Časté otázky

Keď chcete kŕmiť svoje psy kvalitne, zdravo, bez chémie, po vzore prírody ... a neviete ako na to, posielate nám svoje otázky. Na základe týchto otázok sme zostavili tie najčastejšie do prehľadných sekcií.

Často sa pýtate na jogurty pre psov, ako vybrať najlepší granule pre psa, ako kŕmiť šteňa, ako kŕmiť psa veľkých plemien, psov na diéte a pod. Zaujíma vás, aký je rozdiel medzi extrudovanými a za studena lisovanými granulami aj to, ako kŕmiť psa surovú potravou BARF, čo sú probiotiká, ako zbaviť psa hnačiek, aby bol váš pes čo najzdravšie a mnoho ďalšieho. Odpovede nájdete nižšie.


VYBERTE SI ČO VÁS ZAUJÍMA

Pestrá potrava

Jogurty pre psy

Granule, suroviny a výroba

Konzervy


Surová strava B.A.R.F.

Doplnky krmív, zloženie a výber

Výber správneho krmiva

Zdravie psa, výživa, trávenie a veterinár


Nákup, veľkoobchod, chovatelia


Pestrá potrava

Čo je Pestrá potrava a jej podstata

Zloženie pestrej potravy nie je žiadna veda. A možno už s produktmi Yoggies svojho psa, alebo mačku pestrou potravou kŕmite, pretože používate kombináciu krmív Yoggies. Môže to byť napríklad kŕmenie granulami lisovanými za studena Yoggies cez týždeň a cez víkend Yoggies B. A. R. F. Surové mäso s probiotikami a kĺbovou výživou.

Už od šteňaťa je možné kŕmiť psa, alebo mačiatko pestrou potravou. Napríklad šteňa môžete kŕmiť granulami lisovanými za studena Yoggies Active, ako desiatu použiť jogurt pre psy a mačky, na „obed“ podávať varenú potravu Yoggies a na „večeru“ opäť granule lisované za studena. Pre mačiatka zvoľte jeden variant z našich vysokoproteínových granúl s kuracím alebo morčacím mäsom, ako desiatu môžete napríklad použiť konzervu alebo mištičku Yoggies. A tak to môžete poskladať ako u dospelých, tak aj starších maznáčikov.

Jednoznačne áno. Pestrá potrava totiž pomôže podporiť imunitu, trávenie a pod. Pri nadváhe je potrebné hľadať krmivá Yoggies s nižším obsahom tuku ako napr. kĺbovou výživou. Dôležité je vyberať aj správne maškrty Yoggies a podobne.

Pokiaľ kŕmite inou značkou granúl ako Yoggies, odporúčame najskôr pomalý prechod na granule lisované za studena Yoggies. Postupne navyknúť psíka alebo mačičku na naše produkty, doplnky aj maškrty a potom za cca 2-3 mesiace môžete „poskladať“ svoj prvý pestrý jedálniček, alebo Vám s jeho zostavením veľmi radi pomôžeme.

Medzi majiteľmi psov aj mačiek ešte dodnes pretrváva mnoho mýtov, vzťahujúcich sa na kŕmenie maznáčikov. Jedným z nich je, že pokiaľ nájdem krmivo, ktoré dlhodobo psovi, alebo mačke chutí, môžem ho s ním kŕmiť po celý život. To je mýtus, vďaka ktorému nie je imunita psa „trénovaná“ a môže „zlenivieť“. Táto situácia potom nahráva vzniku civilizačných chorôb ako sú napríklad alergie a iné.

Pri dlhodobom kŕmení jedným krmivom (viď. dotaz o mýtoch v kŕmení…) sa môžu u maznáčikov vyvinúť alergické reakcie na mnoho niekedy aj nezistiteľných živín z krmiva. V súčasnej dobe je veľmi diskutovaná alergia napr. na kuracie mäso alebo kurací tuk. Pestrá potrava môže pomôcť v boji proti alergiám vďaka striedaniu týchto potenciálnych alergénov.

Aký prínos na zdravie psa aj mačky má pestrá potrava  

Stále viac majiteľov psov a mačiek prechádza na zdravé krmivá bez chémie od Yoggies. Kŕmenie našimi produktmi je garanciou, že svojmu miláčikovi dávate to najlepšie krmivo bez chémie vyrobené z najkvalitnejších surovín. Toto samo o sebe je dostatočnou podporou pre zdravie psa aj mačky. Pestrá potrava zložená z produktov Yoggies je ďalšou „evolúciou“ v zdravom kŕmení. Pestrá potrava je založená na plánovaní jedálnička a občasnej obmene a zámene surovín v potrave psa aj mačky za účelom posilnenia jeho imunity a mikrobiomu. (viď. ďalšie odpovede a otázky)

Základom zdravého trávenia je funkčný a zdravý mikróbiom v črevách. Pestrá potrava je založená na zmene rôznych surovín, ktoré majú vplyv na rôznorodosť tráviacich pochodov v črevách. To znamená, že trávenie potravy a využitie živín z nej je lepšie, než pri jednotvárnej potrave, kedy môže nastať tzv. „zlenivenie“ tráviaceho traktu.

Rozhodne áno. Pestrá potrava vie upraviť tráviace procesy aj vstrebávanie živín. A vďaka tomu, že perfektne funguje trávenie, funguje dobre aj vstrebávanie živín a zdravý je aj mikrobióm a tým pádom je posilňovaná aj imunita psa a mačky. V dôsledku to znamená, že občasná, ale plánovaná obmena živín podporuje imunitu a zlepšuje zdravie.

Všetky produkty Yoggies sú vyvíjané podľa vzoru prírody tak, aby boli pre psy aj mačky maximálne zdravé a podporovali správne trávenie aj mikróbiom. A práve mikrobióm (predtým mikroflóra) spolu so silnou imunitou môžu byť tým najlepším lekárom a teda aj prevenciou pred mnohými chorobami, medzi ktoré patria aj civilizačné choroby ako napr. alergia, cukrovka, zažívacie problémy, plynatosť (flatuencia). Premysleným zostavením pestrej potravy tak môžeme docieliť posilnenie mikrobiomu a imunity psa aj mačky.

Je dobré vedieť, že pestrá potrava môže byť cestou k lepšiemu fyzickému aj psychickému zdraviu našich maznáčikov. Pomáha predovšetkým v posilnení imunity av boji proti civilizačným ochoreniam spôsobených vnútornými aj vonkajšími vplyvmi. Pokiaľ vstúpi do hry genetika, alebo závažnejšie ochorenie, nemala by však byť považovaná za „všeliek“ a je vhodné konzultovať s veterinárom ďalšie liečebné postupy, kde vhodne poskladaná pestrá potrava Yoggies môže byť jedným z podporných alebo liečebných prostriedkov.

Ako zostaviť pestrú potravu  

Ak chcem zostaviť pestrú potravu na základe primárneho krmiva granúl Yoggies, môžem si zvoliť, či psíkovi a mačičke spestrím jedálniček surovým mäsom B.A.R.F. alebo zavareným menu, či konzervami. Napríklad ak si zvolím spestriť jedálniček psíkovi surovým mäsom, môže jeho jedálniček vyzerať nasledovne: prvá kŕmna dávka budú granule Yoggies, druhá surové mäso s prílohou B.A.R.F.+, a večerná tretia dávka zase granule Yoggies. To všetko je individuálne a záleží na počte kŕmnych dávok za deň a tiež na Vašich možnostiach. Ak spestrujem jedálniček mačke, môžem jej kŕmne dávky rozdeliť napríklad tak, že ráno budem podávať granule lisované za studena s morčacím mäsom, popoludní mištičku s lososom a tuniakom a večer B.A.R.F. surové mäso pre mačky.

Ak chcete zostaviť svojmu miláčikovi, ktorého kŕmite štandardne surovým mäsom pestrú potravu, môžete niektorú z kŕmnych dávok mäsa nahradiť napríklad zavareným menu alebo konzervou, prípadne aj granulami lisovanými za studena Yoggies.

Ako kŕmiť psa aj mačku pestrou potravou a akých chýb sa vyvarovať  

Pokiaľ kŕmite inou značkou granúl, než Yoggies, odporúčame najskôr postupný prechod na granule Yoggies. Navyknúť psíka alebo mačičku na naše produkty, doplnky aj maškrty a potom za cca 2-3 mesiace môžete „poskladať“ svoj prvý pestrý jedálniček, alebo Vám s jeho zostavením veľmi radi pomôžeme.

Pestrá potrava neznamená „kombinácia všetkého“ v jednej kŕmnej dávke, ale premyslené zostavenie a striedanie rôznych tipov hlavných kŕmiv, doplnkov i maškrty Yoggies tak, aby pes či mačka nemali zažívacie problémy, ale naopak mali radosť z kŕmenia a ich zdravie bolo silnejšie. Zmiešaním všetkého dohromady by ste sa mohli dostať do situácie, kedy Vás flatuencia (plynatosť) skoro vyženie z bytu. Naproti tomu po múdro zloženej pestrej potrave, psy plynatosťou trpieť nemusia a dokonca nemusia byť ani chemicky odčervovaní…

Celý koncept pestrej potravy bol testovaný a je zostavený výhradne z produktov Yoggies. Je to preto, že už od počiatku poznáme pôvod a vysokú kvalitu surovín, ich sofistikované a moderné postupy spracovania aj šetrnú výrobu. Aj vďaka tomu sú v produktoch Yoggies špeciálne vyvinuté rôzne probiotické kultúry podporujúce imunitu a zdravie psov aj mačiek. U iných značiek krmív, doplnkov a maškrtiek obsahujúcich neznáme alergény, soli, cukry, chemické konzervanty a dochucovadlá, kde je pôvod a kvalita surovín nám neznáma, nemožno zaručiť prínos k zdraviu psa ani mačky. Preto odporúčame dodržiavať pri zostavovaní pestrého jedálnička pravidlo, že krmivá, doplnky aj maškrty by mali mať známy pôvod a garantovanú kvalitu značky Yoggies.

O jogurtoch pre psy

Z čoho je Jogurt pre psov vyrobený

Jogurt pre psov je vyrobený najjednoduchšou možnou a úplne prírodnou formou bez použitia akejkoľvek chémie. Špeciálna zmes mliek – predovšetkým ovčie, ktoré je oveľa výživnejšie ako akékoľvek iné mlieka – a špeciálne pre psy vyvinuté živé kultúry robia z tohto produktu probiotickú „bombu“ na posilnenie imunity, zastavovanie hnačiek, potláčanie „prdíkov a mnohým ďalším menej či viac závažnejším zdravotným problémom psov a mačiek.

Prečo dávať psom a mačkám Jogurty Yoggies

Rovnako ako u ľudí, tak aj u psov a mačiek je dôležitá imunita a obranyschopnosť organizmu. Dlhé roky celý krmivársky priemysel toto vôbec neriešil. A možno práve preto dnes trpí stále viac psov alergiami, hnačkami aj vážnymi chorobami, ako je rakovina a pod. Pritom stačí len málo. Starať sa o mikrobióm (predtým pod názvom „mikroflóra“) a vyživovať organizmus probiotikami aj prebiotikami. Potom bude silná imunita a psy – naši najlepší priatelia – môžu menej trpieť civilizačnými chorobami, hnačkami a pod. Viac viď Jogurty pre psov

Kedy a na čo používať Jogurt pre psov

Yoggies Jogurty pre psov môžete vďaka tomu, že sa jedná o úplne prírodný produkt bez laktózy a konzervantov, používať pre šteňatá aj staršie psy. Je vynikajúcim zdrojom živočíšnych tukov (rýchly príjem energie, alebo priberanie na váhe), vápnika (pre kosti, kĺby aj na vyváženie množstva P „fosforu“ ​​pri kŕmení surovou potravou) ako aj probiotík (na posilnenie imunity organizmu proti vírusom, baktériám, parazitom a pod.). ).

Skvelý na zastavenie aj potlačenie hnačiek i flatuencie (vetrov)

Často sa stáva, že pes niekde zlízne, očuchá, alebo niečo nevhodné „slupne“. Potom nastáva problém. Krátkodobé aj závažnejšie hnačky a prdíky. Než navštívite veterinára (a ten vám predpíše antibiotiká a mnohokrát veterinárnu a niekedy „nechutnú“ diétu), skúste to prírodným spôsobom. Nasaďte krátku diétu a desiatu v podobne menších, ale častejšie podávaných porcií Jogurtu pre psov.

Ako posilňovať imunitu psa aj mačky

Imunitný systém je doslova „kúzelník“ a druhý mozog. Ak je vyvážený a dobre živený, zaistí vám aj vášmu psovi/mačke pevnejšie zdravie a odolnosť proti parazitom, vírusom a napríklad aj závažnejším chorobám. Dôležité je mať na pamäti dve pravidlá.

Pravidlo č.1:

Dodávajte črevnému mikrobiomu (predtým mikroflóra) dostatočné množstvo a rozmanitý prísun probiotických kmeňov. To zaručí práve Jogurty pre psov podávaných napríklad ako desiata a krmivá – granule aj surová potrava B.A.R.F. od Yoggies.

Pravidlo č.2

Z Jogurtu dodáte do čriev veľké spektrum probiotických živých kultúr. Tie treba vyživovať. Na to môžete použiť na tento účel vyvíjané krmivá a doplnky potravy Yoggies. Obsahujú okrem mäsa aj ovocie, zeleninu, morské riasy atď. To všetko je potravou „prebiotikami“ pre „probiotiká“. Čím viac probiotických kmeňov v črevách prežije (každý kmeň potrebuje na prežitie rôznu potravu) a čím pestrejšia bude ich potrava (prebiotiká), tým zdravší váš pes aj mačka bude. A to platí aj pre človeka!!! Kvalitnú potravu pre psov aj pestré spektrum prebiotík pre mikróbiom zaistí krmivá Yoggies. Tak sú totiž vyvíjané… Viac viď JOGURTY PRE PSOV

Pes ani mačka nevie laktózu stráviť

To môže byť spúšťačom hnačiek aj plynatosti. To platí najmä u šteniat a mačiatok. Niektoré sa s tým vyrovnajú lepšie, niektoré horšie. Preto by ste mali predchádzať styku s laktózou ako u šteniat a mačiatok, tak u dospelých, ale aj starších jedincov, u ktorých je zažívací trakt už náchylnejší na niektoré externé „podnety“ viac ako u psa dospelého v kondícii.

Jogurty pre psov NEOBSAHUJÚ LAKTÓZU

Úplne prírodnou cestou sme ju (vďaka enzymatickému štiepeniu laktózy) z Jogurtov Yoggies odstránili – „rozštiepili“. Môžete ich ochutnať aj vy - áno. Jogurty pre psov sú vyrábané v potravinárskej kvalite z plnotučných mliek z fariem. Ak máte radi jogurty (pre ľudí), vyskúšajte aj tie naše Yoggies. Dozaista sa vám budú zdať sladšie a možno aj chuťovo lepšie. To preto, že je v nich laktóza rozštiepená.

Ako funguje tráviaci systém psa

Celé trávenie potravy je u psa závislé od trávenia živín prevažne v tenkom a hrubom čreve. Psie sliny totiž neobsahujú – na rozdiel od človeka – enzýmy, ktoré by pomáhali potravu „predtráviť“. Preto je dôležité si uvedomiť, ako a čím by mal byť váš pes kŕmený. Pochádza totiž z vlka, aj keď sa postupom tisícročia trochu spolužitia s človekom prispôsobil. Stále to ale nie je „sliepka“, aby vedel tráviť namiesto mäsa obilie, sóju či chémiu. Jeho potrava by mala byť založená na kvalitnom mäse, ovocí, zelenine i doplnkoch potravy obsiahnutých buď priamo v potrave, alebo pridávaných do potravy – napríklad do B.A.R.F.

Čím zdravo kŕmiť psa?

Ak chcete kŕmiť psa kvalitnými granulami, mali by ste vedieť, že Yoggies granule lisované za studena majú pôvod v surových receptúrach B.A.R.F., teda v potrave, na trávenie ktorej bol pes prirodzene prispôsobený. Ak chcete psa kŕmiť surovou potravou, potom môžete používať Yoggies B.A.R.F. a prílohu lisovanú za studena BARF+. Všetky tieto zložky obsahujú kvalitné mäsa z fariem, probiotiká, prebiotiká, vitamíny atď. A všetky sa výborne dopĺňajú s Jogurtom pre psov.

Ako doplniť potravu o Jogurty Yoggies

Pokiaľ má pes dlhodobé problémy s trávením, bude zrejme dobré najskôr vyriešiť základnú otázku – teda výber krmiva (granule – a aký druh, alebo surová potrava – a z akého mäsa?). Potom až „desiatu“ a doplnky potravy. Jogurty pre psov odporúčame podávať vždy zvlášť, mimo hlavnej potravy. Do jogurtov možno pridávať aj kĺbovú výživu, alebo do nich nastrúhať napríklad jablko (zdroj vitamínov aj vlákniny), pridať lyžičku medu (= prírodné antibiotikum) a pod. Dávkovanie nie je nijako obmedzené, ale myslite na pravidlo „všetkého s mierou“. Aj preto by ste mali dodržiavať určité odporúčania dávkovania. Jogurty pre psov totiž obsahujú nielen vitamíny, ale aj vápnik aj kvalitný živočíšny tuk. Myslite na to, aby vám psík nezačal priberať, alebo u šteniat – predovšetkým väčších plemien – aby ste „neprešvihli“ Ca proti P (vápnik vs. fosfor).

Tip a dávkovanie pri hnačkách aj vetrach:

pokiaľ kŕmite kvalitne a nepoznáte zdroj hnačiek, vyskúšajte podávať Jogurty pre psov až 4x denne po menších porciách po dobu cca 1 týždňa. Posilníte tak črevný mikróbiom, aby sa mohol s nákazou a hnačkami „vyrovnať“.

Tip pre „nežravcov“:

Občas sa stáva, že je pes skutočne „nežravý“, alebo trpí nechutenstvom či už po operácii, alebo „len tak“. V tom prípade môžete vyskúšať prílohu lisovanú za studena Yoggies BARF+. Na ňu potom treba trochu omáčky pre psov Yoggies, alebo vyskúšať aj Jogurt pre psov.

Trvanlivosť Jogurtov – pretože sa jedná o čerstvý, prírodný produkt bez konzervantov – je 3 týždne od dátumu výroby. Máme vyskúšané, že aj po viac ako 4 mesiacoch (ak bol Jogurt originálne uzavretý a v chladničke pri teplote cca 4°C) nezmenil svoju formu ani chuť. Toto bolo testované predovšetkým na ľuďoch 🙂 Dôležité je, aby Jogurty Yoggies boli uchovávané v chlade pri teplotách okolo 4°C a po otvorení boli opäť vložené do chladničky. Otvorený a zaviečkovaný Jogurt je potom možné používať po dobu až 4 dní (pri odoberaní menších dávok). Viac viď Jogurty pre psov

Dávkovanie podľa plemena

Jogurt pre psov je úplne prírodný produkt. Dávkovanie nie je nijako obmedzené. Mali by ste však vedieť, že okrem probiotických kultúr na posilnenie imunity obsahuje aj vápnik, a hlavne kvalitné živočíšne tuky a pod. A preto by malo platiť obvyklé „všetko s mierou“, aby pes nepribral, alebo aby ste u šteňaťa neprekročili množstvo vápnika nad fosforom. Preto odporúčame u šteniat – hlavne veľkých plemien – zaujímať sa o vyváženie vápnika a fosforu (vápnika je v Jogurte okolo 140 mg/100 g, fosforu okolo 100 mg/100 g a železa cca 0,05 mg/100 g).

