pri výrobe sa dbá na to, aby nielen mäso, ale aj ovocie, zelenina, bylinky i ďalšie a pre psa dôležité zložky krmiva boli používané v surové a následne "pomaly sušenej forme" pri teplotách do 38 ° C. Vďaka tomu sú zachované prírodné vitamíny, väzby bielkovín a tukov nie sú poškodené a pre psa je potom také krmivo ľahko stráviteľné a šetrné k celému tráviacemu traktu. Fakt, že granule Yoggies obsahujú laktobacily pre podporu imunity a to, že suroviny sú mletie "nahrubo" je potom ďalším benefitom pre zdravý vývoj psa aj čistý a zdravý tráviaci trakt každého psa.

  • Pre psa ako mäsožravého všežravca je stále najdôležitejšou zložkou jeho potravy mäso a živočíšne bielkoviny (človek by nemal meniť to, čo vymyslela príroda a učiť psa žrať obilia ...). Preto zostáva najdôležitejšie potravou pre psa tá surová tzv.vyvážený BARF (Bone and raw food / kosti a surová potrava). A preto je základom každej receptúry granúl lisovaných za studena receptúra pre surovú potravu - vyvážený BARF. Zrejme preto začali chovatelia nazývať granule Yoggies "sušený BARF". Predstavte si teda, že v miske vyváženého Barf je 87% surového mäsa a 13% iných, nemenej kvalitných surovín ako surového ovocia, zelenina, bylinky a pod. Tento "BARF" sa niekoľkokrát suší pri nižších teplotách preto, aby sa odstránila iba voda a výživové hodnoty surových surovín zostali v granulách zachované. Preto môžeme povedať, že každá kŕmna dávka granúl Yoggies obsahuje výživové hodnoty, ako by ste mali v miske 87% surového mäsa. Mali by ste si zapamätať, že ak hľadáte a chcete kúpiť svojmu psovi skutočne kvalitné granule, mali by mať vo svojom zložení na prvom mieste mäso! (Pozn .: Niektoré "zlé jazyky" predovšetkým z radov konkurencie tvrdia, že takéto krmivo nedá vyrobiť. Možno :-)! Stačí "to" len robiť s láskou k najlepšiemu priateľovi človeka, nerobiť všetko len pre peniaze a ísť vlastnou cestou vývoja a sebavzdelávanie! Hovorí sa, že T.A.Edison vynašiel 1999 spôsobov, ako nevyrobiť žiarovku, než mu tá 2000 žiarovka dňa 21.10.1879 svietila. Podobné to bolo a je aj s vývojom u Yoggies ... Bolo vyliate veľa jogurtu a vysypané mnoho surovín, než "všetko" chutilo a prospievalo :-).

  • V odpovedi na túto otázku sa začína zhodovať čoraz viac veterinárov. Jedným zo skúsených veterinárov, ktorý na pozná odpoveď je MVDr.Daniela Králová z Pražskej ordinácie 3v1. MVDR.Králová: Pre psa je najprirodzenejšou potravou surová a vyvážená potrava (tzv.vyvážený BARF). Na ďalších stupňoch je v pare varená potrava a granule lisované za studena pre svoj obsah prirodzených živín bez pridania akejkoľvek chémie a ochucovadiel. Až za nimi sú granule pečené a na poslednej priečke granule extrudované vďaka obsahu pridaných konzervantov a mnohokrát (nie vždy je toto pravidlom) obsahu obilia, sóje a náhradiek mäsa, alebo mäsokostnú múčke z nezistiteľných zdrojov.

  • Tento názov sa prvýkrát objavil na sociálnych sieťach medzi chovateľmi. Zrejme nami popísané výrobné postupy a spracovania surových surovín aj výsledný produkt viedli našich zákazníkov k tomu, aby granulám Yoggies dali túto "prezývku". Rekapitulácia: základom pre výrobu granúl Yoggies je myšlienka - usušiť vyvážený BARF a vyrábať granule zo sušeného, surového mäsa (žiadna mäsokostná múčka) a ďalších dôležitých, vysoko kvalitných surovín. Tieto suroviny sa niekoľkostupňovým sušením zbaví "iba" vody, pomelú a zlisujú do formy granúl. Nepridáva sa žiadna zbytočná chémia, ochucovadlá, konzervanty, obilie ani sója!

  • "All Life Stages" - (všetky fázy veku / všetky vekové kategórie). Pes je tvor z prírody a v prírode behá korisť stále jedna! Teda rovnaký zajac pre šteňa, ako pre dospelého psa. Preto sa myšlienka Yoggies a zdravého kŕmenie psov vracia späť k prírode nielen kvalitou krmiva, ale aj zostavovaním receptúr. A tak receptúry aj odporúčania na kŕmenie psov sú zostavované tak, aby vyhovovali dospelým psom rovnako ako šteňatám (po úprave kŕmnej dávky). Preto možno granule Yoggies podávať dospelému psovi, tak i šteňaťu. Vždy by však šteňa malo mať vyšší prísun proteínov a tukov, ako napr. Dospelý, alebo starší pes. Ak máte dospelého, aktívneho psa, alebo šteňa, odporúčame vybrať Yoggies Active s 28,6% proteínov a 12% tukov. Ak máte šteňa blížiace sa k dospělejšímu veku, alebo stredne, či menej aktívneho dospelého psa, môžete vybrať granule Yoggies s kuracím a hovädzím Masen s 26% proteínu a 10% tuku.