Odporúčania na dávkovanie

U dospelých psov by malo platiť nasledujúce:
 • Podávajte chladený
 • Prípadné „hrudky“ nie sú vďaka zloženiu z viacerých druhov mliek na závadu.
 • Odporúčame pred podávaním premiešať od dna
 • Jogurt pre psov môžete vylepšiť lyžičkou medu, strúhaným jablkom/hruškou, ovsenými vločkami a pod.
 • Šteňatá do 1 roka – 1 ks týždenne (porcie je možné deliť)
 • Malé plemená psov do 10 kg – 1 ks týždenne
 • Stredné plemená psov do 35 kg – 2-3 ks týždenne
 • Veľké plemená psov nad 35 kg – 3-4 ks týždenne
 • Pri hnačkových ochoreniach odporúčame podávať častejšie av menších dávkach.

Nemusíte mať obavy. Jogurty pre psov Yoggies neobsahujú laktózu (mliečny cukor). Tá je enzymaticky, úplne prírodnou formou rozštiepená. Práve vďaka štiepeniu laktózy na glukózu a galaktózu sú biele Jogurty Yoggies mierne sladšie, než biele Jogurty pre ľudí – aj bez použitia chémie a cukru.

O granulách, surovinách a výrobe

Ako sa vyrábajú extrudované granule pre psov

Zjednodušene možno popísať výrobu krmív extrudovaných tak, že sa vezme už upravená a konzervovaná mäsová alebo mäsokostná múčka, pridá sa ďalšia zložka (tú často tvoria obilniny, sója, ochucovadlá atď.) a z tejto zmesi sa pripraví cesto putujúce do extrudéra (prístroj vyvíjajúci tlak a teplotu okolo 190°C, na konci ktorého padajú „pečené“ granule, ktoré sa následne „obohacujú“ o konzervanty, umelé vitamíny, dochucovadlá a tuky. Bohužiaľ pri extrudovaných granuliach platí, že teplo a tlak zničí prevažnú väčšinu prírodných chutí, vôní i zložiek z použitých surovín (vr. vitamínov), a preto je nutná ďalšia chemická konzervácia a obohacovanie o chute, a živiny – chemickou cestou. Tento proces výroby je nešetrný k prírodným zložkám potravy.

Ako sa vyrábajú za studena lisované granule Yoggies

Proces výroby granúl lisovaných za studena Yoggies je založený na použití skutočného surového mäsa – ako základnej zložky krmiva – aj zachovania prírodných chutí a živín z použitého ovocia, zeleniny a doplnkov potravy. Pri výrobe sa dbá na to, aby suroviny boli používané v surovej a následne „pomaly sušenej forme“ pri teplotách do 38°C. Vďaka tomu sú zachované prírodné výživové hodnoty vr. bielkovín, tukov, vitamínov... Pre psa je také krmivo vysoko kvalitné, pretože na jeho trávenie ho stvorila Matka príroda. Také krmivo je oveľa lepšie stráviteľné, neusadzujú sa v črevách jeho zvyšky, ktoré sú potom živnou pôdou pre vírusy, baktérie i parazity.

Obrovský benefit pre zdravie každého psa

Fakt, že granule Yoggies obsahujú laktobacily (probiotické živé kultúry) a že celé zloženie je vymyslené nielen pre výživu, ale aj na podporu zdravého trávenia i celkového zdravia a čistého čreva, je OBROVSKÝM BENEFITOM pre každého psa a jeho zdravie.

POZOR NA „FEJKY“

Iste poznáte porekadlo, že úspech sa neodpúšťa. To je dôvod, prečo naše výrobky aj unikátne výrobné metódy niektorí „predajcovia“ radi napodobňujú.

POZOR HLAVNE NA NAPODOBENINY V PLASTOVÝCH VAKOCH – ORIGINÁLNE GRANULE LISOVANÉ ZA STUDENA MUSIA BYŤ BALENÉ V PRÍRODNOM RECYKLOVATEĽNOM PAPIEROVOM VRECI, ABY KRMIVO „DÝCHALO“!

Na trhu sa objavila značka granúl…, ktorá o sebe rada tvrdí, že ich granule sú „lisované za studena“. To znamená pri teplotách pod 40 °C, čo ale nie je pravda. V ich zložení totiž nájdete napr. pridávané kuracie aj ďalšie tuky, ktoré sa pridávajú do extrudovaných granúl. V za studena lisovaných granulách takýto tuk nemožno používať. Granule by boli bez tepelnej úpravy mastné a rozpadali by sa. K tomu sa ich produkty vyrábajú v továrni, ktorá hneď na Home Page svojho webu uvádza, že sú výrobcovia extrudovaných granúl! Ich granule sú balené do plastových vriec, ktoré nutne obsahujú ftaláty (chemické mäkčidlá plastov). Ftaláty – podľa svetových štúdií aj štúdie VŠCHT – v styku s použitým tukom môžu prechádzať do krmiva. To potom môže byť potenciálne kontaminované ftalátmi, a následne potom byť zdrojom dlhodobých zdravotných problémov aj vážnych ochorení psa. Nehľadiac na suroviny používané na výrobu extrudovaných krmív! Ďalším faktom potom zostáva, že títo podnikatelia v ČR sa spoliehajú na „neinformovanosť“ zákazníka – teda aj na to, že sa „neprevalia“, že sú v Belgicku naložené na kamión granule extrudované v plastových vreciach, a v ČR sa z kamiónu – úplne zázračne – vykladajú granule lisované za studena v plastovom vreci.

Odporúčanie:

Venujte sa výberu kvalitného krmiva, aby ste sa vy a váš pes nestali – kvôli honbe za ziskom tejto firmy XY – obeťou ich klamlivých tvrdení. Pravé granule lisované za studena vyrábané pri teplotách do 40 ° C spoznáte totiž na prvý pohľad.

Vždy sú balené v papierovom vreci. Ten je zárukou kvality aj zachovania prírodného stavu všetkých použitých surovín, ktoré môžu „dýchať“ a žiť. Vrátane probiotických kultúr v krmive.

Pre psa ako mäsožravého všežravca je stále najdôležitejšou zložkou jeho potravy mäso a živočíšne bielkoviny (človek by nemal meniť to, čo vymyslela príroda a učiť psa žrať obilie…). Preto zostáva najdôležitejšou potravou pre psa tá surová, teda tzv. vyvážený B.A.R.F. (Bones And Raw Food = kosti a surová potrava). Práve preto je základom každej receptúry Yoggies granúl lisovaných za studena receptúra ​​pre surovú potravu – vyvážený B.A.R.F. Preto začali sami chovatelia nazývať granule Yoggies „sušený B.A.R.F.“. Čo to znamená v praxi? Predstavte si teda, že v miske vyváženého B.A.R.F. je 87 % surového mäsa a 13 % ostatných nemenej kvalitných surovín, ako je surové ovocie, zelenina, bylinky a pod. Tento „BARF“ sa niekoľkokrát suší pri nižších teplotách preto, aby sa odstránila iba voda, a výživové hodnoty surových surovín zostali v granuliach zachované. Preto môžeme povedať, že každá kŕmna dávka granúl Yoggies obsahuje výživové hodnoty, ako by ste mali v miske 87% surového mäsa. Mali by ste si zapamätať, že pokiaľ hľadáte a chcete kúpiť svojmu psovi skutočne kvalitné granule, mali by mať vo svojom zložení na prvom mieste mäso! (Pozn.: Niektoré „zlé jazyky“ predovšetkým z radov konkurencie tvrdia, že takéto krmivo nemožno vyrobiť. Možno 🙂 Stačí „to“ len robiť s láskou k najlepšiemu priateľovi človeka, nerobiť všetko len pre peniaze, a ísť vlastnou cestou vývoja a sebavzdelávania! Hovorí sa, že T.A. Edison vynašiel 1999 spôsobov, ako nevyrobiť žiarovku, než mu tá 2000. Žiarovka dňa 21. 10. 1879 svietila. “ Podobné to bolo a je aj s vývojom u Yoggies… Bolo vyliate veľké množstvo jogurtu a vysypaných mnoho surovín, než „všetko“ držalo pohromade, chutilo a prospievalo u zdravia psov 🙂

Tento názov sa prvýkrát objavil na sociálnych sieťach medzi chovateľmi. Zrejme nami popísané výrobné postupy a spracovania surových surovín aj výsledný produkt viedli našich zákazníkov k tomu, aby granulám Yoggies dali túto "prezývku". Rekapitulácia: základom pre výrobu granúl Yoggies je myšlienka - usušiť vyvážený BARF a vyrábať granule zo sušeného, surového mäsa (žiadna mäsokostná múčka) a ďalších dôležitých, vysoko kvalitných surovín. Tieto suroviny sa niekoľkostupňovým sušením zbaví "iba" vody, pomelú a zlisujú do formy granúl. Nepridáva sa žiadna zbytočná chémia, ochucovadlá, konzervanty, obilie ani sója!

Chemické konzervanty nie sú potrebné, keď viete, ako na to

Už starí indiáni dokázali svoju potravu konzervovať vďaka fyzike - teda pomalým vysúšaním. Podobne naša výroba Yoggies granúl lisovaných za studena nie je založená na chémii. Snažíme sa suroviny aj granule pomaly sušiť, mlieť, a potom „už len“ lisovať. Ideme cestou prírodnej konzervácie postupným sušením surovín a zapojením najmodernejších výrobných postupov na docielenie až osemmesačnej expiračnej doby bez použitia chemickej konzervácie.

Žiadne dochucovadlá, len prírodná vôňa a chuť mäsa, ovocia, byliniek…

V Yoggies si zakladáme na myšlienke - priblížiť psom späť ich potravu z prírody. Už indiáni dokázali svoju potravu konzervovať vďaka fyzike - teda pomalým vysúšaním. Podobne naša výroba Yoggies granúl lisovaných za studena nie je založená na chémii. Snažíme sa suroviny aj granule pomaly sušiť, mlieť, a potom „už len“ lisovať. Ideme cestou prírodnej konzervácie postupným sušením surovín a zapojením najmodernejších výrobných postupov na docielenie až osemmesačnej expiračnej doby bez použitia chemickej konzervácie. Preto v granuliach nepoužívame, na rozdiel od extrudovaných krmív, žiadne ochucovadlá a „lákadlá“. Spoliehame sa na čuch psa, ktorý je v niektorých prípadoch až 100.000x lepší ako ten ľudský, takže spozná vôňu aj chuť skutočného mäsa v granuliach.

Náš TIP

Napíšte si o vzorky a nechajte svojho psa vybrať si krmivo tak, ako ho to naučila Matka príroda – ňfákom, a nevnucujte mu naše ľudské „nápady“ v podobe chemicky konzervovaných a dochucovaných krmív. Možno sa ukáže, že voňavejšie je pre neho práve to mäso z našich krmív Yoggies, než tie navoňané – priemyselné….

Prečo nie sú Yoggies granule slané ako bežné, priemyselné granule?

Je to práve dochucovadlami a konzervantmi, ktoré my v Yoggies nepoužívame. Nechávame vyniknúť prírodnú vôňu a chuť všetkých surovín.

Základom sú moderné výrobné procesy

Pretože vyrábame procesom lisovania za studena, nemusia byť suroviny pečené. Samotné vysušenie a následné zlisovanie nedáva základ pre napučanie po styku s tekutinou. Granule sa jednoducho „povedané“ vo vode iba rozmočia – na rozdiel od niektorých extrudovaných krmív, ktoré majú tendenciu napučiavať. To môže byť, predovšetkým u veľkých plemien, predpokladom na vznik torzie žalúdka.

Urobte si malý pokus

Aby sme dokázali rozdiel medzi za studena lisovanou granulou a extrudovanou, môžete si doma urobiť malý pokus. Vezmite dva poháre, naplňte ich vlažnou vodou okolo 39°C (teplota tela psa) a pridajte do oboch pohárov kávovú lyžičku octu. Tak nasimulujete prostredie podobné žalúdku psa. Do každého pohára vhoďte jednu granulu (extrudovanú a za studena lisovanú). Sledujte, čo sa deje v pohári (tj aj v žalúdku psa). Čo myslíte, ktorá granula je predtým pripravená na posun do čreva na ďalšie trávenie? Tá za studena lisovaná, alebo tá, čo pláva a napučí…???

Dávkovanie podľa plemena

Jogurt pre psov je úplne prírodný produkt. Dávkovanie nie je nijako obmedzené. Mali by ste však vedieť, že okrem probiotických kultúr na posilnenie imunity obsahuje aj vápnik, a hlavne kvalitné živočíšne tuky a pod. A preto by malo platiť obvyklé „všetko s mierou“, aby pes nepribral, alebo aby ste u šteňaťa neprekročili množstvo vápnika nad fosforom. Preto odporúčame u šteniat – hlavne veľkých plemien – zaujímať sa o vyváženie vápnika a fosforu (vápnika je v Jogurte okolo 140 mg/100 g, fosforu okolo 100 mg/100 g a železa cca 0,05 mg/100 g). Odporúčania na dávkovanie U dospelých psov by malo platiť nasledujúce:
 • Podávajte chladený
 • Prípadné „hrudky“ nie sú vďaka zloženiu z viacerých druhov mliek na závadu.
 • Odporúčame pred podávaním premiešať od dna
 • Jogurt pre psov môžete vylepšiť lyžičkou medu, strúhaným jablkom/hruškou, ovsenými vločkami a pod.
 • Šteňatá do 1 roka – 1 ks týždenne (porcie je možné deliť)
 • Malé plemená psov do 10 kg – 1 ks týždenne
 • Stredné plemená psov do 35 kg – 2-3 ks týždenne
 • Veľké plemená psov nad 35 kg – 3-4 ks týždenne
 • Pri hnačkových ochoreniach odporúčame podávať častejšie av menších dávkach.

Probiotiká – základ zdravia pre ľudí aj psov

Probiotiká (laktobacily) sú živé mikroorganizmy žijúce predovšetkým v črevách. Vyskytujú sa „dobré“ a „zlé“ laktobacily. Tie „zlé“ môžu spôsobovať zápaly, infekcie, vírusové ochorenia, ale aj flatuenciu (prdíky) aj hnačkové a nádorové ochorenia. „Dobré“ laktobacily hubia tie zlé, podporujú trávenie potravy a posilňujú imunitný systém. Do granúl Yoggies sú pridávané špeciálne zmesi probiotických kmeňov (prírodný produkt) preto, aby váš pes mal silnejší a odolnejší imunitný systém a celkové zdravie

Probiotiká proti chorobám i parazitom

Je dokázané, že pokiaľ je pes zdravo kŕmený a má zdravý mikrobióm (predtým pod názvom mikroflóra), tak je odolnejší proti vírusom, infekciám, hnačkám, ale aj alergiám, zápalom a parazitom. Jeden z výskumov v Yoggies preukázal, že tri roky chemicky neodčervovaný pes a niektorí pol roka až rok, boli „negatívne“ na výskyt parazitov. A to vďaka tomu, že boli zdravo kŕmení a ich mikróbiom bol „dotovaný“ krmivami a doplnkami obsahujúcimi rôzne probiotické kmene. Probiotiká (laktobacily) sú živé mikroorganizmy žijúce predovšetkým v črevách. Vyskytujú sa „dobré“ a „zlé“ laktobacily. Tie „zlé“ môžu spôsobovať zápaly, infekcie, vírusové ochorenia, ale aj flatuenciu (prdíky) aj hnačkové aj nádorové ochorenia. „Dobré“ laktobacily hubia tie zlé, podporujú trávenie potravy a posilňujú imunitný systém. Preto sú do Yoggies granúl pridávané kmene „dobrých“ laktobacilov, aby každý deň podporili zdravie psa prostredníctvom zdravého a kvalitného krmiva. Môžete tak docieliť to, že váš pes bude zdravší, nebude trpieť hnačkami, alergiami, môže byť odolnejší voči parazitom aj mnohým závažnejším chorobám.

Keď vyrábate bez chémie, je najdôležitejšia kvalita surovín aj výroby

Naše receptúry sú tak náročné na dokonalosť a precízny výrobný proces, že bolo ťažké nájsť vo svete výrobnú linku, ktorá by dokázala spracovávať kvalitné a drahé suroviny čo najšetrnejšie. V ČR taká linka bohužiaľ neexistuje… Bez kvalitnej výrobnej linky by neboli granule dostatočne vysušené, zlisované a tvrdé. (Chrúpanie granúl zaisťuje nielen čistejší chrup, ale vyplavuje aj endorfíny – hormóny šťastia…)

Využívame suroviny z celej Európy

Kvalita surovín je alfou a omegou celého výrobného procesu. Preto napríklad mäso pochádza z farmárskych chovov v Nemecku, Holandsku, Belgicku, ale aj zo Švajčiarska a Rakúska. Samozrejme aj české suroviny si našli svoje miesto v produkcii. Tie potom úplne čerstvé vozíme tesne pred každým výrobným procesom priamo do výrobného závodu, ktorý si na výrobu prenajímame.

Stále sme česká firma a granule sú české

Pre kvalitu urobíme čokoľvek. České laboratóriá, chovatelia aj zákazníci sami vyvíjajú a testujú suroviny aj finálne produkty. Českí veterinári nám pomáhajú s vývojom. Všetci zamestnanci aj psy v Yoggies 🙂 sú Česi. Suroviny sa snažíme vyberať v Česku, ale ich kvalita niekedy aj kvôli tlakom z trhov a dotáciám „pokrivkáva“, a tak zháňame napr. mäso z kvalitne kŕmeného dobytka v zahraničí. Všetko v Yoggies sa totiž podriaďuje zdraviu bez chémie i požiadavkám na najvyššiu kvalitu – a tá je potom garanciou najvyššej kvality krmív, a následne aj dobrého zdravia vašich psov a mačiek. Zdravie začína v miske® – to je heslo, ktoré riadi firmu Yoggies.

Už pri vývoji sme chceli dostať do granúl rovnako mäsa, ako má vyvážený B.A.R.F., kde je 87 % surového mäsa a 13 % príloh vr. doplnkov potravy. Najšetrnejšia metóda výroby spočíva vo vysušení tejto surovej potravy. Vďaka tomu sa podarilo vyvinúť a využívať patentované postupy výroby. Dôležité bolo vedieť, že napr. hovädzie mäso obsahuje okolo 70 % vody, ryby okolo 80 % a napríklad bylinky 6 %, ryža 12 % atď.

Preto sa každá zo surovín suší oddelene a uvedené % surového mäsa v receptúre sú sčítané dohromady.

Vďaka pomalému sušeniu sa odparí LEN voda a prírodné živiny zostávajú nezmenené, na rozdiel od tepelného opracovania pri extrúzii. Vďaka tomu sme vysušili VYVÁŽENÝ B.A.R.F. a sme schopní vypočítať, koľko mäsa by mala receptúra ​​SPÄTNE, ak by sme všetky suroviny – hlavne mäso – naplnili vodou.

Granule lisované za studena s 87% mäsa možno skutočne vyrobiť

Fakt 1.

Najdôležitejšie sú kvalitné suroviny, trpezlivosť a dokonalý výrobný proces. Ten, žiaľ, vyžaduje oveľa vyššie náklady na výrobu granúl lisovaných za studena ako u bežných (napr. extrudovaných) krmív. Pokiaľ teda narazíte na podozrivo lacné „lisované pseudogranule“, buďte si istí, že buď sú to granule extrudované, alebo neobsahujú toľko mäsa, ani žiadne kvalitné suroviny, ako výrobca deklaruje!

Fakt 2.

Nepoužívame žiadne nekvalitné suroviny, a už vôbec nie mäsovokostnú múčku. Aj preto v zložení na vreciach rozpisujeme mäso a kosti zvlášť. A prečo aj kosti? Pretože obsahujú vápnik, proteíny a ďalšie dôležité makro aj mikroživiny (horčík, zinok…). Kosti však nenavyšujú obsah mäsa v granuliach! Každý druh mäsa v receptúre má iný koeficient obsahu vody. Preto niektoré granule obsahujú 87% mäsa (prírodných živín), niektoré s väčším množstvom vody 86% a pod.

Fakt 3.

Dôležitý je v granuliach aj prírodný tuk z mäsa – nie ten pridávaný, ktorý veľmi často objavíte v zložení ako „kurací tuk“ a pod. Je to preto, že prírodné tuky pes lepšie trávi a telo psa ich dokáže bezo zvyšku vstrebať. Na rozdiel od umelých, rafinovaných tukov, ktoré môžu spôsobovať napr. hnačky. Preto napríklad do granúl „Yoggies Active“ dávame kačicu Barbarie (čo je, laicky povedané, niečo medzi kačicou a husou, niekto jej tiež nazýva „husokčka“, a nie bežný druh jatočnej kačice), pri ktorej je dôležité nájsť mäso, ktoré je dostatočne tučné.

Fakt 4.

Nikdy nepoužívame žiadnu chémiu, lepidlá, dochucovadlá, náhradky mäsa (ako je napr. sója), ani obilie.

Fakt 5.

Cesta od mäsa ku granule!!! Po prvom stupni sušenia sa mäso dostáva do zásobníka (sila), kde je dosušované, najprv pri krátkom skladovaní, a potom cestou do miešacej komory. V nej sa takmer všetky suroviny pomaly zmiešajú. Tento systém sme zaradili do výroby preto, aby sme pri procese neprekračovali teplotu cez 40 stupňov. Tá je dôležitá z dvoch dôvodov - aby nežlkli živočíšne tuky v priebehu doby skladovania, a aby sa neničili dôležité vitamíny. Zmiešané suroviny následne putujú do lisu. Jeho dokonalosť spočíva v tom, že vďaka vysokému tlaku a špeciálnemu tvaru sme schopní vyrobiť granule tvrdé, ktoré prospievajú aj zhryzu psa. Jedna z patentovaných záležitostí, vďaka ktorej nemusíme používať žiadne chemické konzervanty, je niekoľkostupňové dosušovanie, a to ako pripravené zmesi, tak aj hotových granúl. Z lisu tak vychádzajú granule ako finálny produkt – na rozdiel od extrudovaných granúl bez akejkoľvek finálnej konzervácie.

Fakt 6.

Obsah kvalitného surového mäsa v granulách Yoggies je a vždy bude zárukou kvalitného krmiva a zdravia psa. Zdravie začína v miske® – to je heslo, ktorým sa riadime my v Yoggies, pretože milujeme psy. Naše aj vaše.

Kvalitné mäso a jeho obsah je rozhodujúci pre kvalitu krmiva a zdravie psa

Najmodernejšie technológie, výrobné postupy a taktiež suroviny rozhodujú o kvalite Yoggies. Suroviny, ktoré granule Yoggies obsahujú, sú s väčším obsahom proteínov, živočíšnych tukov a predovšetkým sú vyvíjané tak, aby sme docielili možnosti umiestniť a uchovať v granuliach Yoggies probiotiká.

Probiotiká – poznávacia značka Yoggies naprieč trhom

Ak chcete mať čo najzdravšieho psa, mali by ste vedieť, že Yoggies granule lisované za studena obsahujú nielen tie najkvalitnejšie suroviny na výrobu krmiva, ale aj probiotické kmene živých kultúr, ktoré každý deň pri kŕmení podporujú zdravie vášho psíka. A to ani granule MM, ani žiadne iné na trhu nedokážu – skĺbiť kvalitu surovín, výroby a podporu zdravia do jedného celku.

Zdravie začína v miske®

S týmto heslom sme granule Yoggies vyrábali a je to aj naše firemné motto, ktorému sa nikto z našej firmy ani výroby nikdy nespreneverí. Pretože psy sú pre nás najlepší priatelia.

Mýtus, často umelo vyvolaný konkurenciou… Dôležité je vedieť, že v granuliach Yoggies je využívaný LEN prírodný tuk získaný z mäsa, alebo za studena lisovaných olejov. Ten psy trávia a ich organizmus využije bezo zvyšku oproti tukom, ktoré je nutné pridávať napr. do extrudovaných granúl. Množstvo prírodného tuku v granuliach Yoggies je úplne dostačujúce pre každého bežne vyťaženého psa. Je však dôležité, vedieť zvoliť správny druh granúl pre vášho psa. Šteňa alebo vyťažený pes by mali dostávať granule Yoggies Active, naopak staršie psy alebo tí s nadváhou či diétou granule jahňacie s bielou rybou. Kuracie s hovädzím mäsom sa zase hodí pre bežne vyťažené psy. PRE ZAUJÍMAVOSŤ, kedy fakty hovoria jasne: Každé extrudované granule musia byť „obohatené“ alebo „dotiahnuté“ v prevažnej väčšine „kuracím tukom“. To preto, že sú vyrábané z mäsovej alebo mäsokostnej múčky, z ktorej sa pri sušení uvoľňuje a odkvapkáva tuk. Taký tuk (pridávaný) býva tepelne opracovaný, žltne, horšie sa trávi a na čreve psa vytvára mnohokrát nepriepustný film. Cez ten sa potom pri trávení živín nedostanú živiny cez črevnú stenu do krvného obehu a organizmu. To môže byť zdrojom zažívacích ťažkostí, alergií i hnačiek.

Prírodný tuk z mäsa, ako ho používame v Yoggies, sa psom bezo zvyšku lepšie trávi, nelepí na črevnej stene a je pri trávení úplne spotrebovaný.

Tip 1.

Ak máte psa v záťaži, suku v laktácii, alebo u psa potrebujete z akéhokoľvek dôvodu zvýšiť váhu, potom radšej používajte za studena lisované oleje ako napr. rybí, lososový, konopný a pod., ktoré sú vďaka lisovaniu za studena oveľa výživnejšie, obsahujú omega-3 aj 6, veľa vitamínov, mikroživín a pod., namiesto prepáleného, ​​rafinovaného kuracieho aj iného tuku v granulách. Ostatne vyskúšať si to môžete sami. Dajte svojmu psíkovi do misky lyžicu za studena lisovaného lososového oleja, a do druhej lyžicu oleja z vašej domácej fritézy. Ktorý si myslíte, že mu bude viac prospievať? A taký je to rozdiel!

Kvalitný prírodný tuk z mäsa v granulách Yoggies bohato na výživu a zdravie psa stačí

Nedajte hneď na všetko, čo sa píše na internete. Je vyskúšané, že dokonca nami podporované tímy ťažných psov (musheri) kŕmia svojich psov granulami Yoggies a sú už dlhodobo spokojní.

Vyskúšajte naše granule jednoducho s našimi vzorkami

Než uveríte „klebetám“ z internetu a mnohokrát márnym pokusom konkurencie dostať späť svojich zákazníkov ku granulám vyrobeným z obilia a prepáleného tuku, vyskúšajte granule lisované za studena. Namusíte hneď kupovať veľké balenie, môžete ich vyskúšať jednoducho pomocou nášho balíčka vzoriek granúl. Ak máte šteňa alebo menšieho psíka, máme variant balíčka minigranulí, ak máte väčšieho psíka, máme variant balíčka s granulami normálnej veľkosti. Potom nechajte svojho psíka spoznať vôňu a chuť pravého mäsa s prírodným tukom v granuliach Yoggies. Veríme, že si váš psík a jeho ňufák sám povie, čo je pre neho dobré a zdravé.

Už pri vývoji sme zistili, že základom kvality granúl Yoggies bude kvalitné mäso z kvalitne kŕmeného zvieraťa. Preto nakupujeme mäso z farmových chovov v Nemecku, Holandsku, Belgicku, ale aj Rakúska a Švajčiarska. Dostatočná a prirodzená tučnosť mäsa je totiž zárukou kvalitnej stavby mäsa i finálnej energetickej výdatnosti krmiva.

Na výrobu Yoggies granúl lisovaných za studena sú najdôležitejšie dva faktory. Používanie vysoko kvalitných surovín, vďaka ktorým je pes kvalitne kŕmený, má dosť energie, netrpí hnačkami, alergiami, má čisté črevá, v ktorých sa neusadzujú parazity a vírusy, ktoré môžu byť potenciálnym spúšťačom aj závažných chorôb. Druhým faktorom pre úspech výroby Yoggies je dokonalosť výrobného procesu a precíznosť spracovania surovín. A pretože sme pri vývoji, ani následne nečerpali žiadnu dotáciu a výroba je veľmi nákladná a náročná na „know-how“, scestoval som Európu, a nakoniec taký závod našiel v Nemecku. Tam sa zvážajú tie najkvalitnejšie suroviny z celej Európy vr. ČR a tam sú granule Yoggies na jednej z najmodernejších výrobných liniek vyrábané.

Aký je rozdiel medzi extrudovanou a za studena lisovanou granúl

Zjednodušene je možné popísať výrobu krmív extrudovaných tak, že vezmete už upravenú a konzervovanú mäsovú alebo mäsokostnú múčku, pridáte ďalšie zložky (veľakrát obilniny, sóju, ochucovadlá a pod.) a z tejto zmesi pripravíte cesto putujúce do extrudéra (prístroj vyvíjajúci tlak a teplotu okolo 190°C), na konci ktorého padajú „pečené“ granule, ktoré sa následne „obohacujú“ o konzervanty, umelé vitamíny, dochucovadlá a tuky. Bohužiaľ pri extrudovaných granuliach platí, že teplo a tlak zničí prevažnú väčšinu prírodných chutí, vôní i zložiek z použitých surovín (vrátane vitamínov), a preto je nutná ďalšia chemická konzervácia a obohacovanie o chute, a živiny – chemickou cestou. Tento proces výroby je nešetrný k prírodným zložkám potravy.

Ako sa vyrábajú za studena lisované granule Yoggies

Hlavne bez chémie – proces výroby Yoggies granúl lisovaných za studena je založený na použití skutočného surového mäsa ako základnej zložky krmiva. Zachovanie prírodných chutí a živín z použitého mäsa, ovocia, zeleniny aj doplnkov potravy je veľmi dôležité. Preto sa suroviny sušia veľmi pomaly pri teplotách okolo 40 °C. Vďaka tomu sú zachované prírodné výživové hodnoty vr. bielkovín, tukov, vitamínov… Pre psa je také krmivo vysoko kvalitné, pretože na jeho trávenie bol stvorený Matkou prírodou. Takéto krmivo je oveľa lepšie stráviteľné, jeho zvyšky sa neusadzujú v črevách, kde by boli živnou pôdou pre vírusy, baktérie aj parazity.

Výroba je postavená na fyzike, nie na chémii

Sušenie surovín, ich mletie „nahrubo“ na podporu peristaltiky čreva i následné lisovanie za nízkych teplôt sú fyzikálnymi procesmi. Žiadna chémia, dochucovadlá, ani konzervanty nemajú vo výrobe Yoggies miesto.

Probiotiká – obrovský benefit pre zdravie vášho psa

Fakt, že granule Yoggies, ako jediné na trhu obsahujú zmes laktobacilov (probiotické živé kultúry) a že celé zloženie a výrobné postupy boli vymyslené pre dokonalú výživu aj podporu zdravého trávenia i celkového zdravia psa, je OBROVSKÝM BENEFITOM.

POZOR NA NAPODOBENINY, „FEJKY“ A NEPOCTIVÉ OBCHODNÍKOV

Iste poznáte porekadlo, že úspech sa neodpúšťa. To je dôvod, prečo naše výrobky niektorí „predajcovia“ radi napodobňujú a parazitujú na nich.

POZOR NA NAPODOBENINY V PLASTOVÝCH VAKOCH – ORIGINÁLNE GRANULE LISOVANÉ ZA STUDENA MUSIA BYŤ BALENY V PRÍRODNOM, RECYKLOVATEĽNOM PAPIEROVOM VRECI, ABY KRMIVO „DÝCHALO“

Na trhu sa objavila značka granúl XY, ktorá o sebe rada tvrdí, že ich granule sú lisované za studena. To znamená pri teplotách pod 40 ° C, čo nie je pravda. V ich zložení totiž nájdete napr. pridávaný kuracie aj ďalšie tuky, ktoré sa pridávajú do extrudovaných granúl, av granuliach lisovaných za studena nemajú čo robiť – originálne granule lisované za studena by sa pri prítomnosti týchto tukov kazili, a dokonca rozpadali. Táto značka dokonca uvádza, kde sa ich produkty vyrábajú. Je prekvapujúce, že táto továreň hneď na „home page“ svojho webu uvádza, že sú výrobcovia extrudovaných granúl!

POZOR NA PLASTOVÉ VAKY A KARCINOGÉNNE FTALÁTY

Granule uvedenej značky XY sú balené do plastových vriec, ktoré nutne musia obsahovať ftaláty (chemické mäkčidlá plastov). Ftaláty – aj podľa svetových štúdií aj štúdie VŠCHT – v styku s použitým tukom môžu prechádzať do krmiva. Krmivo potom môže byť potenciálne kontaminované ftalátmi, a následne potom byť zdrojom dlhodobých zdravotných problémov i vážnych ochorení psa. Nehľadiac na suroviny používané na výrobu extrudovaných krmív! Títo „podnikatelia“ v ČR sa potom spoliehajú na neinformovanosť zákazníka. Spoliehajú sa na to, že sa „neprevalia“ ani to, že u výrobcu v Belgicku sú na kamión nakladané granule extrudované v plastových vreciach, a v ČR sa z kamiónu – úplne zázračne – vykladajú granule lisované za studena v plastovom vreci.

TIP: NAŠŤASTIE HNEĎ NA PRVÝ POHĽAD POZNÁTE ORIGINÁLNE GRANULE LISOVANÉ ZA STUDENA YOGGIES

Vďaka recyklovateľnému papierovému vrecu je možné spoznať hneď na prvý pohľad originálne granule lisované za studena! Pravé granule lisované za studena sa totiž vyrábajú pri teplotách do 40 °C. To je zárukou kvality aj zachovania prírodných živín i skvelého zdravia vášho psa aj bez požitia akejkoľvek chémie, obilia, sóje, pridaných tukov a balenia do plastových vriec.

Je mnoho chovateľov, ktorí kŕmia svojich psov „kombinovane“. Napr. cez týždeň surovou potravou B.A.R.F. a cez víkend napríklad na cestách granulami Yoggies. Pri našom vývoji receptúr a testoch sme zistili, že žalúdok aj celé tráviace ústrojenstvo psa reaguje úplne rovnako ako na mäso, tak aj na granule Yoggies. Preto je „barfovanie“ a kŕmenie granulami Yoggies bez problémov a je možné ich kombinovať. TIP: Granule Yoggies (pri „barfovaní“) pomáhajú vyčistiť črevo psa od usadenín v črevách, ktoré môžu byť zdrojom prípadných infekcií, zápalov aj živnou pôdou a potravou pre parazity. Je to preto, že granule Yoggies obsahujú suroviny mleté nahrubo a tiež mletú kremelinu a vlákninu, ktorých kombinácia črevo čistí a podporuje aj peristaltiku čreva a vyprázdňovanie.

Túto prezývku „sušený B.A.R.F.“ vymysleli na Facebooku a začali ju používať naši zákazníci, akonáhle sme popísali pôvod receptúr granúl Yoggies a spracovanie surovín. Pri vývoji granúl sme chceli, aby sa ich stráviteľnosť podobala prirodzenej potrave psa. Preto sme spolu s najlepšími veterinármi, ktorí propagujú kŕmenie surovou potravou, vymysleli a zostavili receptúry pre vyvážený B.A.R.F. Tie sme potom postupne vysúšali za nízkych teplôt, aby neboli poškodené vitamíny ani ďalšie živiny. Zomleli sme ich a zlisovali. Tak vznikli Yoggies granule lisované za studena, ktoré sa čo najviac podobajú surovej potrave pre psov a odtiaľ pochádza prezývka, ktorú sme získali od našich zákazníkov – že granule Yoggies sú „sušený B.A.R.F.

Pri výrobe metódou lisovania surovín za studena nepoužívame žiadnu chémiu, „lepidlá“ ani dochucovadlá. Využívame iba prírodné zdroje bielkovín, tukov, vitamínov, vlákniny atď. Takáto výroba bez chémie so sebou nesie nároky na využívanie prírodných fyzikálnych zákonov. Teda pomalé vysúšanie (dehydratáciu) surovín a lisovanie. A práve lisovanie surovín do tvaru tvrdej granule má pre zdravie psa hneď niekoľko veľkých benefitov.

Granule v žalúdku psa nebobtnajú

Vďaka tomu že žalúdok lepšie a rýchlejšie spracuje a pripraví na ďalšie trávenie v črevách. Proti extrudovaným priemyselne vyrábaným granulám tak odpadá riziko prípadnej torzie žalúdka.

Granule pri hryzení čistia psom zuby

Tento efekt nedokážu vyvolať každé granule. Len tie najtvrdšie, pokiaľ pes hryzie a nehltá, čistia zuby od zubného kameňa a pomáhajú udržiavať aj jeho dych.

Pri chrumkaní sa vyplavujú endorfíny - hormóny šťastia

Viete prečo psy tak radi okusujú drievka alebo kosti? To preto, že chrumkanie im vyplavuje hormóny šťastia. A tak aj granule Yoggies majú svoj prínos nielen k zdraviu, ale aj šťastiu vášho psa.

Pri trávení aj následnom vyprázdňovaní hrá zdravo pracujúce črevo a jeho peristaltika veľmi dôležitú úlohu. Pokiaľ je peristaltika čreva v poriadku a krmivo vyrobené z kvalitných surovín, potom nedochádza k usadzovaniu nestrávenej potravy v črevách psa, a všetka nestrávená potrava je správne vylúčená. Čisté črevo je základom pre celkové zdravie psa. V čistom zažívacom trakte sa nehromadia plyny, psy „neprdia“, netrpia hnačkami, ani rôznymi infekciami, alergiami a ani sa v črevách neuchytávajú parazity. Preto sa suroviny na výrobu granúl Yoggies melú nahrubo. Nielen že v nich zostáva oveľa viac prírodných živín, ako napr. tukov, ale takto zomleté podporujú zdravé zažívanie, trávenie potravy a peristaltiku čriev. Aj to je jeden z dôvodov, prečo v Yoggies platí pravidlo, že naše granule sú také „Zdravie v miske“®

Torzia žalúdka sa najviac objavuje u stredných a väčších plemien psov. Dodnes sa nevie úplne presne, kedy a prečo sa torzia žalúdka u psov objavuje. Jedným z možných faktov však zostáva, že torzia (pretočenie žalúdka) môže byť spôsobovaná napučaním krmiva po jeho zožratí. Pokiaľ sa prázdny žalúdok naplnil a napol, a potom v ňom krmivo ešte napučalo, tak to mohlo byť jednou z príčin torzie. A pokiaľ nemal po kŕmení pes dostatok času a odpočinku a z nejakého dôvodu sa musel viac hýbať, potom tieto pohyby spolu s preplneným žalúdkom, v ktorom ešte krmivo „nabobtnávalo“, mohli spôsobovať torziu. Aj preto sú granule Yoggies dobrou prevenciou proti torzii. Nielen, že sa veľmi rýchlo rozpúšťajú a nebobtnajú, ale žalúdok ich aj vďaka tomu skôr „pošle“ k ďalšiemu tráveniu do čriev. Môžete si urobiť malý pokus. Pripravte si dva poháre s vodou. Do jednej vhoďte jednu extrudovanú granulu a do druhej granulu Yoggies. Uvidíte, ktorá granula čo urobí…

Čo je Torzia Žalúdka

Zdroj - Wikipedia: Torzia žalúdka je druhou najčastejšou príčinou úhynu psov hneď po rakovine. Toto ochorenie postihuje predovšetkým staršie psy (približne od 5 rokov) stredných a veľkých plemien s hlbokým hrudným košom a ochabnutým tkanivom. Torzia žalúdka, čiže jeho pretočenie, je úzko spätá s kŕmením. U psov, ktorí sú kŕmení len raz denne, je riziko prepuknutia oveľa väčšie ako u psov, ktorí majú denný prídel krmiva rozdelený do dvoch a viacerých dávok. Aj pestrosť potravy tu hrá určitú rolu. Štúdia vykonaná na írskych setroch preukázala, že psy, ktorí dostávajú len jeden druh krmiva, sú vystavené oveľa vyššiemu riziku torzie žalúdka, než psy, ktorí dostávajú rôzne druhy kŕmenia. Príčinou torzie žalúdka môže byť tiež kŕmenie extrudovanými granulami, kedy sa pes „prajú“ a granule v žalúdku napučaním ešte zväčšia svoj objem. Ak je diagnostikovaná torzia žalúdka, je potrebné bezodkladne vyhľadať veterinárneho lekára a vykonať operáciu. Tá je však často nemožná kvôli stavu postihnutého zvieraťa, a preto pes často umiera. Úmrtnosť je veľmi vysoká. Približne polovica psov uhynie skôr, ako vôbec dôjde k liečbe, a skoro jedna štvrtina umiera v prvých siedmich dňoch po stanovení diagnózy. Zo štatistík je známe, že 60 % všetkých prípadov sa odohráva v noci. Zvlášť často sú postihnuté nemecké dogy. Viac ako polovicu z nich s veľkou pravdepodobnosťou torzia žalúdka postihne, takmer štvrtina potom ochorenie neprežije. Pri torzii žalúdka hrajú veľkú úlohu genetické predispozície. Psy, ktorí ochoreli na torziu žalúdka, alebo tí, ktorých rodičia táto choroba postihla, by sa nemali ďalej používať do chovu. Presnú príčinu torzie žalúdka sa zatiaľ nepodarilo presne objasniť. Uvažuje sa, že vplyv na ňu má roztiahnutie žalúdka v dôsledku príjmu veľkého množstva potravy, a navyše ochabnutie tkanív v starobe, rozvoj plynov v žalúdku s následným prevrátením, alebo aj nadmerný pohyb po jedle a následné obrátenie kmitajúceho žalúdka. Typickým prejavom torzie žalúdka je zvracanie, ktoré nemá za dôsledok vyvracanie obsahu žalúdka. Pes zo seba spravidla dostane len malé množstvo tekutého trakmu. Spočiatku psy prejavujú nepokoj, ktorý prechádza do apatie. To je spôsobené tým, že krvný obeh nespolupracuje s telom. V dôsledku prevrátenia žalúdka sa otočia veľké cievy a slezina, takže dochádza k veľkému preťaženiu krvného obehu. Často dochádza až k poruche srdcového rytmu.