  • V Yoggies si zakladáme na myšlienke - priblížiť psom späť ich potravu z prírody. Už indiáni dokázali svoju potravu konzervovať. Rovnako tak my ideme cestou prírodné konzervácie postupným sušením surovín a zapojením najmodernejších výrobných postupov k docieleniu až 8mi mesačnej expiračnej doby bez použitia chemickej konzervácie. V granulách tiež nepoužívame, na rozdiel od extrudovaných krmív, žiadna ochucovadlá a "lákadlá". Pes má až 100.000x silnejší čuch než človek. Nechajme psa vybrať si krmivo tak, ako ho to naučila Matka príroda - ňufákom, a nevnucujte mu naše ľudské "nápady". Možno sa ukáže, že voňavejšie je pre neho to menej voňavé z Yoggies ....

  • Všetko je založené výhradne na kvalitných a za studena zlisovaných surovinách. Takéto krmivo nie je extrudované (vyrobené tlakom a teplotou, ktoré po namočení napučí) a v žalúdku (v tekutine) sa iba rozmočí a rozpadne. Tým sa lepšie pripraví na trávenie v črevách, podporuje peristaltiku (pohyby a posúvanie krmiva) žalúdka a rýchlejšie opustí žalúdok a presúva sa k ďalšiemu trávenie do čriev. Tým sa môže predchádzať torzii žalúdka.

  • Zdroj - Wikipedia: Torzia žalúdka je druhou najčastejšou príčinou úhynu psov hneď po rakovine. Toto ochorenie postihuje predovšetkým starších psov (približne od 5 rokov) stredných a veľkých plemien s hlbokým hrudným košom a ochabnutými tkanivami. Torzia žalúdka, čiže jeho pretočenie, je úzko spätá s kŕmením. U psov, ktoré sú kŕmené len raz denne je riziko prepuknutia oveľa väčšia ako u psov, ktorí majú denný prídel krmiva rozdelený do dvoch a viacerých dávok. Tiež pestrosť potravy tu zohráva určitú úlohu. Štúdia vykonaná na írskych Šetrí preukázala, že psi, ktorí dostávajú len jeden druh krmiva, sú vystavení oveľa vyššiemu riziku torzia žalúdku, ako psy, ktorí dostávajú rôzne druhy kŕmenia. Príčinou torzia žalúdka môže byť tiež kŕmenie extrudovanými granulami, kedy sa pes "želajú" a granule v žalúdku napučaním ešte zväčší svoj objem. Ak je diagnostikovaná torzia žalúdka, je potrebné okamžite vyhľadať veterinárneho lekára a vykonať operáciu. Tá je však mnohokrát nemožná kvôli stavu postihnutého zvieraťa a preto pes často umiera. Úmrtnosť je veľmi vysoká. Približne polovica psov uhynie skôr, než vôbec dôjde k liečbe a skoro jedna štvrtina zomiera v prvých siedmich dňoch po stanovení diagnózy. Zo štatistík je známe, že 60% všetkých prípadov sa odohráva v noci. Zvlášť často sú postihnuté nemeckej dogy. Vice ako polovicu z nich s veľkou pravdepodobnosťou postihne torzia žalúdka a takmer štvrtina potom ochorenia neprežije. Pri torzii žalúdka hrajú veľkú úlohu genetické predispozície. Psy, ktorí ochoreli torziou žalúdka, alebo tí, ktorých rodičia táto choroba postihla, by sa nemali ďalej používať do chovu. Presnú príčinu torzia žalúdka sa zatiaľ nepodarilo presne objasniť. Uvažuje sa, že vplyv na nej má roztiahnutie žalúdka v dôsledku príjmu veľkého množstva potravy a navyše ochabnutie tkanív v starobe, rozvoj plynov v žalúdku s následným prevrátením a alebo tiež nadmerný pohyb po jedle a následnej obrátenie kmitajúceho žalúdka. Typickým prejavom torzia žalúdka je zvracanie, ktoré nemá za dôsledok dávenie obsahu žalúdka. Pes zo seba spravidla dostane len malé množstvo tekutého šlemu. Spočiatku psi prejavujú nepokoj, ktorý prechádza do apatie. To je spôsobené tým, že krvný obeh nespolupracuje s telom. V dôsledku prevrátenia žalúdku sa otočí veľké cievy a slezina, takže dochádza k veľkému preťaženiu krvného obehu. Často dochádza až k poruche srdcového rytmu.

  • Probiotiká (laktobacily) sú živé mikroorganizmy žijúci predovšetkým v črevách. Vyskytujú sa "hodné" a "zlé" laktobacily. Tie "zlé" môžu spôsobovať zápaly, infekcie, vírusové ochorenia, ale aj flatuenci (prdíky) aj hnačkové aj nádorové ochorenia. "Hodné" laktobacily hubí tie zlé, podporujú trávenie potravy a posilňujú imunitný systém. Preto sú do granúl Yoggies pridávané špeciálnej zmesi "hodných" kmeňov laktobacilov, aby sme psov nielen kŕmili, ale krmivom tiež podporovali ich imunitný systém. Ako doplnok potravy sme tiež vyvinuli a patentovali jogurt pre psov a mačky bez laktózy. V ňom obsiahnuté špeciálnej kmene živých mikroorganizmov podporujú imunitu zvieraťa a vie tiež např.potlačovat aj zastavovať hnačkové ochorenia aj "prdíky" apod.

  • Áno. Granule Yoggies sú "All Life Stages" - pre všetky vekové kategórie psov. Avšak každé šteňa potrebuje väčší prísun živočíšnych proteínov a tukov (pes je mäsožravec). Preto sme, ako najlepší granule pre šteňatá, pripravili Yoggies Active - receptúru s kačicou Barbaria a jelením mäsom. Tieto granule obsahujú 28,6% proteínov a 12% živočíšnych tukov. Tieto granule sú skvele stráviteľné, dodajú dostatok prírodných živín, neobsahujú lepok, sóju, konzervanty a ponúkané sú vo forme MINI aj štandardnej veľkosti granúl.