Rovnako ako pre ľudí, tak aj pre psov sú probiotiká dôležitou súčasťou ich zdravia

Celé trávenie potravy je u psa závislé od trávenia živín prevažne v tenkom a hrubom čreve. Probiotiká (laktobacily) vytvárajú celkový imunitný systém, podporujú zdravie a starajú sa o to, aby pes netrpel hnačkami, flatuenciou (plynatosťou) i alergiami. Dokonca sa v našich výskumoch ukazuje, že pes, ktorý má pravidelný prísun kvalitných krmív a doplnkov (Yoggies granule lisované za studena, B.A.R.F., Jogurty pre psov a pod.) je odolnejší proti parazitom ako pásomnice a pod.

Probiotiká proti alergiám, ale aj rakovinám a pod.

Dlhé roky sa nikto z výrobcov krmív nevenoval takej jednoduchej otázke, ako zdravo kŕmiť psa a posilňovať jeho zdravie práve probiotikami. My v Yoggies sme prví, kto dokázal, že laktobacily (probiotiká) môžu mať zásadný vplyv na zdravie psa. Výsledky dokazujú, že psy na krmivách a doplnkoch potravy Yoggies neboli až tri roky chemicky odčervovaní, a napriek tomu sú na prítomnosť parazitov v črevách negatívne. Alebo psy, ktorí trpeli alergiami a mnohokrát si ani chovatelia, ani veterinári už nevedeli rady, boli prevedení na krmivá a doplnky Yoggies vr. Jogurtov pre psov, a ich problémy sa zmiernili, alebo úplne ustúpili.

Probiotiká v krmivách Yoggies posilňujú prírodnou cestou celkové zdravie vášho psa.

Zdravý mikrobióm (predtým mikroflóra) v črevách (psov aj ľudí) je základom dobrého zdravia bez hnačiek, alergií, ale napríklad aj bez rakoviny.

Nezabúdajte na to, že krmivá Yoggies sú vyrábané tak, aby platilo, že u nás Zdravie začína v miske®.

ÁNO. Inak by granule lisované za studena Yoggies nebolo možné ani vyrobiť.

Výroba Yoggies granúl lisovaných za studena prebieha zásadne bez chémie, lepidiel, konzervantov aj dochucovadiel, iba na báze fyzikálnych zákonov (sušenie a lisovanie). Sušenie prebieha za nízkych teplôt spravidla do 40°C, aby sa nepoškodili dôležité vitamíny, tuky a proteíny. Pri lisovaní potom vylisovaný tuk a živiny všetko spoja do jednej granule. A to možno docieliť výhradne pri používaní surových surovín. Prírodné suroviny sa potom lepšie trávia, laktobacily podporujú zdravý mikrobióm (predtým mikroflóra) a psy dostávajú kvalitnú potravu podobnú tej z prírody. Tá je základom dobrého zdravia bez hnačiek, alergií, ale napríklad aj bez rakoviny.

Nezabúdajte, že krmivá Yoggies sú vyrábané tak, aby platilo, že u nás Zdravie začína v miske®.

Je niekoľko dôvodov, prečo pes môže viac piť. Veľakrát však chovatelia spájajú niekoľko vecí dohromady. Vnímajte prosím tiež okolité vplyvy, ako je napr. ročné obdobie, zvýšená námaha, alebo naopak psy v blízkosti hárajúcich súk menej žerú aj pijú… Pokiaľ je situácia štandardná a váš pes pri prechode na túto potravu viac pije a bol zvyknutý na granule, potom sa pravdepodobne situácia veľmi skoro zrovná. Yoggies granule lisované za studena sú vyrábané metódou „dehydratácie“ surových surovín. Pokiaľ bol pes zvyknutý na extrudované granule, dostával menej „hrubú“ potravu, ktorá menej dráždi hltan aj pažerák. Rovnaké je to aj s varenou alebo surovou potravou. Tá obsahuje oveľa viac vody, a pes potom nemá potrebu viac piť. Pokiaľ váš pes pri prechode na granule Yoggies viac pije, nemajte obavy. Celý tráviaci systém si na túto čoskoro zvykne. Dokonca u niektorých psov ako napr. starších, ktorí menej pijú, môže byť väčší príjem vody žiaduci. Aj s prihliadnutím na stav a kvalitu odpadu „hovienka“ je dostatok vody žiaducí. Granule Yoggies totiž obsahujú suroviny mleté ​​nahrubo a predovšetkým aj vlákninu z ovocia a zeleniny. Tá je prebiotikom a výživou pre probiotické kultúry v črevách, ktoré posilňujú imunitu psa, ale taktiež podporuje peristaltiku a pohyb čreva i následné vylučovanie trusu. A pokiaľ má črevo dostatok vlákniny aj tekutín, je predpoklad, že „odpad“ bude mať zdravú farbu a bude aj primerane klzký a vláčny. A to je prvým príznakom toho, že robíte všetko pre zdravie vášho psa a že je aj zdravo kŕmený.

Obilie používajú výrobcovia krmív preto, aby lacno nahnali objem granúl a tiež, aby spojili (aj s pomocou lepku!) všetko v jeden kus. Niečo ako s múkou! Inak by im mnohokrát ani granule nedržali pohromade. Lenže my v Yoggies vnímame psa ako skutočného najlepšieho priateľa, a nie ako zdroj zvyšovania príjmov tým, že nahradíme mäso obilím. Pes nie je sliepka! My mu radšej dáme mäso! Ryža síce patrí medzi obilniny, ale nie je obilím v pravom slova zmysle a neobsahuje lepok. Zemiaky tiež neobsahujú lepok. Ryžové aj zemiakové vločky sú skvele stráviteľné a v granulách Yoggies sú nielen zdrojom sacharidov (pozor, nepliesť si sacharidy a cukor), ale aj ako súčasť prírodného spojiva (prírodný tuk z mäsa + vločky, zelenina, ovocie atď.) A tak môže platiť, že Yoggies granule lisované za studena sú také Zdravie v miske®

Mäso obsahuje vitamíny radu B, A, D aj E. Je aj zdrojom minerálov, ako je horčík, železo, fluór, a vo vnútornostiach sa vyskytuje selén, zinok a meď. Ostatné vitamíny sú v granuliach vďaka pomaly sušeným zdrojom ovocia a zeleniny. Granule sa nekonzervujú zbytočne vysokými dávkami chemicky vyrábaných vitamínov, a preto po nich ani psy „nereznú“. Strážime zbytočne vysoké hladiny všetkých živín vr. vitamínov.

Jednými z najčastejších „éčok“ v krmivách bývajú umelé vitamíny A, D, E, a tiež E321 – Butylhydroxytoluen (BHT). Ten je jedným z najpoužívanejších antioxidantov v jedlách, krmivách a dokonca v plastových obaloch. Chemicky vyrábané vitamíny ako A, D, E sa dokonca môžu usadzovať (pri každodennom podávaní krmiva s ich vysokým obsahom) v pečeni aj obličkách. Tam potom môžu byť zdrojom mnohých zdravotných problémov vr. rakovín. BHT sa používa ako konzervant, antioxidant, stabilizátor alebo dochucovadlo. Má podobné vlastnosti ako E320 (BHA). Používajú sa ako konzervačná prísada do olejov, živočíšnych tukov aj do potravinárskych plastových obalov krmív (spolu s vysoko karcinogénnymi ftalátmi -„mekčidlá plastov“)! BHT sa vyrába ako vedľajší produkt vznikajúci pri spracovaní ropy.

Nežiaduce účinky chemických konzervantov vr. chemicky vyrábaných vitamínov

Môžu spôsobovať alergické reakcie, stopové množstvá sa môžu usadzovať v tkanivách a tiež v pečeni aj obličkách. Dokonca niekoľko štúdií dokázalo, že chemické konzervanty môžu spôsobovať množstvo porúch a byť toxické pre pečeň, obličky, pľúca i rozmnožovacie orgány. Podľa organizácie IARC sú nielen BHA, ale aj mnoho chemických konzervantov preukázateľne zvieracími karcinogénmi. U citlivejších psov i mačiek môžu chemické konzervanty vyvolávať alergické reakcie kože, svrbenie aj ekzémy a pod.

PRETO SA V KRMIVÁCH YOGGIES NEVYSKYTUJÚ ŽIADNE CHEMICKÉ KONZERVANTY ANI DOCHUCOVADLÁ

Výroba granúl Yoggies prebieha zásadne bez chémie aj umelo vytvorených chemických dochucovadiel, vitamínov a konzervantov. Využívame iba prírodných vôní i chutí surovín a konzervácie, ako je proces dokonalého sušenia v kombinácii so zachovaním prírodných vitamínov, a použitím bylín. Granule, na rozdiel od všetkej konkurencie, balíme do recyklovateľných papierových vriec. Príroda je totiž vzorom značky Yoggies a vyvážený B.A.R.F. je základom granúl lisovaných za studena Yoggies.

Obilie je lacná náhrada mäsa a tiež spojivom (ako múka) na upečenie extrudovaných granúl. A pretože my nepečieme, nepotrebujeme ani obilie, ani lepok, ani psom nahradzovať mäso obilím. K tomu treba počítať s tým, že lepok sa usadzuje v črevách a môže spôsobovať tráviace problémy a nepohyblivosť čreva pri trávení a peristaltike. Sója je najlepšou náhradou mäsa v priemyselných krmivách, pretože okrem iného obsahuje rastlinnú bielkovinu, ktorú možno nahradiť tú živočíšnu. Lenže sa tak nejako „rádo“ v hone za zárobky zabudlo, že pes sójovú bielkovinu nevie tráviť, a dokonca pre nich môže byť silným alergénom a poškodzovať štítnu žľazu!

PRETO V GRANULÁCH YOGGIES NIKDY NEBUDE OBILIE, ANI SÓJA

Psy sú pre nás skutočnými priateľmi, a nie zdrojom na zarábaní peňazí, ako pre niektorých nepoctivé predajcov krmív, ktorí si na obal s vidinou rýchleho zisku napíšu čokoľvek, len aby zarobili čo najviac peňazí.

POZOR NA NAPODOBENINY, „FEJKY“ V PLASTOVÝCH VAKOCH – ORIGINÁLNE GRANULE LISOVANÉ ZA STUDENA MUSIA BYŤ BALENY V PRÍRODNOM, RECYKLOVATEĽNOM PAPIEROVOM VRECI, ABY KRMIVO „DÝCHALO“

Niektoré napodobeniny granúl lisovaných za studena sú balené do plastových vriec, ktoré nutne musia obsahovať ftaláty (chemické mäkčidlá plastov). Ftaláty – aj podľa svetových štúdií aj štúdie VŠCHT – v styku s použitým tukom môžu prechádzať do krmiva (nielen kvôli použitiu obilia).

TIP: AKO NA PRVÝ POHĽAD POZNAŤ ORIGINÁLNE GRANULE LISOVANÉ ZA STUDENA?

Vďaka recyklovateľnému papierovému vaku

U granúl používame iba tie najkvalitnejšie suroviny, aké je možné na výrobu krmív získať, tzn. že celková výroba granúl nie je zaťažená surovinami ako je obilie, sója alebo dokonca chemické plnidlá a konzervanty. V prípade všetkých krmív Yoggies skutočne ide o úplne prírodné suroviny, ktoré tvoria prirodzené výživové hodnoty psa a mačky. Pri výrobe granúl lisovaných za studena teplota nepresiahne 40°C, výroba je teda šetrnejšia ako iné výrobné postupy. Preto sa v oveľa menšom množstve, než u bežne vyrábaných priemyselných granúl vyskytuje oveľa väčšia výživová hodnota pre psy a mačky. Preto je denná kŕmna dávka nižšia ako u ostatných krmív.

O konzervách

„V jednoduchosti je krása“. V prípade konzerv pre psov to platí dvojnásobne. Ako monoproteínové konzervy Yoggies – teda z jedného druhu mäsa – sa psom lepšie trávia, nezaťažujú ich tráviaci systém trávením dvoch druhov mäsa (napr. zver a kurča), kedy každé mäso má inú bunkovú stavbu a citlivejšie psy môžu trpieť hnačkami aj zažívacími ťažkosťami. Konzervy pre psov Yoggies neobsahujú žiadne nekvalitné mäso, obilie, sóju, ani konzervanty a dochucovadlá.

Základom je vždy výhradne kvalitné mäso, prípadne vnútornosti, trocha vlákniny ako napr. mrkva, alebo batáty a za studena lisované oleje s omega-3, 6, alebo na podporu trávenia, elastickú kožu, hebkú srsť apod.

Konzervy pre psov Yoggies neobsahujú žiadne kafilerické odpady a nekvalitné mäsa, obilie, sóju ani konzervanty a dochucovadlá.

Mäso pochádza z jatočných zvierat chovaných vo voľných chovoch v Nemecku, Holandsku, Belgicku…

To by sme našim psom predsa nevykonali! Pretože je pre nás pes skutočným najlepším priateľom a Yoggies konzervy pre psov sú tiež u nás skoro na každodennom jedálničku, treba robiť všetko poctivo, kvalitne, bez obilia, sóje i konzervantov.

Prečo chcem miešať konzervu a granule dohromady?

Tak by mala znieť prvá otázka. Niektorí výrobcovia granúl, ktorí si nie sú istí kvalitou svojich granúl, spustili diskusie aj reklamné kampane na túto tému, a snažia sa vďaka tomu prilákať a získať na túto tému viac zákazníkov. Granule Yoggies sú ale vyrobené ako plnohodnotné a vysoko kvalitné krmivo pre psy, ktoré obsahuje všetko, čo váš pes potrebuje. Preto miešanie konzerv s granulami NIE JE NUTNÉ.

Keď však máte psa po operácii, potrebujete, aby pribral na váhe, alebo je vo výkone, alebo veľmi vyberavý, potom je to jedna z možností?

Mali by ste si byť vedomí, že ak zmiešate granule s konzervou, môže sa dosť dobre stať, že vám ich potom pes samotnej bude odmietať. Preto sme spolu s veterinármi vymysleli aj iné metódy schutnenia potravy. Jednou z nich je využitie omáčok pre psov. Tie je možné používať ako na schutnenie – „navoňanie“ granúl rovnako dobre, ako na schutnenie prílohy YOGGIES BARF+. Tá sa zase hodí ako bezmäsová náhrada granúl v prípade diét… Variant je skutočne veľa a záleží len na chutiach a potrebách vášho psa a vašej fantázii. Ak si neviete rady, využite našu On-line poradňu

Konzervy Yoggies rovnako ako ostatné produkty sú vyrábané z tých najlepších surovín a ich výživová hodnota je dostačujúca na každodenné kŕmenie. Avšak z dlhodobého hľadiska my z Yoggies odporúčame pestrosť potravy, pretože to má blahodarný vplyv na celkové zdravie psa a mačky. To znamená, že pokiaľ budete určitý čas kŕmiť iba konzervami s prílohou BARF+ a po nejakej dobe toto zmeníte na granule lisované za studena alebo občas namiesto konzervy dáte psíkovi surovú potravu B.A.R.F., tak tým podporíte zdravie vášho domáceho maznáčika. A preto my z Yoggies odporúčame pestrú a vyváženú potravu.

O surovej strave B.A.R.F.

Jedinečný B.A.R.F. od Yoggies, kde základom je kvalitné mäso a probiotiká

Všetko mäso pre surovú potravu od Yoggies pochádza z voľných chovov v Nemecku, Holandsku a Belgicku. Druhou najdôležitejšou zložkou produktov „MASO+“, vďaka ktorej je napodobnená prirodzená potrava psa v prírode, sú milióny probiotických kultúr na každý gram mäsa. Taká kombinácia kvalitného mäsa, vnútorností a kostí spolu s probiotikami zaručí nielen tú najkvalitnejšiu potravu pre psa, ale aj podporu ich zdravia formou posilňovania ich imunity.

Na vývoji nášho B.A.R.F. surovej potravy sa podieľali poprední odborníci, chovatelia a veterinári.

Veterinári ako MVDr. Markéta Rázgová, MVDr. Daniela Králová, ale aj MVDr. Milan Štourač boli tí, ktorí prispeli cennými poznatkami ohľadom potrieb psa pri kŕmení surovou potravou. Jednou z hlavných osôb, dôležitých pre vznik konceptu Yoggies B.A.R.F. bola pani Katarína Novosádová a jej svorka z chovateľskej stanice MANWE. Vďaka nim vznikajú „jedálniky“, celé menu aj nákupné zoznamy na kŕmenie surovou potravou od Yoggies.

Ako vytvoriť vyvážený B.A.R.F. od Yoggies?

Vezmite produkty B.A.R.F. a BARF+, namiešajte ich v požadovaných dávkach (nájdete buď vo vnútri krabičky, alebo v kalkulačke kŕmnych dávok na www.yoggies.sk) a podávajte. Je to úplne jednoduché a vyvážené kŕmenie obsahujúce všetko, čo váš pes potrebuje - vr. podpory jeho imunity. Bližšie k pôvodnej potrave, ako je B.A.R.F. od Yoggies, už nemôže nič byť. Nezabúdajte, že krmivá Yoggies sú vyrábané tak, aby platilo, že u nás Zdravie začína v miske®

Základom sú farmy s voľnými chovmi v Nemecku, Holandsku a Belgicku. Produkty B.A.R.F. neobsahujú žiadne geneticky upravené produkty a žiadne mäso nepochádza z kafilérií a pod. Produkty B.A.R.F. sú vyrábané v Nemecku.

Áno dá sa to. Vyskúšalo to už mnoho chovateľov bez jediného problému. Je totiž mnoho chovateľov, ktorí kŕmia svojich psov „kombinovane“. Napr. cez týždeň surovou potravou B.A.R.F. a cez víkend, napríklad na cestách, granulami Yoggies. Alebo ráno surová potrava a večer granule. Pri našom vývoji receptúr a testoch sme zistili, že žalúdok aj celé tráviace ústrojenstvo psa reaguje rovnako na mäso, ako aj na granule Yoggies. Preto je „barfovanie“ a kŕmenie granulami Yoggies bez problémov a je možné ich kombinovať. Ak si neviete rady, využite našu On-line poradňu...

Áno, to sa dá. Takto kŕmia mnoho chovateľov bez jediného problému. Napríklad kŕmia svojich psov cez týždeň surovou potravou B.A.R.F. a cez víkend, napr. na cestách, granulami Yoggies. Alebo ráno surovou potravou a večer granulami. Vždy ale dbajte na správne dávkovanie potravy. Každý variant B.A.R.F. má inú energetickú výdatnosť, rovnako ako granule Yoggies. Nastavte si správne dávkovanie buď podľa individuálnych potrieb, alebo môžete použiť aj pripravené kalkulačky kŕmnych dávok na www.yoggies.sk. Môžete si byť istí, že žalúdok aj celé tráviace ústrojenstvo psa reaguje rovnako na mäso, ako aj na granule Yoggies. Preto je „barfovanie“ a kŕmenie granulami Yoggies bez problémov a je možné ich kombinovať. TIP: Granule Yoggies (pri „barfovaní“) pomáhajú vyčistiť črevo psa od usadenín, ktoré môžu byť zdrojom prípadných infekcií, zápalov aj živnou pôdou a potravou pre parazity. Je to preto, že granule Yoggies obsahujú suroviny mleté ​​nahrubo a tiež mletú kremelinu a vlákninu, ktorých kombinácia črevo čistí a podporuje aj peristaltiku čreva a vyprázdňovanie. Ak si neviete rady, využite našu On-line poradňu...

Rovnako ako u ľudí, tak aj u psov platí, že každý môže vyžadovať individuálny prístup na kŕmenie. V podstate sa ale dá povedať – a môže to platiť až u 95% psov – že „barfovanie“ by nemalo robiť psom problém, nech sú akéhokoľvek vzrastu. Dôležité skôr je, či pes surovú potravu bude alebo nebude prijímať.

„Barfovanie“ surovou potravou, ale aj granulami od Yoggies, sme sa snažili čo najviac zjednodušiť. Preto na stránkach www.yoggies.sk nájdete kalkulačku kŕmnych dávok ako pre granule, tak aj pre surovú potravu. Po voľbe plemena, veľkosti i zaťaženia psa vyjde v kalkulačke odporúčaná kŕmna dávka pre B.A.R.F. a pre BARF+. Tieto dve hodnoty vám poradia, ako zostaviť vyvážený a plnohodnotný B.A.R.F. od Yoggies. Pamätajte však, že každý pes môže mať iné potreby na príjem potravy. Tie by ste mali „dotiahnuť“ znalostí vášho psa a jeho potrieb. Ak si neviete rady, využite našu On-line poradňu...

Probiotiká by mali byť, rovnako ako u človeka, súčasťou každodenného jedálnička psa. Probiotiká (laktobacily) sú živé organizmy, ktoré v čreve utvárajú a podporujú imunitný systém psa a jeho obranyschopnosť proti vírusom, baktériám, ale aj hnačkám, plynatosti a dokonca parazitom aj závažným ochoreniam. Unikátnosť surovej potravy Yoggies B.A.R.F. je založená na kvalitných mäsách v kombinácii s probiotikami a modernou technológiou spracovania. Zatiaľ nikto z výrobcov nevymyslel podobný produkt na kŕmenie psa surovou potravou, ktorý by mal nielen pozitívne účinky ako kvalitné krmivo, a zároveň podporoval imunitu psa. Ak chcete zostaviť vyvážený B.A.R.F., potom kombinácia B.A.R.F. a BARF+ je v súčasnosti tým najlepším, čím môžete svojho psa kŕmiť, keď chcete „barfovať“. Kalkulačka kŕmnych dávok na stránkach www.yoggies.sk vám napovie, aká je správna kŕmna dávka mäsa a prílohy pri kŕmení surovou potravou od Yoggies.

O doplnkoch krmív, zložení a výrobe

Pre psa v záťaži odporúčame granule Yoggies Active s kačacím a jelením mäsom. V prípade kŕmenia surovou potravou potom B.A.R.F., tj Zverina, kačica a kura spolu s prílohou BARF+. Obe varianty v sebe obsahujú pre strednú a vyššiu záťaž dostatok prírodných, živočíšnych a dobre stráviteľných proteínov a tukov pre dostatočný prísun živín a energie. Ak je váš pes vo vysokej záťaži, potom mu budete potrebovať dodať rýchlo dostatočné a dobre stráviteľné množstvo energie. K tomu sa hodia najlepšie oleje, alebo Jogurty Yoggies. Z olejov odporúčame Yoggies Lososový alebo Konopný. Jogurty pre psov sa skvele hodia ako desiata, posilnenie imunity aj rýchly zdroj energie zo živočíšnych tukov obsiahnutých v ovčom a kravskom plnotučnom mlieku. Novinkou z našej Yoggies kuchyne sú OMÁČKY PRE PSOV. Vďaka omáčkam pre psov dokážete v parných dňoch psa zavodniť vďaka tomu, že omáčku nalejete do vody. Pokiaľ pri výkone dáte psovi omáčku pre psov Yoggies „len tak vylízať“, môže zafungovať ako bleskový zdroj energie aj ako rýchla desiata.

Každý správny chovateľ, keď si domov privedie šteňa, mal by vedieť aspoň to základné, čo k danej rase, veľkosti plemena a výchove šteňaťa bude potrebovať. Keď si domov privediete napr. dvojmesačné šteňa, mali by ste vedieť, že je potrebné navyknúť jeho mikrobióm a celý imunitný systém (predtým „mikroflóra“) na iné mikrobiálne prostredie, než na aké bol zvyknutý u sučky a svojich súrodencov. K tomu aj na doplnenie a vyváženie vápnika v potrave skvele poslúži Jogurty pre psov. Ďalším produktom na vyváženie železa a predovšetkým fosforu predovšetkým v surovej potrave psa môže poslúžiť doplnok potravy „Yoggies zvápenaté morské riasy – Lithothamnium calcareum“. Ak je potrebné posilniť celý pohybový a kĺbový aparát napr. u staršieho a veľmi vyťaženého šteňaťa, potom odporúčame „Yoggies Na kĺby“ z výťažku mäsa morskej mušle a prídavkom probiotík. Každé šteňa sa s vývojom vyrovnáva „po svojom“. Ak chcete používať „Yoggies Bylinky pre psov“ na podporu trávenia aj ako prebiotikum, alebo „Yoggies oleja“ na zvýšenie príjmu tuku a energie, všetko sa dá. Mali by ste ale myslieť na to, že VŠETKY krmivá Yoggies sú vyvíjané ako kompletné a plnohodnotné. Preto by pri používaní doplnkov potravy pre psov malo platiť „všetko s mierou“.

Staršie psy už nepotrebujú tak vysoký príjem proteínov, ani tukov. Zato je treba udržiavať funkčný ich pohybový aparát. Nemali by ste zabúdať ani na obehový aparát (srdcovú činnosť), obličky, pečeň, mentálne funkcie a imunitu. Preto je dobré znížiť kŕmne dávky, alebo vybrať diétnejšie krmivá, ktoré budú v podobe „desiatok“ alebo doplnkov potravy tieto telesné a mentálne funkcie udržiavať vo skvelej forme. Pre pohybový aparát odporúčame „Yoggies Zdravé kĺby“ z výťažku mušle Perna canaliculus, v ktorom nájdete aj probiotiká na posilnenie imunity. Na posilnenie srdcovej činnosti i obehového systému psa, odolnosti proti zápalovým ochoreniam a na posilnenie elasticity kože môže poslúžiť Yoggies Konopný olej. Na posilnenie celkovej imunity vďaka množstvu probiotík pre psov, ale aj tukom a proteínom, vám u starších psov môže slúžiť Yoggies Jogurt pre psov. A keď do neho nastrúhate napríklad trochu jablka, hrušky, alebo pridáte lyžičku medu ako prírodného antibiotika, určite svojmu psíkovi urobíte radosť aj chutnú desiatu. Ak si neviete rady, využite našu On-line poradňu

Krmivá Yoggies sú vyvíjané ako „All Life Stages“ – tj pre všetky vývojové štádiá psa. Avšak, niektoré potreby plemien, najmä podľa veľkostí, sa môžu líšiť. Veľké plemená sú náchylnejšie na starostlivosť o pohybový aparát už od šteňacieho veku. Keď si domov privediete napr. dvojmesačné šteňa veľkého plemena, mali by ste vedieť, že treba navyknúť jeho mikrobióm a celý imunitný systém (predtým „mikroflóra“) na iné mikrobiálne prostredie, než na aké bol zvyknutý u sučky a svojich súrodencov. K tomu treba myslieť aj na vyváženie Ca (vápnika) a P (fosforu) v potrave. Všetko v jednom - skvele poslúži Jogurty pre psov. Odrastenejšie psy veľkých plemien, hlavne tí na surovej potrave, budú možno na vyváženie Ca a Fe potrebovať „Yoggies zvápenaté morské riasy – Lithothamnium calcareum“. Proti tomu rovnako veľké aj malé plemená môžu zhodne potrebovať „Yoggies Bylinky pre psov“ ako podporu trávenia aj prebiotikum na podporu mikrobiomu čreva. Samostatnou kapitolou sú rôzne záťaže psov rôznych plemien (myslené podľa veľkostí). Krmivá Yoggies sú vyvíjané a vyrábané ako kompletné. Bežný pes každého plemena, v bežnej záťaži, by si mal so správne vybraným krmivom „vystačiť“. Každý pes však môže mať individuálne potreby aj záťaž. Možno budete potrebovať napríklad oleje pre psy, alebo iné doplnky potravy. Preto je dobré sa pozrieť na naše stránky www.yoggies.sk aj na zoznam doplnkov a produktov, a podľa toho vyberať. Keď si neviete rady a chcete pre svojho psa nájsť a vybrať ten najlepší doplnok potravy, môžete nám zavolať do poradne na tel. č. 311 240 331, kde vám naši kolegovia radi poradia nielen s výberom toho najlepšieho krmiva práve pre vášho psa, ale aj výberom doplnkov potravy. Ak si neviete rady, využite našu On-line poradňu

Všetky druhy granúl Yoggies sú vyvíjané ako kompletné, vysoko kvalitné, prírodné krmivo pre psov. Tiež ako „All Life Stages“ (pre všetky vývojové štádiá psa). Z toho vyplýva, že do granúl Yoggies netreba nič primiešavať. Ba dokonca to ani neodporúčame. Granule vďaka použitiu skutočného mäsa majú svoju špecifickú chuť a vôňu. Pokiaľ na ne nalejete napr. konzervu alebo vývar, zmeníte tým ako ich chuť a vôňu, tak aj štruktúru (nebudú toľko chrúmať, pretože ich namočíte). Inou kapitolou sú starí, bezzubí, alebo chorí psy na diétach, alebo trpiaci nechutenstvom. Pokiaľ totiž chcete kŕmiť aj tieto psy zdravo a bez chémie, bude niekedy potrebné im granule „ozvláštniť“. K tomu vám potom môžu skvele poslúžiť s veterinármi vyvinuté OMÁČKY PRE PSY YOGGIES. Tie skvele poslúžia nielen na ozvláštnenie potravy, ale napríklad aj ako základ diét v kombinácii s prílohou lisovanou za studena BARF+.

Surová potrava od Yoggies má dve zložky. B.A.R.F. (surové mäsá s probiotikami) a BARF+ (príloha lisovaná za studena s probiotikami). Aby bolo zostavovanie menu a kŕmnych dávok čo najvariabilnejšie a mohli ste si porciu mäsa a prílohy ľubovoľne nastavovať podľa potrieb, práve preto je v našej ponuke oddelene mäso a príloha. Ak budete kŕmiť psa iba s B.A.R.F., mali by ste sledovať vyváženie Ca a Fe. Keď ale budete kŕmiť psa podľa našich odporúčaní a kalkulačky kŕmnych dávok B.A.R.F. od Yoggies, teda v kombinácii B.A.R.F. a BARF+, potom váš pes dostane spoľahlivo a 100% vyváženú surovú potravu B.A.R.F. Vďaka kombinácii B.A.R.F. a BARF+ nebudete musieť pri bežnej záťaži psa do B.A.R.F. pridávať žiadne doplnky potravy. Pokiaľ je váš pes vo veľkej záťaži, trpí nechutenstvom, má iné zdravotné potreby, alebo nároky pri záťaži, môžete používať napríklad Jogurty pre psy na podporu imunity aj ako doplnok potravy, zvápenaté riasy ako doplnok Ca (vápnika), oleje pre psy na potlačenie zápalov , zvýšenie príjmu tukov i energie, alebo čistenie organizmu od voľných radikálov a pod. Voľba a použitie doplnkov potravy pri kŕmení surovou potravou záleží na potrebách psa i fantázii chovateľa. Vždy by ale malo platiť VŠETKÉHO S MIEROU, aby ste mohli myslieť na pravidlo: Zdravie začína v miske®. Ak si neviete rady, využite našu On-line poradňu

V ponuke Yoggies nájdete dva doplnky potravy na podporu kostí a pohybového aparátu psa. Na podporu tvorby kostí i vyváženia vápnika (Ca) hlavne pri kŕmení psa surovou potravou, alebo pre sučky v laktácii, či šteňatá vo vývine slúžia prírodný prostriedok „Yoggies Zvápenaté morské riasy – Lithothamnium calcareum“. Celková podpora kĺbového a väzivového systému, tvorba sinoviálnej medzikĺbovej tekutiny i starostlivosť o celý pohybový aparát spolu s probiotikami je zaistená v produkte „Yoggies Pre silné kĺby“. Tento prírodný prostriedok sa hodí pre dospelých i starších psov buď ako prevencia, alebo aj pri začínajúcich problémoch s pohybovým aparátom. Ak si neviete rady, využite našu On-line poradňu

Rovnako ako pre ľudí, tak aj pre psov sú probiotiká (laktobacily) dôležitou súčasťou zdravia. Vytvárajú a podporujú imunitu.

Celé trávenie potravy je u psa závislé od trávenia živín prevažne v tenkom a hrubom čreve. Probiotiká (živé mikroorganizmy) vytvárajú celkový imunitný systém, podporujú zdravie a starajú sa o to, aby pes netrpel hnačkami, flatuenciou (plynatosťou) i alergiami. Dokonca sa v našich výskumoch ukazuje, že pes, ktorý má pravidelný prísun kvalitných krmív a doplnkov s probiotikami (granule Yoggies, B.A.R.F., Jogurty pre psy a pod.), je odolnejší proti parazitom aj vírusom a pod.

Probiotiká proti alergiám, ale aj rakovinám…

Dlhé roky sa nikto z výrobcov krmív nevenoval takej jednoduchej otázke, ako zdravo kŕmiť psa a posilňovať jeho zdravie vďaka probiotikám. My v Yoggies sme prví, kto dokázal, že laktobacily (probiotiká) môžu mať zásadný vplyv na zdravie psa. Výsledky dokazujú, že psy na krmivách a doplnkoch potravy Yoggies neboli až tri roky chemicky odčervovaní, a napriek tomu sú u nich testy na prítomnosť parazitov v črevách negatívne. Alebo psy, ktoré trpeli alergiami a mnohokrát si ani chovatelia, ani veterinári už nevedeli rady, boli prevedení na krmivá a doplnky Yoggies vr. Jogurtov pre psov, a ich problémy sa zmiernili, alebo úplne ustúpili.

Probiotiká v krmivách a doplnkoch Yoggies posilňujú prírodnou cestou celkové zdravie vášho psa.

Zdravý mikrobióm (predtým "mikroflóra") v črevách (psov aj ľudí) je základom dobrého zdravia bez hnačiek, alergií, ale napríklad aj bez rakoviny. Preto by ste nemali zabúdať, že krmivá Yoggies také Zdravie v miske®

Yoggies Lososový olej je skvelým zdrojom omega-3 a 6. Lososový olej je prírodným zdrojom DHA, (kyselina dokosahexaenová) a EPA (kyselina eikosapentaenová). Olej podporuje kardiovaskulárny, nervový, svalový, imunitný a tráviaci systém. Pomáha detoxikácii pečene, pri ekzémoch, problémoch pri suchej a šupinatej koži, v podpore trávenia a imunitného systému a je možné ho podávať ako zdroj energie pri zvýšenej výkonnosti psa. Môže hrať dôležitú úlohu pri transporte vitamínov rozpustných v tukoch A, D, E, K do organizmu tak, aby sa neukladali v pečeni. Možno ho podávať aj gravidným a laktujúcim sukám a môžu ho dostávať aj mačky. Yoggies Pestrecový olej je lisovaný za studena a hodí sa ako na obohatenie kŕmnej dávky o esenciálne mastné kyseliny, vitamíny a na posilnenie zdravia a imunity, detoxikáciu pečene i celého organizmu a na liečbu rôznych ochorení pečene. Je skvelý tiež pri liečbe a prevencii problémov zažívacieho traktu, podporuje napr. funkciu imunitného systému, metabolizmus tukov, potláča zápalové procesy. Yoggies Ľanový olej je lisovaný za studena a hodí sa ako na obohatenie kŕmnej dávky, hlavne u psov kŕmnych surovou potravou o omega-3 a Omega 6 mastné kyseliny. Podporuje bunkovú stavbu aj imunitný systém. Pomáha odstrániť škrabanie a svrbenie, podporuje elasticitu a pružnosť pokožky aj zdravú a lesklú srsť psa. Osvedčil sa pri odstránení mastnej srsti, podporuje tráviace pochody a správne vstrebávanie potravy vr. vitamínov rozpustných v tukoch A, D, E, K. Je vhodný pri liečbe, ale aj ako prevencia srdcových chorôb, potláča zápalové procesy v tele psov aj mačiek, podporuje imunitný systém, môže znižovať plynatosť pri správnej kombinácii oleja a krmiva a pri kombinácii sa správnym krmivom (napr. za studena lisované granule) v menších dávkach pomáha pri odstraňovaní hnačiek. Yoggies Konopný olej je lisovaný za studena a je doslova „nabušený“ zdravými zložkami ako vitamíny, esenciálne mastné kyseliny a skvele podporuje imunitný aj tráviaci systém psov aj mačiek. Má ideálny pomer omega-3 a omega-6. Tie sú dôležité pre zdravý vývoj mozgu šteniat a celkové zdravie dospelých psov. Obsahuje vysoký obsah železa, horčíka, mangánu, zinku, fosforu a vitamínov rozpustných v tukoch A, D, E… Konopný olej sa môže uplatniť pri liečení chronických chorôb kože a srsti psa i liečení zápalových ochorení, môže pomáhať pri rekonvalescencii, kedy treba podporovať rast svalovej hmoty, alebo priberanie na hmotnosti. Podporuje imunitný systém a odstraňuje príznaky alergií, pomáha odstrániť škrabanie a svrbenie, podporuje elasticitu a pružnosť pokožky aj zdravú a lesklú srsť psa, zvyšuje celkovú vitalitu psov i mačiek, podporuje tráviace pochody a správne vstrebávanie potravy aj u jedincov s citlivým zažívaním.