  • Ako sme uviedli v jednom z príspevkov, pre šteňatá doporučujeme granule, alebo minigranule Yoggies Active. Každé šteňa by malo byť v začiatkoch kŕmené min.5x denne. S postupom veku až k dospelosti psa znižujte dávku na 2 kŕmnej dávky denne. Šteňa, rovnako ako dospelý pes by mali mať k dispozícii dostatok čerstvej vody. Granule Yoggies sú "dehydrované" a pes má potrebu viac piť. Šteňa by malo mať pri kŕmení čas a pokoj. Navyknite ho na určitý čas. Doja-li, nechajte mu ešte 20-30 min.granule v miske a potom misku odoberte. !! POZOR !! - nedojezené granule NIKDY nevyhadzujte späť do vreca, či barelu. Môžete ich nasypať např.do odmerky, ktorú vložíte späť do barelu. Toto opatrenie je kvôli vlhkosti, ktorá sa v nespotrebovaných granulách môže vyskytovať z pitia, alebo slín psa. Vlhkosť by potom mohla narušiť a kontaminovať aj granule vo vreci, či barelu. V čase "přezubení" šteňaťa môžete granule mierne navlhčiť vlažnou vodou tesne pred dobou kŕmenie, aby psa hryzenie nebolelo, než dôjde k přezubení. Po přezubení podávajte granule opäť suché a nechajte psa chrúmať. To vyplavuje endorfíny a psom prináša pôžitok. !! POZOR !! - Nikdy nezalievajte granule horúcim vývarom a pod. Horúce môže zničiť laktobacily v krmive a vývar zmeniť chuť a vôňu krmiva, ktorú týmto psovi zmeníte a zmätiete tak jeho čuch. Mohlo by sa stať, že samotné granule bude pes potom odmietať. Tip 1. - pre šteňatá je dôležitý prísun živočíšneho tuku i silná imunita. Prísun týchto dôležitých zložiek potravy môže pomôcť zvýšiť tiež jogurt pre psov s obsahom až 4,5% živočíšneho tuku z plnotučného kravského a ovčieho mlieka (bez laktózy). Imunitu dokáže posilniť špeciálna zmes probiotík z jogurtu pre psov a mačky. Tip 2. - u šteniat veľkých a obrích plemien je pri kŕmení dôležité dodržiavať niekoľko dôležitých zásad. Jednou z nich je tá, ktorá súvisí s množstvom proteínov, vápnika a fosforu. Ak pes vyrastie rýchlo, mohol by sa mu nenávratne poškodiť jeho pohybový aparát aj celá stavba kostry. Dbajte na to, aby šteňa dostalo pre optimálny vývoj kĺbov a kostí vzájomný pomer Ca: P v pomere ca 1,8 - 2: 1 (u dospelých psov 1: 1,2 cca)

  • V akomkoľvek. Granule lisované za studena Yoggies sú pre všetky plemená i vekové kategórie psov. Základom a hlavnou zložkou je vždy surové, sušené mäso (žiadna mäsokostná múčka apod.) Granule podporujú trávenie a peristaltiku čriev a tak aj čistý tráviaci trakt bez možných parazitov pod. U starších psov môže byť obnovená peristaltika žalúdka a čriev drobný problém. Extrudovaná krmiva (pokiaľ je pes týmto krmivom kŕmený dlhodobo) majú niekedy za následok "spomaleniu činnosti" celého tráviaceho traktu psa. Preto by ste sa u starších psov mali venovať prechodu na nové, za studena lisované krmivo dlhšie, alebo kŕmiť viackrát denne (3-4x). Do niekoľkých dní by ste mali vidieť pokrok, pravidelnú a kvalitné stolicu. Vďaka tomuto postupu sa tráviaci trakt psa začne čistiť od usadenín z minulých krmív a pod.

  • Yoggies granule lisované za studena sa líšia nielen použitými východiskovými surovinami (primárne mäsom), ale tiež např.obsahem proteínov i tukov. Preto by ste pre šteňa, alebo aktívneho dospelého psa mali vybrať radšej granule Yoggies Active s 28,6% proteínov a 12% tukov. Dospelý pes sa stredné aj vyššou aktivitou by mohol dostať kuracie s hovädzím mäsom, alebo Yoggies Active a dospelý pes s nižšou aktivitou, alebo sklony k obezite např.jehněčí s bielou rybou s 24,5% proteínov a ca 8,5% tukov bez lepku a chémie. Táto voľba môže platiť aj pre psov so zdravotnými ťažkosťami, či problémy s trávením. Podľa plemien nie je krmivo treba vyberať. Stačí si podľa predošlých riadkov určiť, či sa jedná o psa v záťaži, alebo skôr "gaučáčka" Zamerajte sa iba na výber správnej veľkosti granúl. Pamätajte, že pes od ca 5kg váhy by mal dostať už štandardnou granule a nie MINIGRANULE. Pes si totiž, keď chrúme granule, čistí mechanicky zuby a chrumkanie vyplavuje psom endorfín (hormón šťastia) čo prináša psom pôžitok z potravy. Pri zdravotných problémoch a výberu krmív by ste mali vedieť od svojho veterinára, ktoré krmivá možno podávať a ktorá nie. V granulách Yoggies nenájdete žiadnu sóju, chémiu, lepok ... Preto sú granule Yoggies vhodná aj pri niektorých zdravotných ťažkostiach psov.