Za studena lisované oleje sú chutnejšie, voňavejšie a hlavne zdravšie ako oleje rafinované. Ich obsah vitamínov, nenasýtených mastných kyselín omega-3 i 6, ale aj stopových prvkov ako mtangan, horčík, zinok a pod. v prírodnej forme majú oveľa lepšie účinky na celkové zdravie psa ako akékoľvek iné chemické doplnky potravy. Predovšetkým u psov a mačiek kŕmených surovou potravou môžu byť oleje lisované za studena jedným z každodenných doplnkov spestrujúcich ich potravu. Pokiaľ používate granule lisované za studena Yoggies, potom niektoré oleje lisované za studena sú pri výrobe krmiva už používané. Ak chcete psíkovi spestriť akýkoľvek jedálniček, stačí do misky naliať lyžicu vami vybraného oleja. Tento doplnok potravy určite poteší jeho chuťové bunky a podporí aj celkové zdravie a imunitu.

O výrobe správneho krmiva

Áno. Granule Yoggies sú „All Life Stages“ (= pre všetky vekové kategórie psov). Mali by ste vedieť, že každé šteňa spravidla potrebuje väčší prísun živočíšnych proteínov, tukov, vitamínov aj probiotík. A to v tej najľahšie stráviteľnej a prírodnej forme bez použitia chémie, alebo pridaných tukov, ktoré môžu oslabovať tráviaci systém aj imunitu (pes je mäsožravec). Preto sme ako najlepšie granule pre šteňatá pripravili Yoggies Active – receptúru s kačicou Barbarie a jelením mäsom. Tieto granule lisované za studena obsahujú 28,6% proteínov a 12% živočíšnych tukov - úplne prírodných, len z pravého mäsa. Granule sú skvele stráviteľné, dodajú dostatok prírodných živín, neobsahujú lepok, sóju, konzervanty a ponúkané sú vo forme MINI aj štandardnej veľkosti granúl. Tip: U šteniat väčších a veľkých plemien, napr. od labradora vyššie sa občas z genetických dôvodov (niektoré plemená trpia z hľadiska „prešľachtenia“ na dysplázie, tendencia k priberaniu a pod.) môže objaviť potreba znížiť dávky proteínov i tukov v potrave. Potom je vhodné okolo šiesteho mesiaca veku šteňaťa vymeniť cca na jeden mesiac Yoggies Active za Yoggies kura a hovädzie mäso. Nielen, že spestríte psíkovi potravu, ale mierne znížite aj množstvo proteínov a tukov. Tým zaistíte aj to, že psík nebude rásť príliš rýchlo a vy nebudete nútení pridávať zbytočné Ca (vápnik) do potravy a pod.

Pre šteňatá odporúčame granule alebo minigranule Yoggies Active. Tieto granule obsahujú 28,6% proteínov a 12% živočíšnych tukov - úplne prírodných, len z pravého mäsa. Sú skvele stráviteľné, dodajú dostatok prírodných živín, neobsahujú lepok, sóju, konzervanty a vďaka prítomnosti probiotík vedia čistiť tráviaci trakt a posilňovať imunitný systém šteňaťa proti parazitom, vírusom i hnačkám. Každé šteňa by malo byť v začiatkoch kŕmené min. 5x denne. S postupom veku až k dospelosti psa znižujte frekvenciu kŕmenia na 2x denne. Šteňa, rovnako ako dospelý pes, by malo mať k dispozícii dostatok čerstvej vody. Granule Yoggies sú „dehydrované“ (vysušením surovín) a pes bude mať potrebu viac po kŕmení piť. Pri kŕmení surovou potravou do seba rovno dostáva vodu (napr. mäso v sebe obsahuje až 70% vody). Šteňa by malo mať pri kŕmení čas a pokoj. Navyknite ho na určitý čas. Ak doje, nechajte mu ešte 20-30 min. granule v miske, a potom misku odoberte. !!!POZOR!!! – nedojedené granule NIKDY nevhadzujte späť do vreca, či barelu. Granule už môžu obsahovať sliny alebo vodu z pitia, ktorá by mohla suché krmivo vo vreci namočiť, a tým ho aj poškodiť. Nedojedenú porciu však môžete nasypať napríklad späť do odmerky, uskladniť v suchu aj na chladnejšom mieste, príp. ich vložiť do barelu ku granulám a potom ju ešte raz použiť. V dobe „prerezania“ šteňaťa môžete granule mierne vlhčiť vlažnou vodou tesne pred dobou kŕmenia, aby psa hryzenie nebolelo. Ale len, než dôjde k prezubeniu. Po prezubení podávajte granule opäť suché a nechajte psa chrúmať. To vyplavuje endorfíny a psom prináša pôžitok. !!!POZOR!!! – Nikdy neprelievajte granule horúcou vodou, alebo vývarom a pod. Horúce môže zničiť laktobacily v krmive a vývar dokonca zmeniť chuť a vôňu krmiva, ktorú týmto psovi zmeníte a zmätiete tak jeho čuch. Mohlo by sa stať, že samotné granule bude potom pes odmietať. Pokiaľ máte psa po operácii, alebo trpiaceho nechutenstvom, podváhou a pod., môžete si dovoliť granule preliať – najlepšie omáčkami Yoggies, ale musíte si byť vedomí rizika, že psík vám nabudúce suché granule môže odmietať.

Tip 1.

Pre šteňatá je dôležitý prísun živočíšnych o tuku aj silná imunita. Prísun týchto dôležitých zložiek potravy môže pomôcť zvýšiť aj Jogurt pre psov s obsahom až 4,5% živočíšneho tuku z plnotučného kravského a ovčieho mlieka (bez laktózy). Imunitu dokáže posilniť špeciálnu zmes probiotík z Jogurtu pre psy a mačky.

Tip 2.

U šteniat veľkých a obrých plemien je pri kŕmení dôležité dodržiavať niekoľko dôležitých zásad. Jedna z nich súvisí s množstvom proteínov, vápnika a fosforu. Pokiaľ pes vyrastie rýchlo, mohol by sa mu poškodiť jeho pohybový aparát aj celá stavba kostry. Dbajte na to, aby šteňa dostalo pre optimálny vývoj kĺbov a kostí vzájomný pomer Ca:P v pomere cca 1,8–2:1 (u dospelých psov cca 1:1,2). Takto boli gracnule lisované za studena Yoggies Active vyvíjané.

Tip 3.

U šteniat väčších a veľkých plemien, napr. od labradora vyššie, sa občas hlavne z genetických dôvodov (niektoré plemená trpia z hľadiska „prešľachtenia“ na dysplázie, tendencia k priberaniu a pod.) môže objaviť potreba na zníženie dávky proteínov i tukov v potrave. Preto odporúčame v priebehu cca 6-7.mesiaca veku šteňaťa vymeniť na jeden až dva mesiace Yoggies Active za Yoggies Kurča a hovädzie mäso. Nielen, že spestríte psíkovi potravu, ale mierne znížite aj množstvo proteínov a tukov. Tým zaistíte aj to, že psík nevyrastie príliš rýchlo, nepoškodí sa mu kostra ani kĺby zbytočne rýchlym rastom a vy nebudete nútení pridávať zbytočné Ca (vápnik) do potravy a pod. Ak si neviete rady, využite našu On-line poradňu

V Yoggies myslíme aj na alergikov.

Preto sme najskôr vymysleli receptúru Yoggies Jahňaciu s bielou rybou úplne bez obilia s omega-3 a 6. Táto receptúra ​​je bežne používaná pre psíkov s ľahšími typmi diét, pri chudnutí, alebo v kombinácii s omáčkami Yoggies. Vždy je ale dobré konzultovať s veterinárom nahradenia Yoggies Jahňacie s bielou rybou namiesto akejkoľvek veterinárnej diéty.

Aj pri vážnejších diétach máme v Yoggies riešenie.

Kozie mäso patrí medzi najdiétnejšie, najlepšie stráviteľné a predovšetkým „najčistejšie“ mäsá vôbec. Diétnejšie je už len konské. Preto sme vo vývoji šli ďalej a vymysleli unikátnu receptúru z kozieho mäsa, ovocia, zeleniny, byliniek, zemiakových vločiek, s kĺbovou podporou a probiotikami na podporu imunitného systému. Yoggies hypoalergénne granule lisované za studena s kozím mäsom a probiotikami sú učené pre psov s väčšími dietologickými požiadavkami s nutnosťou obmedzeného príjmu živočíšnych proteínov i tukov (napr. obličková, alebo pečeňová diéta, silné alergie a pod.) K tomu je možné tieto granule použiť aj pri chudnutí zdravých psov, alebo pri výžive zdravých psov s menšou záťažou a pod.

Pri veľmi silnej diéte, alebo silných alergiách

sa osvedčil „bezmäsitý“ variant kŕmenia. Tú s krmivami Yoggies možno docieliť tak, že prílohu lisovanú za studena Yoggies BARF+, ktorá má aj znížený energetický objem 234 Kcal/100 g budete mierne, na dochutenie, polievať omáčkami Yoggies – najlepšie zeleninovú, alebo rybiu. Vždy by ste mali mať na pamäti, že ak chcete nahrádzať veterinárnu diétu prírodnými krmivami Yoggies, mali by ste v záujme svojom aj svojho psíka toto rozhodnutie konzultovať so svojim veterinárom. Ak si neviete rady, využite našu On-line poradňu

Malé plemeno menej aktívnych dospelých psov

Pre psa nad 5-6 kg granule bežnej veľkosti Kuracie s hovädzím mäsom, pre psa pod 5 kg vo verzii MINI. Ak má psík predpoklady k nadváhe, potom Jahňacie s bielou rybou v bežnej veľkosti, alebo MINI podľa potreby.

Malé plemeno stredne a viac aktívnych dospelých psov

Pre psa nad 5-6 kg granule bežnej veľkosti Kuracie s hovädzím mäsom. Ak máte požiadavky na väčší výkon, potom Yoggies Active.

Stredné plemeno menej aktívnych dospelých psov

Pre tieto vyberte ako základné krmivo granule Kuracie s hovädzím mäsom v bežnej veľkosti. Ak má psík predpoklady k nadváhe, potom Jahňacie s bielou rybou v bežnej veľkosti.

Stredné plemeno stredne a viac aktívnych dospelých psov

Ako základné krmivo odporúčame Yoggies Active s kačicou a jeleňom. Ak má psík sklony k nadváhe, potom Kuracie s hovädzím mäsom, alebo môžete vyskúšať kombináciu ako niektorí chovatelia – ráno kuracie s hovädzím a večer Yoggies Active.

Veľké plemeno menej aktívnych dospelých psov

Ako základné krmivo odporúčame Yoggies Jahňacie s bielou rybou. Pokiaľ má psík vyššiu aktivitu, môžete používať aj omáčky pre psov, alebo Jogurty Yoggies ako desiatu pre psa, alebo môžete vyskúšať kombináciu ako niektorí chovatelia – ráno jahňacie s bielou rybou a večer BARF+ s Omáčkou pre psov Yoggies.

Veľké plemeno stredne a viac aktívnych dospelých psov

Pre týchto psov vyberte ako základné krmivo granule Kuracie s hovädzím mäsom v bežnej veľkosti. Môžete používať aj Yoggies Active, ale sledujte jeho váhu, aby vám zbytočne nepriberal. Pokiaľ má psík vysokú aktivitu, môžete používať ako desiatu aj Omáčky pre psov, alebo Jogurty Yoggies.

Veľmi aktívne, služobné a závodné psy

Títo psi by mali mať, rovnako ako napríklad závodné ťažné psy z tímu Yoggies, ako základné krmivo granule Yoggies Active + mimosezónne Kuracie s hovädzím mäsom v bežnej veľkosti granúl. Pri veľmi vysokej námahe je možné používať aj Jogurty, alebo Omáčky pre psov – ako desiatu aj ako príkrm. Omáčky sa dokonca hodia na to, keď potrebujete psa „zavodniť“ – naliatím do vlažnej vody.

Šteňatá malých plemien

Od cca 6. týždňa veku alebo v priebehu odstavu môžete podávať MINI Yoggies Active. Najskôr ich vlhčite a rozmáčajte vlažnou (nie horúcou) vodou. To preto, aby si šteňatá zvykli najskôr na vôňu a chuť mäsa i surovín. Potom vody postupne uberajte, až šteňatá budú dostávať suché granule a budú si užívať chrumkanie.

Šteňatá stredných a veľkých plemien

Od cca 6. týždňa veku alebo v priebehu odstavu môžete aj tu podávať MINI Yoggies Active. Akonáhle psy prekročia váhu okolo 6 kg, môžete MINI vymeniť za granule bežnej veľkosti. Najskôr ich vlhčite a rozmáčajte vlažnou (nie horúcou) vodou. To preto, aby si šteňatá zvykli najskôr na vôňu a chuť mäsa i surovín. Potom vody postupne uberajte, až budú šteňatá dostávať suché granule a budú si užívať chrumkanie. U stredných a väčších plemien (najmä labradorov a pod.) odporúčame z hľadiska „prešľachtenia“ alebo genetických predpokladov okolo šiesteho mesiaca veku ubrať množstvo tukov a proteínov, aby pes zbytočne rýchlo nerástol. To docielite výmenou Yoggies Active za Kuracie s hovädzím mäsom. Po cca mesiaci až dvoch môžete opäť nasadiť Yoggies Active do cca roku veku psa. Potom prejdite na Kuracie s hovädzím mäsom.

Gravidné sučky a sučky v laktácii

Odporúčame Yoggies Active, alebo MINI podľa veľkosti plemena. K tomu je dobré zaradiť do potravy aj zdroj vápnika, poprípade probiotík a ďalších živín. To všetko v jednom dodá Jogurt pre psov Yoggies – a vaša suka bude zdravá a jej plody skvele a zdravo kŕmené.

Suka a pes po kastrácii

U týchto jedincov býva predpoklad k nadváhe. To sa dá riešiť granulami Jahňacie s bielou rybou v bežnej veľkosti, alebo MINI podľa veľkosti plemena. Pokiaľ sú veľké predpoklady na „tlstnutie“, potom s krmivami Yoggies máte ďalšie dve možnosti. Buď vyberte ešte diétnejšie a tiež hypoalergénne granule Yoggies s kozím mäsom, alebo úplnú diétu Prílohu lisovanú za studena BARF+ v kombinácii s Omáčkami Yoggies. BARF+ s omáčkami je možné kombinovať aj tak, že pes ráno dostane napr. Jahňacie s bielou rybou a večer BARF+ s omáčkou (lyžice až dve iba na dochutenie).

Staršie psy a psí seniori

Starší pes už nepotrebuje veľký prísun kalórií, proteínov ani tukov. To riešte granulami Jahňacie s bielou rybou v bežnej veľkosti, alebo MINI podľa veľkosti plemena. Ak sú predpoklady na „tlstnutie“, alebo dokonca potreba diéty, potom s krmivami Yoggies máte ďalšie dve možnosti. Buď vyberte ešte diétnejšie a tiež hypoalergénne granule Yoggies s kozím mäsom, alebo úplnú diétu Prílohu lisovanú za studena BARF+ v kombinácii s omáčkami Yoggies. BARF+ s omáčkou a ďalším krmivom (ráno/večer) je možné kombinovať aj tak, že pes ráno dostane napr. Jahňacie s bielou rybou a večer BARF+ s omáčkou (lyžice až dve iba na dochutenie).

Psy na diétach, s nadváhou a pod.

Psy na diétach majú rôzne potreby. Niektoré diéty sú „len“ odtučňovacie, niektoré už závažnejšie, a niektoré veľmi striktné. Snažíme sa každému dať to najlepšie z prírody. Aj preto sme vymysleli Jahňacie s bielou rybou pre odtučňovacie aj menej závažné diéty. Pri závažnejších diétach ako napr. ľahšie obličkové, alebo pečeňové, pri problémoch s hnačkami, apod. možno podávať hypoalergénne a skvelé granule lisované za studena Yoggies s kozím mäsom. Pri vážnych diétach, ale po porade s vašim veterinárom (v prípade diét odporúčame vždy radu veterinára!) úplnú diétu Prílohu lisovanú za studena BARF+ treba s jemným dochutením Omáčkou Yoggies.

Ak si neviete rady s dávkovaním, môžete použiť našu KALKULAČKU KRMNÝCH DÁVOK

Tá vám napovie, akú veľkosť kŕmnej dávky, prípadne koľko „energie v Kcal“ váš psík dostane. Nezabúdajte ale, že každý pes má inak nastavené denné aktivity, metabolizmus atď. Preto berte kŕmne dávky v kalkulačke len ako ODPORÚČANÉ a kŕmnu dávku prispôsobte potrebám svojho psa. Ak si neviete rady, využite našu On-line poradňu

Prechod na Yoggies granule lisované za studena býva bezproblémový.

V prvom rade dbajte na to, aby psík mal vždy k dispozícii dostatok čistej vody na napitie. Granule nebobtnajú a rýchlo sa v žalúdku psa rozpúšťajú. Tým sa potláča oi aj riziko torzie žalúdka.

Tip 1.:

Môžete si urobiť malý pokus, kedy vhodíte do jedného pohára s vodou granule Yoggies a do druhého pohára granule extrudované. Čoskoro pochopíte prvý a nie jediný rozdiel medzi lisovaním za studena a extrudáciou. Z pôvodnej potravy na granule Yoggies prechádzajte pomaly cca 3-6 dní. Najskôr do pôvodného krmiva namiešajte cca 30% nového. Túto dávku postupne meňte v prospech krmiva nového, než budete psíkovi dávať 100% granúl Yoggies.

Tip 2.:

Môže sa stať, že vďaka vôni a chuti mäsa v granuliach Yoggies psík vyberie len nové granule, a tie pôvodné v miske nechá. Tomu hovoríme, že pes „popolkuje“. V tom prípade nasaďte rovnú 100% dávku granúl Yoggies a netrápte psíka prechodom na nové granule podľa všeobecne zavedených odporúčaní. Pokiaľ si neviete rady s nastavením kŕmnej dávky, tak vám pomôže naša interaktívna a veľmi prehľadná kalkulačka kŕmnych dávok

Tip 3:

Nenechajte sa zaskočiť možnou častejšou stolicou, alebo jej väčším množstvom pri tomto prechode na nové krmivo. Granule Yoggies sú vyrobené tak, aby podporovali peristaltiku čriev, zdravé zažívanie bez usadenín aj parazitov v črevách psa. Pokiaľ sú črevá čisté, psy menej „prdia“, netrpia na parazity, baktérie, hnačky, alergie a pod. Preto sa nenechajte väčším množstvom „odpadu“ pri prechode zmiasť. Dokonca aj po prechode sa u niektorých psov môže častejšie stolice vyskytovať. Ale aj to je „v pohode“ s ohľadom na zdravie psa. Pretože aj vďaka tomu platí, že Zdravie začína v miske®

Yoggies sú prírodné krmivá a podľa toho je dobré nastaviť kŕmnu dávku.

Pri prechode na granule lisované za studena, alebo aj B.A.R.F. Yoggies by ste mali pamätať na rovnicu pre zdravé psy: AKTIVITA=VÝBER KRMIVA A JEHO „TUČNOSŤ“. Pokiaľ mával Váš pes problémy s hnačkami, pravdepodobne to bola otázka vyššieho, než potrebného množstva živín – v tomto prípade tukov a proteínov. Inak povedané – váš pes mal zbytočne „výdatné“ krmivo k pomeru svojej aktivity a vydanej energie.

Správna voľba krmiva podľa aktivita psa - a nemusíte sa ničoho obávať.

Pokiaľ hneď na začiatku vyberiete krmivo Yoggies správne a podľa aktivity aj individuálnych potrieb psa (staroba, kastrovaný/nekastrovaný, na diéte, s nadváhou a pod.) potom dozaista nebudete mať s kŕmením vášho štvornohého parťáka žiadne problémy.

Tip:

Pre dospelých psov s vyššou telesnou aktivitou odporúčame YOGGIES ACTIVE, pre psy so strednou a mierne nižšou aktivotou YOGGIES KURA a HOVÄDZÍ, pre starších a menej aktívnych psov YOGGIES JAHNEČÍ S BIELOU RYBOU, prípadne aj YOGGIES S KÔZOU veterinárnych diét Ak si neviete rady, využite našu On-line poradňu

V tejto otázke nebudeme hodnotiť, ani porovnávať krmivá podľa používaných surovín, ale len výrobné postupy, poprípade krmivá ako výsledný produkt.