  • Hltanie krmiva považuje mnoho chovateľov psov za problém. Skutočný problém môže byť s hltaním krmiva predovšetkým u veľkých a obrích plemien vďaka riziku torzia žalúdku. Dôvodov k hltanie môže mať pes hneď niekoľko. Mohol si ho priniesť už zo svorky medzi šteňatami a on sa musel ku krmivu prebíjať, alebo bol v skupine psov (napr.v útulku a pod.) Kde sa musel o krmivo "pobiť", treba u vás nemá pokoj a čas na žrádlo, no a alebo mu beriete misku so zvyškom žrádla hneď, ako zdvihne hlavu z misky (nechajte ho napiť, dajte mu napríklad 10-15.min.) Vyskúšajte sa nad tým zamyslieť a pokúste sa nájsť riešenie ako sú např.tato: - kŕmite ak granule s kuracím a hovädzím mäsom, skúste psovi kúpiť "fit kostičku Yoggies" Tá má veľmi podobnú chuť a vôňu ako tieto granule. A tú musí pes zchroupat. Sppojí si teda chuť a vôňu fitkostičky a teda aj granúl s chroupáním ... - kúpte misku proti hltanie - dajte psovi čas a pokoj v čase kŕmenia. Nebertu mu misku hneď, ako zdvihne hlavu od misky - ak máte doma viac psov a kŕmite je na rovnakom mieste v rovnaký čas, skúste ich rozdeliť do rôznych miestností. Závisť totiž funguje aj v ríši zvierat. Pokiaľ pes granule aj naďalej hltá, u granúl Yoggies z toho nemusíte mať také obavy, ako např.u granúl extrudovaných. Granule lisované za studena v žalúdku psa totiž nenapučiavajú a nehrozí teda tak významné riziko torzie žalúdka, ktorá je nebezpečná najmä u plemien veľkých a obrích plemien.

  • Buďte radi. Granule Yoggies sú vyrobené tak, že suroviny sú mletie "nahrubo" Samo o sebe už takto mletej suroviny podporujú peristaltiku žalúdka a čriev. K tomu granule obsahujú např.mletou kremelinu (jemne mletý kremeň) ktorý funguje v črevách ako kefa na čistenie črevnej steny a uvoľňovanie usadenín z potravy i prípadných parazitov. Všetky tieto fakty sú dôležité pre čistý tráviaci trakt v ktorom sa neusadzujú zvyšky jedál i parazity. Častejšie a kvalitnejšie stolice u vášho psa môže byť predpokladom k lepšiemu tráveniu potravy a predchádzanie rôznym ťažkostiam ako sú hnačkové ochorenia, "prdíky" alebo dokonca nádorové ochorenia.

  • Prvá príčinu hľadajte vo výbere krmiva, alebo maškrtách. Až potom sa zamerajte na prípadné ďalšie zdravotné ťažkosti, zdroj problémov, či plánovanie návštevy veterinára. Pozrite sa, aké krmivo ste vybrali pre svojho psa, či nedostáva např.granule s vysokým obsahom obilnín, kukurice, sóje, alebo chémie? Ďalším dôvodom môže byť fakt, že dávate svojmu psovi zbytočne "nadupané" krmivo. Prebytok proteínov (bielkovín), či tukov v kombinácii s nedostatkom pohybu môžu byť tiež príčinou flatuence (plynatosť). Ďalší dôvod môže byť ešte oveľa jednoduchšie. "Krátkolebé" plemená např.tzv ... bull plemená do seba, vďaka krátkemu ňufáku môžu dostávať viac vzduchu do tráviaceho traktu a tento potom musí "Nekuda" von ... Tieto otázky si položte skôr, ako navštívite svojho veterinára. Jedným z vyskúšaných postupov, ktorý môže pomôcť zbaviť vášho psa aj vás týchto problémov je kombinácia granúl Yoggies a jogurtu pre psov ako popoludňajší desiaty. Táto kombinácia sa už osvedčila u stoviek chovateľov a ich psíkov pri odstraňovaní "prdíky". Riešite Ak problém s častými hnačkami, potom jedným z príčin častých hnačiek môže byť premnožené Enterococcus faecalis. Tento kmeň je veľmi odolný aj voči antibiotikám a pri neriešenie problémov môže byť pre psa jeho premnoženie z dlhodobého hľadiska aj životu nebezpečné. Ako teda zastaviť hnačku u psa? Pre zastavenie hnačiek, ale aj ich potlačenie z dlhodobého hľadiska môžeme odporučiť jogurt pre psov. V prípade hnačkových ochorení ho však podávajte v menších dávkach viackrát denne. Pre dlhodobejšie efekt a vyčistenie čriev psa môžete kombinovať Yoggies granule lisované za studena a ako desiatu medzi kŕmením aj jogurt pre psov. Myslite ale aj na maškrty, ktoré svojim psom dávate. Pre zdravie psa sú tými najhoršími např.bílé žuvacie kože, prasacia uši navoňané všelijakú chémiou a konzervanty (mnohokrát dovážané z Číny), alebo pečené hryzenie "ozajstné" kosti, ktoré vďaka svojej štěpivosti môžu vášmu psovi spôsobiť veľké zdravotné problémy, alebo ho aj zabiť .