Extrudované granule (tzv.priemyselné)…

sa vyrábajú za pôsobenia vysokého tlaku a teplôt. Ako už tento proces napovedá, je v priebehu výroby zničených mnoho prírodných živín, ktoré sa musia do krmiva následne v priebehu výroby späť pridávať. Vždy sa potom jedná o umelo vyrábané (chemické) konzervanty, vitamíny, „ochucovadlá“ a pod.

Lisované granule značky „XY„(z hľadiska dodržania legislatívy nie je uvedený názov značky)…

z hľadiska výrobných postupov sa nejedná o granule lisované za studena! Ich výrobca, firma Jonker Pet Food na svojich stránkach https://www.jonkerpetfood.nl/overons-en.html úplne oficiálne a otvorene uvádza, že sa jedná o výrobu extrudovaných granúl. Pozor v záujme svojom aj v záujme zdravia vášho psíka, aby ste sa nenechali pomýliť klamlivou reklamou českého distribútora, ktorý naloží v Holandsku granule extrudované, av SR vykladá lisované! Avšak aj tieto krmivá musia byť, napriek tvrdeniu predajcu, chemicky konzervované, pretože systém balenia do plastových vriec a následnej prípadnej kondenzácie vody nedovoľuje tomuto krmivu byť bez konzervantov. Bez konzervácie by krmivo za studena lisované, zabalené v plastovom vreci, veľmi skoro podľahlo skaze a to buď vďaka alfa a mikotoxínom (plesne), alebo kontaminácii ftaláty (karcinogénne mäkčidlá plastov v plastových obaloch).

Tip:

Ako spoznať skutočné granule lisované za studena na prvý pohľad: Vždy sú balené do papierových vriec. To preto, aby prírodné krmivo mohlo vo vreci „dýchať“, nezaparovalo sa a nebolo kontaminované mikotoxínmi (plesňami), pretože nie je konzervované chemicky!

Yoggies granule lisované za studena…

sa vyrábajú bez chémie, dochucovadiel a konzervantov. Základom sú výhradne najkvalitnejšie surové a následne pomaly sušené suroviny. Tie sa po usušení len melú na hrubo a potom lisujú bez použitia teploty v kombinácii s tlakom, bez chémie, dochucovadiel, obilia i sóje. Tieto prírodné krmivá Yoggies – granule lisované za studena sú balené výhradne do papierových vriec, aby suroviny mohli „dýchať“ a krmivo bolo čerstvé aj voňavé po celú dobu expirácie. Tá je aj bez použitia konzervantov 8 mesiacov. Pokiaľ budete dávať svojmu psovi Yoggies granule lisované za studena, potom majú ešte jeden významný benefit oproti iným značkám. Obsahujú probiotiká aj prebiotiká na podporu imunity a obranyschopnosti organizmu. Tá zaručí lepšie zdravie psa, obranyschopnosť proti chorobám, alergiám, vírusom i parazitom a pod. Ak si neviete rady, využite našu On-line poradňu

Buďte radi. Yoggies granule lisované za studena sú vyrobené tak, že suroviny sú mleté nahrubo. Samo o sebe už takto mleté suroviny podporujú peristaltiku žalúdka a čriev. K tomu granule obsahujú napr. mletú kremelinu (jemne mletý kremeň), ktorá funguje v črevách i ako „kefa“ na čistenie črevnej steny a uvoľňovanie usadenín z potravy i prípadných parazitov. Všetky tieto fakty sú dôležité pre čistý tráviaci trakt, v ktorom sa neusadzujú zvyšky jedál i parazity. Častejšia a kvalitnejšia stolica u vášho psa je potom zárukou toho, že v črevách sa neusadzujú nestrávené zvyšky potravy, ktoré môžu byť zdrojom hnilobných procesov, vírusov a baktérií, ba dokonca živnou pôdou na usadzovanie parazitov. Vďaka tomu sa potrava lepšie trávi, predchádza sa alergiám, hnačkovým ochoreniam, plynatosti, a dokonca z dlhodobejšieho pohľadu toto môže byť aj prevenciou proti rôznym nádorovým ochoreniam.

Granule Yoggies, rovnako ako vyvážený B.A.R.F. sú koncipované ako úplne prírodná a dobre stráviteľná potrava. Preto, aby váš pes pribral na váhe, a to najlepšie na svalovej hmote a nie len na tuku, je dobré postupovať takto: Postavte jeho stravovanie na kŕmenie 2x denne granulami Yoggies Active. Na navolenie správnej a odporúčanej kŕmnej dávky použite našu kalkulačku kŕmnych dávok. K tomuto stravovaniu pridajte „desiaty“ v podobe konzerv Yoggies napríklad na obed ako obed a Jogurty pre psov ako popoludňajšiu desiatu. Konzerva ani Jogurt by nemali byť dávkované vo veľkom množstve, ale len ako skutočná desiata podľa váhy a vyťaženia psa. Jednou z najdôležitejších vecí pri „osvaľovaní“ psa je však aj dostatok pohybu, cvičenia a hier. Pri tom sa proteíny, tuky a ostatné živiny budú meniť na kvalitnú svalovú hmotu, a nie iba na tuk, ktorý by zaťažoval kĺby a pohybový aj tráviaci aparát. Nezabúdajte, že všetky krmivá Yoggies sú vymýšľané ako úplne prírodné, kde platí, že Zdravie začína v miske®, ak tomu patrí aj dostatok lásky a pohybu.

Pre šteňa sa najlepšie hodia granule Yoggies Active s kačicou Barbarie a jelením mäsom

Granule alebo minigranule Yoggies Active obsahujú 28,6% proteínov a 12% živočíšnych tukov - úplne prírodných, len z pravého mäsa. Sú skvele stráviteľné, dodajú dostatok prírodných živín, neobsahujú lepok, sóju, konzervanty a vďaka prítomnosti probiotík vedia čistiť tráviaci trakt a posilňovať imunitný systém šteňaťa proti parazitom, vírusom i hnačkám. Každé šteňa by malo byť v začiatkoch kŕmené min. 5x denne. S postupom veku až k dospelosti psa treba kŕmnu dávku prispôsobiť až na 2x denne. Šteňa, rovnako ako dospelý pes, by malo mať k dispozícii dostatok čerstvej vody. Granule Yoggies sú vyrábané procesom sušenia a psy mávajú potrebu pitia hneď po kŕmení. Proti tomu, pokiaľ je pes na surovej potrave, tá sama o sebe obsahuje až 70 % vody. Šteňa by malo mať pri kŕmení čas a pokoj. Navyknite ho na určitý čas. Ak doje, nechajte mu ešte 20-30 min. granule v miske, a potom misku odoberte. !!!POZOR!!! – nedojedené granule NIKDY nevhadzujte späť do vreca či barelu. Granule už môžu obsahovať sliny, alebo vodu z pitia. Tá by mohla suché krmivo vo vreci namočiť, a tým ho poškodiť. Nedojedenú porciu však môžete nasypať napr. späť do odmerky, uskladniť v suchu aj na chladnejšom mieste, príp. ju vložiť do barelu ku granulám a potom ju ešte raz použiť. V dobe „prerezania“ šteňaťa môžete granule mierne vlhčiť vlažnou vodou tesne pred dobou kŕmenia, aby psa hryzenie nebolelo. Ale len, než dôjde k prezubeniu. Po prezubení podávajte granule opäť suché a nechajte psa chrúmať. To vyplavuje endorfíny a psom prináša pôžitok. !!!POZOR!!! – Nikdy neprelievajte granule horúcou vodou, alebo vývarom a pod. Horúce môže zničiť laktobacily v krmive a vývar dokonca zmeniť chuť a vôňu krmiva (surového mäsa a surovín v granuliach), ktorú týmto psovi zmeníte a zmätiete jeho čuch. Mohlo by sa stať, že samotné granule bude pes potom odmietať.

Tip 1.

Pre šteňatá je dôležitý prísun živočíšneho tuku aj silná imunita. Prísun týchto dôležitých zložiek potravy môže pomôcť zvýšiť kvalitnú obranyschopnosť organizmu. Preto je dôležitý Jogurt pre psy s obsahom až 4,5% živočíšneho tuku a je úplne bez laktózy. Imunitu dokáže posilniť špeciálnu zmes probiotík z Jogurtu pre psy a mačky.

Tip 2.

U šteniat veľkých a obrých plemien je pri kŕmení dôležité dodržiavať niekoľko dôležitých zásad. Jedna z nich súvisí s množstvom proteínov, vápnika a fosforu. Pokiaľ pes vyrastie rýchlo, mohol by sa mu poškodiť jeho pohybový aparát aj celá stavba kostry. Dbajte na to, aby šteňa dostalo pre optimálny vývoj kĺbov a kostí vzájomný pomer Ca:P v pomere ca 1,8–2:1 (u dospelých psov cca 1:1,2). Takto boli granule lisované za studena Yoggies Active vyvíjané.

Tip 3.

U šteniat väčších a veľkých plemien, napr. od labradora vyššie, sa občas, hlavne z genetických dôvodov (niektoré plemená trpia z hľadiska „prešľachtenia“ na dysplázie, tendencia k priberaniu a pod.) môže objaviť potreba na zníženie dávky proteínov i tukov v potrave. Potom je vhodné okolo šiesteho mesiaca veku šteňaťa vymeniť na cca jeden mesiac Yoggies Active za Yoggies Kurča a hovädzie mäso. Nielen, že spestríte psíkovi potravu, ale aj mierne znížite množstvo proteínov a tukov. Tým zaistíte a predídete tomu, že by vám psík príliš rýchlo vyrástol.

Pri zostavovaní jedálnych lístkov podľa veku a plemena sa držte nasledujúcich rád

Spoznajte svojho psa, ako trávi potravu, akú má záťaž, koľko odpočinku si dopraje, či netrpia na nejaké alergie, alebo aj čo mu chutí, prípadne aké maškrty sa pre neho hodia a pod. Tieto poznatky sú dôležité na to, aby ste pre neho dokázali vybrať kvalitné a zdravé aj dobre stráviteľné krmivo a doplnky potravy. V našej ponuke nájdete krmivá vo všetkých „energetických“ výdatnostiach, v niekoľkých chutiach mäsa atď. Najdiétnejšie, hypoalergénne sú Yoggies granule z kozieho mäsa. Tie sa hodia pre psy staršie v seniorskom veku, rovnako tak aj pre psy s horším zažívaním, alergiami, na diétach a pod. Hypoalergénne, ale aj diétnejšie sú Yoggies granule Jahňacie s bielou rybou. Tie sa hodia pre psy staršie, s horším zažívaním, na diétach, ale aj pre dospelých psov s malou aktivitou. Zlatá „stredná cesta“ – to sú granule Kuracie s hovädzím mäsom. Tie sú určené pre šteňatá, rovnako ako pre dospelé psy v bežnej záťaži až po staršie psy vo väčšej záťaži. Všetko mäso v granulách Yoggies pochádzajú z farmových chovov v Nemecku, Švajčiarsku, Holandsku…, kde neexistuje potreba „vyháňať“ zvieratá chemicky a umelo do rýchleho rastu. Možno práve preto naše granule s kuracím mäsom dostávajú bežne aj psy s alergiami na kuracie, a to bez akýchkoľvek ďalších príznakov. Pre aktívne psy, ale aj šteňatá sú vyvinuté Yoggies Active granule s kačicou Barbarie a jelením mäsom. Tie sa hodia pre šteňatá, sučky gravidné aj v laktácii, rovnako ako pre dospelých psov s vyššou alebo vysokou aktivitou.

Tip 4.

Ku kŕmeniu patria aj maškrty pre psov, rovnako ako doplnky potravy ako napríklad na kĺby, alebo oleje, bylinky a pod. V Yoggies vyvíjame všetko bez chémie i dochucovadiel av našej ponuke je už množstvo doplnkov i maškrty na to, aby ste mohli svoje psy kŕmiť každý deň aj po celý deň výhradne s Yoggies.

Tip na záver:

Pokiaľ si nebudete vedieť so zostavovaním jedálnička pre svojho psa rady, máme pre vás pripravenú PORADŇU A VÝŽIVOVÝCH PORADCOV – ako na e-maile yoggies@yoggies.sk, alebo na telefóne 311 240 331. Ak si neviete rady, využite našu On-line poradňu

Pokiaľ pes je menej a menej, alebo granule odmieta, nemusíte hneď bežať pre novú značku. Dôvodov totiž môže byť viac, než si myslíte.

Vyberavý pes, ktorého ste si naučili na výmenu krmiva napríklad po dvoch až troch mesiacoch, vám vo väčšine prípadov toto urobí zakaždým, aj keby mu granule chutili viac. RIEŠENIE: Nechajte psíka pár dní len na týchto granulách, ktoré mu budete podávať 2x denne v rovnaký čas, a keď sa ich nedotkne do 30 min., krmivo odneste. Pozor si dávajte aj na seba - pokiaľ budete totiž psíka "ládovať" maškrtami, alebo šunčičkou a pod, nikdy nedocielite toho, aby sa "frajer" zamyslel nad tým, či mu ona "hladovka" a výcvik "panička" v behu pre nové granule za to stojí. V okolí hárajú sučky – to býva veľmi častým dôvodom menších nárokov na krmivo zo strany psov. Príroda je mocná čarodejnica a láska i zamilovanosť urobia so psom divy. RIEŠENIE: Pokiaľ tento stav trvá deň či dva, je to v poriadku. Sú aj psy, ktorí by vydržali hladovať oveľa dlhšie, než si „naskočia“. Keď budete chcieť potravu zatraktívniť, môžete použiť naše Yoggies Omáčky. Verte, že to je veľký dôvod a vaša výhra, prečo by sa pes mal najesť. Je obrovské horúco a dusno a váš pes neje? Vy by ste si dali napríklad kačicu s knedľou? Vo horúčavách je oveľa dôležitejšie psa zavodniť, než „napchávať“. RIEŠENIE: Pokiaľ pes nemá inak s príjmom potravy problém, tak sa venujte skôr pitnému režimu, poprípade podávajte menšie alebo diétnejšie krmivo. V horúčavách skvele poslúži príloha lisovaná za studena bez mäsa BARF+ s omáčkami Yoggies. Na zavodnenie môžete použiť do misky vodu s trochou nealkoholického (!) piva, alebo Omáčky Yoggies.

Keď nastane skutočné odmietanie krmiva…

…bez akéhokoľvek zjavného dôvodu, alebo napríklad zdravotného problému, a vy chcete aj napriek tomu kŕmiť svojho psíka kvalitne a zdravo bez použitia chémie, potom aj na toto máme riešenie. Naša rada aj riešenie s krmivami Yoggies existuje vždy. Pokiaľ kŕmite dlhšiu dobu napr. Kuracie s hovädzím mäsom, zmeňte typ granúl napríklad na Jahňacie s bielou rybou. Ďalšiu možnosť máte, keď použijete na zatraktívnenie krmiva Omáčky Yoggies a uberiete trochu na objeme granulí. Môžete meniť nielen druhy granúl, ale aj omáčky. Tak získate veľkú variabilitu krmív. Dokonca môžete napríklad cez víkend vyskúšať nahradiť granule za surovú potravu B.A.R.F. od Yoggies. B.A.R.F. spolu s prílohou BARF+ môžu byť zatraktívnením pre psa aj pre vás.

Vidíte, že dôvodov, prečo pes odmieta potravu, môže byť mnoho. My pre vás máme jedno dôležité uistenie.

Nikdy nemeníme receptúry, ani osvedčených dodávateľov! Boli by sme sami proti sebe. Naše receptúry sú založené na využívaní výhradne prirodzených chutí a vôní i faktu, že nepoužívame dochucovadlá, ani žiadnu chémiu a „pojivá“. Len prirodzené vlastnosti surovín, tuk z mäsa, vitamíny z ovocia a zeleniny a pod. A fyzikálne zákony používané vo výrobe nám dovoľujú vám a vašim psom garantovať, že krmivá Yoggies napodobňujú potravu psa z prírody. Ak si neviete rady, využite našu On-line poradňu

S krmivami Yoggies sa riednutia srsti nemusíte obávať. To býva z veľkej väčšiny prípadov spôsobené napríklad aj niekoľkými dôvodmi naraz, ktoré môžu, ale aj nemusia, spolu súvisieť. Hlavnými môžu byť genetické predpoklady, ktoré sa môžu prejaviť až s vekom. Tiež však môžu súvisieť s kvalitou potravy, a môže to byť aj interakcia medzi týmito oboma predpokladmi, ktoré spolu môžu súvisieť. Aby psovi neriedla srsť, môžete ovplyvniť predovšetkým tým, že si strážite množstvo vitamínov – predovšetkým „A“ (beta-karotén) v krmive. Tento vitamín je dôležitý, ale jeho nadmiera v krmive je škodlivá. Bohužiaľ jeho umelú verziu niektorí výrobcovia extrudovaných krmív radi využívajú aj ako konzervant a v krmivách sa ho potom vyskytuje vyššie množstvo, než pes potrebuje. To môže ohroziť aj jeho zdravie, ale predovšetkým to má mnohé spoločné s hrdzavením srsti. Preto by ste si mali vedieť toto množstvo ustrážiť. Spravidla býva uvedené v „Zložení krmiva“ na zadnej strane vreca. Rozumné množstvo vitamínu „A“ by nemalo prekročiť 13.000 jednotiek. My v Yoggies umelo (chemické) vitamíny do krmív nepridávame. Preto sa ich množstvo pohybuje pod vyššie uvedenou hranicou, a vy tak nemusíte mať obavy z rednutia srsti vášho psa.

All Life Stages – preložené: Pre všetky vekové štádiá psov. Rovnako ako je v prírode zajac korisťou pre všetky vekové skupiny, sú aj naše krmivá blízke prírode, teda jedno krmivo pre všetky vekové kategórie psov. A preto aj vďaka prírode a nášmu vývoju receptúr hovoríme, že krmivá Yoggies sú All Life Stages a napodobňujú kvalitu potravy z prírody.

V akomkoľvek. Yoggies granule lisované za studena sú pre všetky plemená aj vekové kategórie psov. Základom a hlavnou zložkou je vždy surové, sušené mäso (žiadna mäsokostná múčka a pod.) Granule podporujú trávenie a peristaltiku čriev, a tak aj čistia tráviaci trakt bez možných parazitov a pod. U starších psov môže byť obnovená peristaltika žalúdka a čriev drobný problém. Extrudované krmivá (pokiaľ je pes týmto krmivom kŕmený dlhodobo) majú niekedy za následok „zlenivenie“ celého tráviaceho traktu psa. Preto by ste sa u starších psov mali venovať prechodu na nové, za studena lisované krmivo, dlhšie, alebo kŕmiť viackrát denne (3-4x). Do niekoľkých dní by ste mali vidieť pokrok, pravidelnú a kvalitnú stolicu. Vďaka tomuto postupu sa tráviaci trakt psa začne čistiť od usadenín z minulých krmív a pod.