  • Jednou z príčin "hrdzaveniu srsti" býva "betakarotén", teda obsah vitamínu "A" v krmivách. Niektorí výrobcovia ho v "umelé, chemické" podobe pridávajú do krmív tiež ako konzervant. V krmivách Yoggies je betakarotén obsiahnutý v prírodnej forme a preto sa jeho množstvo pohybuje okolo 11.000 jednotiek ,. To by u psov s bežnými genetickými predpokladmi nemalo spôsobovať žiadne hrdzaveniu srsti. Samozrejme ak sa obsah vitamínu A aj ďalších umelých látok v krmivách pohybuje nad hranicou 15.000 jednotiek a vyššie je predpoklad k tomu, že k hrdzaveniu srsti môže u psov dochádzať. Dôležité je však vedieť, že nie vždy môže byť na vine hrdzaveniu len vysoký obsah betakaroténu. Veľakrát je na vine len genetika psa, alebo genetika v spojení s inými predpokladmi. Každý pes môže mať individuálne sklony k hrdzaveniu srsti .. Faktom zostáva, že mnoho chovateľov si pri kŕmení granulami Yoggies chváli tiež kvalitu srsti u svojich psov. Prírodné zložky ako např.proteiny, tuky aj vitamíny môžu mať bezpochyby vplyv aj na tento fakt. Aj tu potom platí, že "Zdravie začína v misce®"

  • Dôležité je, či budete chcieť prechádzať z Barf, varené potravy, alebo extrudovaných granúl. V prvých dvoch prípadoch si nemusíte lámať hlavu s prechodom, pretože PH v žalúdku psa sa s príjmom surové, alebo varené potravy mení podobne, ako po príjme granúl lisovaných za studena Yoggies. Ak prechádzate z extrudovaných granúl, potom odporúčanie veterinárov sú napospol taká, že prvý deň až dva je ca 1/4 kŕmnej dávky v miske zastúpená novými granulami a 3/4 tými pôvodnými. Ďalší deň až dva približne 1/2 na 1/2 kŕmnej dávky a takto po dobu 4-5 dní až do momentu, kedy psík dostane celú kŕmnu dávku granúl Yoggies. Naša skúsenosť: V prevažnej väčšine sa stáva u našich psov aj v mnohých prípadoch našich zákazníkov to, že pes už v prvej dávke "vyzobe" granule Yoggies a tie pôvodné nechá (my v Yoggies nazývame tento druh kŕmenie že pes "popelkuje"). V okamih, kedy váš pes "popelkuje" sa neobávajte dať svojmu psovi nasledujúce kŕmnu dávku výhradne z granúl Yoggies.

  • Zostavili sme veľmi podrobnú kalkulačku kŕmnych dávok, do ktorej sme sa snažili vtesnať veľa variantov a stavu i zaťaženie psa. Preto si môžete nakombinovať či váš pes je, alebo nie je kastrovaný, medzi aké plemená patria (malé, stredné, veľké ...) aj v akom stave a záťaži sa nachádza (či potrebujete, aby pes schudol, je v strednej, alebo vysokej záťaži, je to šteňa, či fena v laktácii a pod ...) a koľko váži, alebo by ste chceli, aby pes vážil (v prípade psov s nadváhou). Po zvolení týchto parametrov vám kalkulačka ponúkne odporúčanú kŕmnu dávku a pridá aj tip na výber tých správnych granúl a systému kŕmenia psa.

  • Krmivá Yoggies vracia psom kvalitu, chuť a vôňu potravy z prírody. Je dôležité si preto uvedomiť, že váš pes je predovšetkým mäsožravec. Granule Yoggies sú ako jedny z mála granúl na trhu vyrábané z pravého a následne pomalou metódou, sušeného surového mäsa a kvalitných uhľohydrátov ako zdroja energie. Na rozdiel od bežných extrudovaných granúl, ktoré musia byť z podstaty výrobného procesu umelo konzervované a chemicky dochucovanie, si naše granule lisované za studena zachovajú výživové hodnoty surových surovín. Vďaka tomu napodobňujú psom ich pôvodné korisť z prírody a sú pre nich zdravé i lepšie stráviteľné. Kŕmenie s nimi môže z dlhodobejšieho hľadiska odvracať mnohé zdravotné ťažkosti ako např.vznik hnačkových ochorení, rôzne alergické reakcie či vážne ochorenia zažívacieho traktu .. Granule lisované za studena sú vyrobené tak, aby pes dostal dostatok vysoko kvalitných živín z tých najkvalitnejších surovín. K tomu sú suroviny mletie "nahrubo" a granule obsahujú ďalšie zložky potravy (napr, mletá kremelina, alebo zažívacie rašelina), aby ich trávenie bolo čo najjednoduchšie, bola podporovaná peristaltika tráviaceho traktu, vylučovanie a aby v črevách nezostávali zvyšky nestrávené potravy, čo by postupom starnutia psa mohlo mať neblahý vplyv na problémy s trávením, alebo tiež závažné ochorenia tráviaceho traktu a pod. Najväčší rozdiel medzi granulami lisovanými za studena a extrudovanými tak hľadajte v kvalite použitých vstupných surovín, výrobných postupoch kedy granule lisované za studena neobsahujú žiadnu chémie, pšenicu ani sóju až po ich skladovaní a dobu expirácie. Naše granule majú expiračnú dobu 8 mesiacov pretože nepoužívame žiadne konzervanty na rozdiel od extrudovaných krmív, kedy vďaka používaniu konzervácia má táto "mŕtva" potrava expirácii aj niekoľko rokov. Preto nezabúdajte, že "Zdravie začína v misce®"

  • Jogurt pre psov je jeden z mála úplne čerstvých produktov pre psov, ktorý je nielen doplnkom ich potravy, ale tiež podporou ich zdravého trávenia potravy aj podpory ich imunity. Jogurt pre psov je vyrobený z ovčieho a kravského plnotučného mlieka a špeciálnej zmesi laktobacilov, ktoré má pes vo svojom tráviacom trakte. Tieto podporujú imunitu psa a starajú sa o mnoho ďalších procesov v tele psa. Jogurt pre psov Yoggies je vyrobený špeciálnou prírodnou metódou bez laktózy. Jogurt môže byť nielen desiatou, odmenou, či podporou zdravia, ale vďaka obsahu kvalitného živočíšneho tuku tiež skvelým zdrojom energie, alebo prostriedkom na "priberanie" psa na váhe (po operáciách, či zažívacích problémoch. Jogurty pre psov obsahujú tiež veľké množstvo vápnika aj vitamínov (např.B, D ..). Ak riešite u svojho psa problémy s plynatosťou je jedným z vyskúšaných postupov pre zbavenie psa problémov s nadúvaním to, že nasadíte diétu v podobe Yoggies granúl s jahňacím a bielou rybou a jogurtu pre psov ako popoludňajší desiaty. Táto kombinácia sa už osvedčila u stoviek chovateľov a ich psíkov pri odstraňovaní "prdíky". Riešite Ak problém s častými hnačkami, potom jedným z príčin častých hnačiek môže byť premnožené Enterococcus faecalis. Tento kmeň je veľmi odolný aj voči antibiotikám a pri neriešenie problémov môže byť pre psa jeho premnoženie z dlhodobého hľadiska aj životu nebezpečné. Ako teda zastaviť hnačku u psa? Pre zastavenie hnačiek, ale aj ich potlačenie z dlhodobého hľadiska môžeme odporučiť jogurt pre psov. V prípade hnačkových ochorení ho však podávajte v menších dávkach viackrát denne. Pre dlhodobejšie efekt a vyčistenie čriev psa môžete kombinovať Yoggies granule lisované za studena a ako desiatu medzi kŕmením aj jogurt pre psov. Myslite však aj na maškrty, ktoré svojim psom dávate. Pre zdravie psa sú tými najhoršími např.bílé žuvacie kože, prasacia uši navoňané všelijakú chémiou a konzervanty (mnohokrát dovážané z Číny), alebo pečené hryzenie "ozajstné" kosti, ktoré vďaka svojej štěpivosti môžu vášmu psovi spôsobiť veľké zdravotné problémy, alebo ho aj zabiť .

  • Vyvarujte sa toho, že vsypete granule späť do vreca, alebo barelu. Vyhodiť zvyšné granule je ale tiež škoda. Odporúčame vsypať zvyšné granule späť např.do odmerky, alebo špeciálne dózy, ktorú budete pravidelne čistiť, a tieto granule potom môžete vložiť späť do vreca, alebo barelu. Ďalšie kŕmnu dávku potom môžete zostaviť zo zvyšných granúl a tých čerstvých. Tie najviac rozmočenej granule doporučujeme radšej vyhodiť ... Prečo toto opatrenie? Dôvodom je vlhkosť zo slín, alebo keď sa pes napije a vráti sa k miske. Táto vlhkosť, ak by sa dostala medzi čerstvé granule a bola napríklad pri naberaní ďalšej kŕmnej dávky vmiešanie medzi čerstvé granule, mohla by tieto granule poškodiť a kontaminovať.

  • Granule lisované za studena sú vyrábané metódou lisovania pomaly sušených (dehydrovaných) surovín. Tekutiny musia pes doplniť, čo je aj zdravé. Predstavte si, že zjete sušené ovsené vločky. Iste po nich budete mať tiež smäd. Buďte teda radi, že váš pes dostatočne pije. Príjem tekutín je zárukou správnej "psie" životosprávy aj toho, že sa napríklad v obličkách neusádzajú škodliviny ako např.kyselina močová, alebo netvorí usadeniny, ktoré môžu spôsobovať zdravotné komplikácie a pod.

  • Áno a sme potešení záujmom každého obchodníka prevádzkujúceho "kamennú" predajňu (napríklad aj spolu s e-shopom). Stačí zavolať na +420 601 182 820 kde vám naši obchodní zástupcovia oznámia podmienky spolupráce dohovoríte sa s nimi aj na rôznom druhu podpory vášho obchodu. Ak prevádzkujete "len" eshop, potom sa s nami bohužiaľ na spoluprácu zrejme nedohodnete. Pretože vyrábame krmivá bez akýchkoľvek konzervantov a chémie majú tieto špeciálne požiadavky na skladovanie i expiračnej doby apod. A pretože nám ide výhradne o to, aby náš zákazník dostal krmivo LEN tej najvyššej kvality, potrebujeme mať tiež kontrolu. Bohužiaľ sme v minulosti nemali do mnohých skladov eshopov prístup a nebolo možné sa s prevádzkovateľmi ani zísť, odstupujeme postupne od tohto druhu spolupráce. Najvyššia kvalita krmív Yoggies je pre nás prioritou.

  • Áno. Chovateľský program Yoggies je zostavený jednoducho tak, aby sme dali čo najširšiemu okruhu chovateľov príležitosť kŕmiť svoje psy zdravo a bez chémie. V chovateľskom programe sme mysleli aj na nové chovateľa a šteniatka. Vďaka tomu môžete získať za 1.-€ s DPH balíček pre každé šteňa "Na cestu k novým chovateľom". Podmienky chovateľského programu Yoggies sú iba dve: 1. Pošlite nám kópiu certifikátu svoje chovateľskej stanice. My sa s vami spojíme, zašleme podmienky spolupráce spolu s chovateľským cenníkom. Potom si založíte registráciu na našom veľkoobchodnom eshope a môžete objednávať za zvýhodnených podmienok. 2. Preto, aby ste získali "balíčky na cestu" bude potrebné zaslať kópiu schválené žiadosti pre pridelenie zápisovým čísel čipov. Potom vám môžeme zaslať toľko balíčkov "na cestu pre šteňatá", koľko bude pridelené čipov.

  • Dôvodov môže byť niekoľko a mnohokrát veľmi jednoduchých. Veľakrát pes prijíma menej potravy napr.v lete, alebo pri častej zvýšenej telesnej námahe či chorobách. Prvý znížený príjem potravy by vás nemal vyviesť z miery a nemali by ste psa nútiť žrať. Ak sa však domnievate, že sa pes "prejedol" jedného typu granúl, môžete vyskúšať prejsť na iný druh. Pes síce môže byť na jednom krmive stále, ale občasná zmena nie je na škodu. Aj vy, ak budete milovať rezeň, ho nebudete chcieť mať každý deň po zvyšok života. Môže sa však stať, že pes má iný dôvod. Jedným z nich, ktorý ste nemuseli ani postrehnúť je, že ste vybrali k jeho aktivite príliš sýte krmivo a jemu stačí menšie porcie. Napríklad pes s malou telesnou aktivitou a nastavenú vysokú kŕmna dávka málokedy zožerie celú porciu krmiva. Znížte porciu, alebo prejdite napríklad z Yoggies Active na Jahňacie s bielou rybou. U šteniat sa vám môže pri přezubování stať (jeden z tisícky prípadov, ale uvádzame ako príklad myslenia psa), že psovi granule chutia, ale párkrát ho chrumkanie bolelo a tak granule bude pre nabudúce odmietať. Pes totiž premýšľa jednoducho, čo ste nevedeli. Jeho myšlienková rovnica znie: "Hmm voňavá bašta čo mi vonia a chutí / chrúmať, chrúmať, au, au / chrúmať, chrúmať, au / škoda tak už to nebudem - a toto si uloží do mozgu, z ktorého sa to potom zle dostáva. Takto by ste mali premýšľať aj vy, ale dopredu. A tak môžete granule tesne pred podaním zľahka namočiť vlažnou vodou a tým zmäkčiť povrch granúl. Potom pôjde všetko ako má. Alebo sa pes nechce naučiť žrať granule lisované za studena, ale vy ho napriek tomu chcete kŕmiť zdravo a bez chémie? Môžete vyskúšať niektorú z vyskúšaných fínt. Jedna z nich je pár veľmi malých kúskov hovädzieho mäsa zamiešaných do kuracích granúl s hovädzím mäsom, alebo surové kačacie mäso do granúl Yoggies Active ... raz, dvakrát a dávku mäsa znižovať. Ak je váš pes závislý na nie príliš zdravých extrudovaných granulách a odmieta zdravé kŕmenie, môžete mu do granúl miešať lyžičku mäsa z monoproteinové konzervy Yoggies pre zatraktívnenie krmivá (nami nie príliš odporúčaná metóda, pretože meníte základné vôňu a chuť granúl, ale "proti gustu ... .. " Jeden príklad na koniec v ktorom sa možno spozná veľa chovateľov. Vášmu psovi spočiatku granule Yoggies chutili, ale po nejakej dobe je "len" nechce a pozerá na vás, pretože by napríklad mohol do misky dostať niečo iné. Je len na vás, či pobežíte kúpiť vášmu psíkovi novú značku "nejakých" granúl, pretože váš psík vás má "otočené" okolo pazúra a vy ste si ho takto naučili a alebo vytrváte, ukážete psíkovi kto je doma šéfom a psík si navykne na nové krmivo ...

  • Granule Yoggies vyrábame v dvoch veľkostiach. Veľkosť "STANDARD" (valčeky s priemerom 1cm a dĺžke 1,5-2 cm) a "MINIGRANULE" (valčeky s priemerom 4mm a dĺžke 0,7-1 cm), Všeobecne tiež platí, že pes by mal hrýzť a nie hltať. Hryzenie granúl Yoggies odstraňuje zo zubov zubný kameň a tiež prináša psom potešenie a vyplavuje psom hormón šťastia "endorfín". To je dôvod, prečo by mal dospelý pes granule hrýzť, chrúmať a nehltať. Tak by ste mali pristupovať aj k výberu granúl. Malé plemená by mala dostávať minigranule, stredné a veľké plemená psov granule štandardnej veľkosti. Medzníkom medzi minigranulemi a štandardnými granulami je váha psa okolo 5kg. Šteňatám vyberajte vždy minigranule. Naučia sa na nich vôni i chuti granúl a tiež hryzenie. Pri odstavení od suky a prechodu na granule môžete po dobu niekoľkých málo dní granule tesne pred podávaním namočiť do vlažnej vody a urobiť z nich "kašičku". Konzistenciu postupne upravujte menším a menším množstvom vody až budú šteňatá kŕmené len granulami. Pre šteňatá primárne doporučujeme granule Yoggies Active kačica a zverina s 28,6% proteínov a 12% tukov. U veľkých plemien psov už od váhy šteňaťa nad 7kg môžete prejsť na granule štandardnej veľkosti. Pokiaľ pes hltá a vy ho nemôžete naučiť hrýzť, nemusíte mať tak veľké obavy z torzia žalúdka, pretože granule Yoggies lisované za studena v žalúdku psa nenapučiavajú.

  • Hneď na začiatku Vás ukľudníme. Áno môže sa to stať a je to dobre. Čítajte ďalej ... Granule Yoggies sú úplne prírodným produktom vyvíjaným na základe receptúr barf. Všetky základné suroviny ako mäso a uhľohydráty sú mletie "nahrubo" a granule tiež obsahujú ovocie, zeleninu, stopovo mletú kremelinu aj zažívacie rašelinu. Od všetkých týchto zložiek chceme, aby boli pre psa nielen výživné ako najprirodzenejší surová potrava, ale aby mali pre psa ešte ďalší benefit oproti iným krmivám nech BARF, alebo varená či extrudovaná potrava. Tým benefitom je, aby pomáhali čistiť celý zažívací trakt, podporovali peristaltiku čriev a správnu funkciu zdravého tráviaceho traktu. A prečo nám ide práve o zdravý a tiež čistý tráviaci trakt psa? Jednou z najčastejších príčin úhynu psov sú ochorenia až rakoviny zažívacieho traktu. Tie môžu vznikať z mnohých príčin od genetických až po to, kedy je pes kŕmený potravou obsahujúcou veľa chémie, lepku a pod. To všetko sa usadzuje v črevách, môže sa "lepiť" na črevnú stenu a v týchto usadeninách môžu vznikať choroboplodné zárodky aj živná pôda pre drobné parazity pod. Je dokázané, že rovnako ako človek, tak aj pes má vo svojich črevách zvyšky nestrávené potravy. Čím menšie tieto zvyšky budú, tým menší bude riziko ochorenia z vyššie uvedených príčin. Preto sme vyvinuli krmivo, ktoré je nielen výživné, ale podporuje aj peristaltiku celého zažívacieho traktu. "Nahrubo" mleté ​​mäso, ovocie i zelenina podporujú rýchlejšie a zdravšie "rozhýbanie" žalúdka a posun potravy do čriev. V črevách sa potom tieto suroviny trávia a pri trávení prechádza cez črevnú stenu živiny do krvi. Nestrávená vláknina napr.z ovocia a zeleniny potom prechádza črevom, podporuje pohyb čreva a posun zvyškov potravy von z tela. Kremelina, alebo zažívacie rašelina majú tiež svoju funkciu. Kremelina (jemne mletý kremeň) je dobrá aj pre ľudí. Pomáha totiž mechanicky čistiť črevo a funguje vo vnútri čreva ako "kefa", ktorý odstraňuje drobné usadeniny, ale aj parazity zo stien čriev. Toto všetko dohromady v granulách Yoggies, spolu s chuťou a vôňou surového sušeného mäsa by malo dodať Vášmu psovi nielen pôžitok z potravy, ale podporiť aj jeho zdravie "zvnútra". ► Buďme radi keď na začiatku pes "kadí" väčšie množstvo odpadu Dôsledkom prechodu z akejkoľvek potravy na granule lisované za studena Yoggies je v začiatkoch kŕmenie úplne prírodný proces vyčistenie zažívacieho traktu od usadenín. Preto je treba u niektorých psov počítať s faktom, že sa môže objaviť väčšie množstvo odpadu než bolo doteraz zvykom. Dôvodom je to, že sa zažívací trakt psa začína čistiť a nestrávené zvyšky potravy z granúl Yoggies odchádza aj so zvyškami usadenín z minulých krmív. Nie je potrebné si však robiť starosti, pretože sa jedná o úplne prirodzený jav a množstvo stolice sa upraví do pár dní, alebo týždňov. Dôležité je, aby stolica mala po krmivách Yoggies bežnú farbu, tvar i konzistenciu. ► Buďme radi keď si psík za deň pri prechádzkach dôjde radšej viackrát "na veľkú". Máte totiž istotu, že peristaltika skvele funguje a jeho črevá sú čistá Ak kŕmite napríklad Barf a občas vložíte do potravy granule Yoggies, buďte aj Vy radi že má psík viac "hovienok" ako zvyčajne. Aj tu granule Yoggies pomôžu občas úplne prirodzenou cestou vyčistiť pejskův zažívací trakt a Vy môžete mať istotu, že robíte dobre pre psíka aj jeho zdravie

  • Hrdzaveniu srsti u psov môže byť spôsobené niekoľkými dôvodmi, ktoré môžu, ale aj nemusia spolu súvisieť. Hlavnými môžu byť genetické predpoklady, ktoré sa môžu prejaviť až s vekom, alebo môžu súvisieť s kvalitou potravy a môže to byť aj interakcie medzi týmito oboma predpokladmi, ktorý môžu spolu tiež súvisieť. Ako môžete ovplyvniť, aby psovi nerezla srsť? Predovšetkým si strážte množstvo vitamínu "A" (beta karotén) v krmive. Tento vitamín je aj ako ostatné dôležitý, ale jeho nadmiera je škodlivá. Bohužiaľ jeho umelú verziu niektorí výrobcovia extrudovaných krmív radi využívajú aj ako konzervant a v krmivách sa ho potom vyskytuje vyššie množstvo, než pes potrebuje. To môže ohroziť aj jeho zdravie, ale predovšetkým to má mnohé spoločné s reznutím srsti. Preto by ste si mali ustrážiť množstvo, ktoré býva uvedené vo "Zloženie" krmiva na zadnej strane vreca. Rozumné množstvo vitamínu "A" by nemalo prekročiť 13.000 jednotiek.

  • Máte otázku o ktorom sa domnievate, že by mal byť zaradený do tejto rubriky? Napíšte nám cez kontaktný formulár.

Pripravujeme pre vás ďalšie odpovede ...

Máte otázku o ktorom sa domnievate, že by mal byť zaradený do tejto rubriky? Napíšte nám na yoggies.sk@gmail.com