Yoggies granule lisované za studena sa líšia nielen použitými východiskovými surovinami (primárne mäsom), ale aj napr. obsahom proteínov i tukov. Preto by ste pre šteňa alebo aktívneho dospelého psa mali vybrať radšej granule Yoggies Active s 28,6% proteínov a 12% tukov. Dospelý pes so strednou aj vyššou aktivitou by mohol dostať kuracie s hovädzím mäsom, alebo Yoggies Active a dospelý pes s nižšou aktivitou, alebo sklony k obezite napr. Jahňacie s bielou rybou s 24,5% proteínov a cca 8,5% tukov bez lepku a chémia. Táto voľba môže platiť aj pre psy so zdravotnými problémami, či problémy s trávením. Podľa plemien nie je krmivo potrebné vyberať. Stačí si podľa predošlých riadkov stanoviť, či sa jedná o psa v záťaži, alebo skôr „gaučiačka“. Zamerajte sa iba na výber správnej veľkosti granúl. Pamätajte, že pes od cca 5 kg váhy by mal dostať už štandardné granule, a nie MINIGRANULE. Pes si totiž, keď chrúme granule, čistí mechanicky zuby a chrumkanie vyplavuje psom endorfín (hormón šťastia), čo prináša psom pôžitok z potravy. Pri zdravotných problémoch a výbere krmív by ste mali vedieť od svojho veterinára, ktoré krmivá je možné podávať a ktoré nie. V granuliach Yoggies nenájdete žiadnu sóju, chémiu, lepok ... Preto sú granule Yoggies vhodné aj pri niektorých zdravotných problémoch psov. Ak si neviete rady, využite našu On-line poradňu

Hltanie krmiva považuje mnoho chovateľov psov za problém. Skutočný problém môže nastať predovšetkým u veľkých a obrých plemien kvôli riziku torzie žalúdka. Yoggies granule lisované za studena toto nebezpečenstvo z väčšej miery potláčajú aj vďaka tomu, že sa behom pár minút v žalúdku rozpustia a nebobtnajú – na rozdiel od niektorých extrudovaných granúl, ktoré dlho držia pohromade a môžu v žalúdku psa napučať. . Dôvodov na hltanie môže mať pes hneď niekoľko. Mohol si ho priniesť už zo svorky medzi šteňatami a on sa musel ku krmivu prebíjať, alebo bol v skupine psov (napr. v útulku a pod.), kde sa musel o krmivo „poprať“, napríklad u vás nemá pokoj a čas na žrádlo, alebo mu beriete misku so zvyškom žrádla hneď, ako zdvihne hlavu z misky (nechajte ho napiť, dajte mu napríklad 10-15 min.). Skúste sa nad tým zamyslieť a pokúste sa nájsť riešenia, ako sú napr.
 • ak kŕmite granule s kuracím a hovädzím mäsom, skúste psovi kúpiť „fit kocku Yoggies“. Tá má veľmi podobnú chuť a vôňu ako tieto granule. A tu musí pes chrumkať. Spojí si teda chuť a vôňu fitkostičky, a teda aj granúl s chrumkaním.
 • kúpte misku proti hltaniu
 • dajte psovi čas a pokoj v dobe kŕmenia. Neberte mu misku hneď, ako od nej zdvihne hlavu
 • ak máte doma viac psov a kŕmite ich na rovnakom mieste v rovnaký čas, skúste ich rozdeliť do rôznych miestností. Závisť totiž funguje aj v ríši zvierat.
Pokiaľ pes granule aj naďalej hltá, u granúl Yoggies z toho nemusíte mať také obavy, ako napr. u granúl extrudovaných. Granule lisované za studena v žalúdku psa totiž nebobtnajú a nehrozí teda tak významné riziko torzie žalúdka, ktorá je nebezpečná najmä u plemien veľkých a obrých plemien.

Dôležité je, či budete chcieť prechádzať z B.A.R.F., varené potravy, alebo extrudovaných granúl. V prvých dvoch prípadoch si nemusíte lámať hlavu s prechodom, pretože PH v žalúdku psa sa s príjmom surovej alebo varenej potravy mení podobne, ako po príjme Yoggies granúl. Ak prechádzate z extrudovaných granúl, potom odporúčania veterinárov sú napospol také, že prvý deň až dva je cca 1/4 kŕmnej dávky v miske zastúpená novými granulami a 3/4 tými pôvodnými. Ďalší deň až dva približne 1/2 na 1/2 kŕmnej dávky, a takto po dobu 4-5 dní až do momentu, keď psík dostane celú kŕmnu dávku granúl Yoggies. Naša skúsenosť: V prevažnej väčšine sa stáva v mnohých prípadoch našich zákazníkov, že pes už v prvej dávke „vyzobe“ granule Yoggies a tie pôvodné nechá (my v Yoggies nazývame tento spôsob konzumácie, že pes „popolkuje“) . V okamihu, keď váš pes „popolkuje“, sa neobávajte mu dať nasledujúcu kŕmnu dávku výhradne z granúl Yoggies. Ak si neviete rady, využite našu On-line poradňu

Zostavili sme veľmi podrobnú kalkulačku kŕmnych dávok, do ktorej sme sa snažili zmestiť mnoho variantov a stavu i zaťaženia psa. Preto si môžete nakombinovať, či váš pes je, alebo nie je kastrovaný, medzi aké plemená patria (malé, stredné, veľké…) aj v akom stave a záťaži sa nachádza (či potrebujete, aby pes schudol, je v strednej, alebo vysokej záťaži, je to šteňa, či suka v laktácii a pod.) a koľko váži, alebo by ste chceli, aby pes vážil (v prípade psov s nadváhou). Po zvolení týchto parametrov vám kalkulačka ponúkne odporúčanú kŕmnu dávku a pridá aj tip na výber tých správnych granúl a systému kŕmenia psa. On-line kalkulačka kŕmnych dávok.

Krmivá Yoggies vracajú psom kvalitu, chuť a vôňu potravy z prírody. Je preto dôležité si uvedomiť, že váš pes je predovšetkým mäsožravec. Yoggies granule lisované za studena sú ako jedny z mála granúl na trhu vyrábané z pravého a následne pomalou metódou sušeného surového mäsa a kvalitných uhľohydrátov ako zdroja energie. Na rozdiel od bežných extrudovaných granúl, ktoré musia byť z podstaty výrobného procesu umelo konzervované a chemicky dochucované, si naše granule lisované za studena zachovajú výživové hodnoty surových surovín. Vďaka tomu napodobňujú psom ich pôvodnú korisť z prírody a sú pre nich zdravé aj lepšie stráviteľné. Kŕmenie s nimi môže z dlhodobejšieho hľadiska odvracať mnohé zdravotné problémy, ako je napr. vznik hnačkových ochorení, rôzne alergické reakcie, či vážne ochorenia zažívacieho traktu. Granule lisované za studena sú vyrobené tak, aby pes dostal dostatok vysoko kvalitných živín z tých najkvalitnejších surovín. K tomu sú suroviny mleté ​​nahrubo a granule obsahujú ďalšie zložky potravy (napr. mletá kremelina, alebo zažívacia rašelina), aby ich trávenie bolo čo najjednoduchšie, bola podporovaná peristaltika tráviaceho traktu, vylučovanie a aby v črevách nezostávali zvyšky nestrávenej potravy, čo by postupom stárnutia psa mohlo mať neblahý vplyv na problémy s trávením, alebo aj závažné ochorenia tráviaceho traktu a pod. Najväčší rozdiel medzi granulami lisovanými za studena a extrudovanými tak hľadajte v kvalite použitých vstupných surovín, výrobných postupoch, kedy granule lisované za studena neobsahujú žiadnu chémiu, pšenicu ani sóju, až po ich skladovaní a dobu expirácie. Naše granule majú expiračnú dobu 8 mesiacov, pretože nepoužívame žiadne konzervanty, na rozdiel od extrudovaných krmív, kedy kvôli používaniu konzervácie má táto „mŕtva“ potrava expiráciu aj niekoľko rokov. Preto nezabúdajte, že „Zdravie začína v miske®“.

Nedojedené granule Yoggies NIKDY nevhadzujte späť do vreca či barelu. Granule už použité na kŕmenie môžu obsahovať sliny, alebo vodu z pitia, ktorá by mohla suché krmivo vo vreci namočiť, a tým ho aj poškodiť.

Nedojedenú porciu nemusíte hneď vysypať. Stačí vybrať tie najviac mokré (tieto radšej vyhoďte) a ostatné môžete nasypať napríklad späť do odmerky, ktorú buď uskladníte v suchu aj na chladnejšom mieste a priklopíte, aby na ne nešli napríklad muchy. Môžete ich v odmerke tiež vložiť do barelu ku granulám a potom ich ešte raz použiť.

Granule lisované za studena sú vyrábané procesom „dehydratácie“ použitých surových surovín. Teda pomalým sušením a odparovaním vody, aby si krmivo síce zachovalo všetky výživové hodnoty surovej potravy, ale bola odparená voda. A to môže mať niekedy za následok, že váš psík, hlavne pri prechode napríklad zo surovej potravy na túto suchú, bude viac piť. Postupom krátkej doby sa pitný režim upraví. Nezabúdajte, že psy niekedy veľmi málo pijú. Preto je tento jav dokonca žiaducim. Nielen, že pomáha tráveniu a peristaltike čriev aj „klzkosti“ výkalov, ale vyplavuje z tela psa škodliviny z obličiek aj pečene. Jednoducho – voda je život.

Pokiaľ pes je menej, alebo granule odmieta, nemusíte hneď bežať pre novú značku. Dôvodov totiž môže byť viac, než si myslíte.

Vyberavý pes, ktorého ste si naučili na výmenu krmiva napríklad po dvoch až troch mesiacoch, vám vo väčšine prípadov toto urobí zakaždým, aj keby mu granule chutili viac. RIEŠENIE: Nechajte psíka pár dní len na týchto granuliach, ktoré mu budete podávať 2x denne v rovnaký čas, a keď sa ich nedotkne do 30 min., krmivo odneste. Pozor si dávajte aj na seba - pokiaľ budete totiž psíka "ládovať" maškrty, alebo šunčičkou a pod, nikdy nedocielite toho, aby sa "frajer" zamyslel nad tým, či mu ona "hladovka" a výcvik "panička" v behu pre nové granule za to stojí. V okolí hárajú sučky – to býva veľmi častým prejavom menších nárokov na krmivo zo strany psov. Príroda je mocná čarodejnica a láska i zamilovanosť urobia so psom divy. RIEŠENIE: Pokiaľ tento stav trvá deň či dva, je to v poriadku. Sú aj psy, ktorí by vydržali hladovať oveľa dlhšie, než si „naskočia“. Keď budete chcieť potravu zatraktívniť, môžete použiť naše Yoggies Omáčky. Verte, že to je veľký dôvod a vaša výhra, prečo by sa pes mal najesť. Je obrovské horúco a dusno a váš pes neje? Vy by ste si dali napríklad kačicu s knedľou? Vo horúčavách je oveľa dôležitejšie psa zavodniť, než „napchávať“. RIEŠENIE: Pokiaľ pes nemá inak s príjmom potravy problém, tak sa venujte skôr pitnému režimu, poprípade podávajte menšie, alebo diétnejšie krmivo. V horúčavách skvele poslúži príloha lisovaná za studena bez mäsa BARF+ s omáčkami Yoggies. Na zavodnenie môžete použiť do misky vodu s trochou nealkoholického (!) piva, alebo omáčky Yoggies.,

Keď nastane skutočné odmietanie krmiva…

…bez akéhokoľvek zjavného dôvodu, alebo napríklad zdravotného problému, a vy chcete aj napriek tomu kŕmiť svojho psíka kvalitne a zdravo bez použitia chémie, potom aj na toto máme riešenie. Naša rada aj riešenie s krmivami Yoggies existuje vždy. Pokiaľ kŕmite dlhšiu dobu napr. Kuracie s hovädzím mäsom, zmeňte typ granúl napríklad na Jahňacie s bielou rybou. Ďalšiu možnosť máte, keď použijete na zatraktívnenie krmiva Omáčky Yoggies a uberiete trochu na objeme granúl. Môžete meniť nielen druhy granúl, ale aj omáčky. Tak získate veľkú variabilitu krmív. Dokonca môžete napríklad cez víkend vyskúšať nahradiť granule za surovú potravu B.A.R.F. od Yoggies. B.A.R.F. spolu s prílohou BARF+ môžu byť zatraktívnením pre psa aj pre vás.

Vidíte, že dôvodov, prečo pes odmieta potravu môže byť mnoho. My pre vás máme jedno dôležité uistenie.

Nikdy nemeníme receptúry, ani osvedčených dodávateľov! Boli by sme sami proti sebe. Naše receptúry sú založené na využívaní výhradne prirodzených chutí a vôní i faktu, že nepoužívame dochucovadlá, ani žiadnu chémiu a „pojivá“. Len prirodzené vlastnosti surovín, tuk z mäsa, vitamíny z ovocia a zeleniny a pod. A fyzikálne zákony používané vo výrobe nám dovoľujú vám a vašim psom garantovať, že krmivá Yoggies napodobňujú potravu psa z prírody. Ak si neviete rady, využite našu On-line poradňu

Aby pes nehltal, ale potravu si vychutnal...

…je dobré ho naučiť kŕmenie v pokoji, na pokojnom mieste as dostatkom času.

Veľkosť granúl vyberajte predovšetkým podľa veľkosti psa…

…a to tak, že dospelý pes do cca 5 kg telesnej váhy by mal dostávať MINIGRANULE, pes od 5 kg vyššie granule normálnej veľkosti.

Pre staršie psy vyberte granule podľa stavu chrupu…

…a pokiaľ je pes fit, platí predchádzajúce pravidlo – vyberať granule podľa veľkosti a váhy psa.

TIP:

Viete, že chrumkanie granúl vyplavuje „endorfíny“ – hormóny šťastia? Preto by ste mali učiť svoje psy tvrdé granule od Yoggies chrúmať, a nie hltať. Chrumkanie granúl Yoggies má tiež priaznivý vplyv na odstraňovanie zubného kameňa zo zubov aj zápach z papule. Ak si neviete rady, využite našu On-line poradňu

Yorkshire, Brabantík, Pražský krysařík, Nemecký špic, Kavalier King Charles Španiel, Bradáč malý, Farebný boloňský psík, Corgi aj ďalšie podobné psy patria medzi malé plemená psov.

Ich kŕmenie by malo byť prispôsobené niekoľkým základným pravidlám. Prvá je výber veľkosti granúl. Pokiaľ vyberáte granule lisované za studena Yoggies, všetky mäsové variácie majú veľkosť „STANDARD“ aj „MINI“. Hlavným vodítkom pre výber veľkosti granúl je váha psa. Pokiaľ má psík cez 5kg váhy, mal by dostávať granule veľkosti „NORMAL“. Nikde však nie je napísané, že aj menší psík nezvládne granule „NORMAL“.

Ako vybrať masovú variáciu?

Pokiaľ vyberáme granule Yoggies pre šteňa malého plemena, odporúčame od počiatku kurča s hovädzím. Tie majú nižší obsah prírodných proteínov aj tukov ako Yoggies Active. Tie psíkom menších plemien na ich kŕmenie bohato dostačujú a vy nemusíte mať obavy z prípadných hnačiek vznikajúcich vďaka vyššiemu obsahu tukov a proteínov v potrave. K tomu odporúčame ako desiatu jogurty pre psy. Keď vyberáte granule pre dospelé psy malých plemien, zamerajte sa predovšetkým na aktivitu psa. Pokiaľ nebeháte napr. „canicross“ stačí bohato kurča s hovädzím, alebo najlepšie jahňacie s bielou rybou. Pre staršieho psíka malého plemena odporúčame YOGGIES JAHŇAČIE S BIELOU RYBOU, alebo ešte diétnejšiu a tiež možnú alternatívu k veterinárnym diétam – YOGGIES GRANULE S KOZÍM MASOM.

TIP:

Pokiaľ kupujete psíkovi malého plemena YOGGIES ACTIVE, nezabúdajte, že sú „nabušené“ a malé plemeno nepotrebuje toľko prírodného tuku a proteínu. Znížte preto radšej odporúčanú kŕmnu dávku o cca 10-15%, aby psík nedostal zbytočne hnačku z nadmiery tukov. Ak si neviete rady, využite našu On-line poradňu

Labradorský retriever, Weimarský stavač, Maďarský stavač, Nemecký ovčiak, Borderkólia, Zlatý retriever aj ďalšie podobné psy patria medzi stredné plemená psov.

Ich kŕmenie nie je náročné, ale aj tak by malo byť prispôsobené niekoľkým základným pravidlám. Väčšinou dostávajú granule veľkosti „STANDARD“. Pokiaľ má šteňa pod 5 kg váhy, môže dostávať granule „MINI“. Psík cez 5kg váhy by mal už dostávať granule veľkosti „NORMAL“. Nikde však nie je napísané, že by si napríklad väčší a starší psík s problémami so zubami nepochutnal na granuliach „MINI“.

Ako vybrať masovú variáciu?

Pokiaľ vyberáme granule Yoggies pre šteňa stredného plemena, odporúčame od začiatku YOGGIES ACTIVE S KAČKOU A JELEŇOM. Obsahujú všetky potrebné živiny v správnom vyvážení pre zdravý vývoj a rast psa. V priebehu cca 5-7 mesiaca veku je dobré prejsť do veku cca 10 mesiacov na YOGGIES KURA S HOVEZÍM MASOM. Tým uberiete trochu proteínov a tukov, ktorých „šteňa“ už toľko nepotrebuje a nastaví sa úplne prirodzený rast psa. To preto, aby sa trochu „pribrzdil“ vývoj kĺbov i celej kostry a psík zbytočne rýchlo nevyrástol. K takto nastavenému kŕmeniu odporúčame ako desiatu jogurty pre psov. A po dosiahnutí desiateho mesiaca veku je možné nastaviť krmivo už ako pre dospelého psa podľa dennej aktivity aj fyzického stavu a potrieb. Keď vyberáte granule pre dospelé psy stredných plemien, zamerajte sa predovšetkým na aktivitu psa. Pokiaľ nebeháte napr. „canicross“ stačí bohato KURA S HOVÄDZÍM, alebo aj JAHŇACIE S BIELOU RYBOU, keď psík je tzv. „gaučiak“. Naopak, keď má pes vysokú aktivitu, vyberte YOGGIES ACTIVE. Pre starších psov stredných plemien odporúčame YOGGIES JAHŇACIE S BIELOU RYBOU, alebo ešte diétnejšie a tiež možnú alternatívu k veterinárnym diétam – YOGGIES GRANULE S KOZÍM MÄSOM.

TIP:

Viete, že chrumkanie granúl vyplavuje „endorfíny“ – hormóny šťastia? Preto by ste mali učiť svoje psy tvrdé granule od Yoggies chrúmať, a nie hltať. Chrumkanie granúl Yoggies má tiež priaznivý vplyv na odstraňovanie zubného kameňa zo zubov aj zápach z papule. Ak si neviete rady, využite našu On-line poradňu

Nemecká doga, Moskovský strážny pes, Anatólsky pastiersky pes, Kangalovia i ďalší podobní psy patria medzi veľké a obrie plemená psov.

Ich kŕmenie nie je náročné, ale aj tak by malo byť prispôsobené niekoľkým základným pravidlám. Väčšinou by mali dostávať granule veľkosti „ŠTANDARD“. Pokiaľ má šteňa pod 5 kg váhy, môže dostávať granule „MINI“. Psík cez 5kg váhy by mal už dostávať granule veľkosti „NORMAL“ – aj napríklad spočiatku mierne vlhčené. Nikde však nie je napísané, že by si napríklad väčší a starší psík s problémami so zubami nepochutnal na granuliach „MINI“.

Ako vybrať masovú variáciu?

Pokiaľ vyberáme granule Yoggies pre šteňa, odporúčame od začiatku YOGGIES ACTIVE S KAČKOU A JELENOM. Obsahujú všetky potrebné živiny v správnom vyvážení pre zdravý vývoj a rast psa. V priebehu cca 5 mesiacov veku je dobré prejsť až do veku cca 9 mesiacov na YOGGIES KURČA S HOVÄDZÍM MASOM. Tým uberiete trochu proteínov a tukov, ktorých „šteňa“ už toľko nepotrebuje a nastaví sa úplne prirodzený rast psa. To preto, aby sa trochu „pribrzdil“ vývoj kĺbov i celej kostry a psík zbytočne rýchlo nevyrástol. K takto nastavenému kŕmeniu odporúčame ako desiatu jogurty pre psov. A po dosiahnutí deviateho mesiaca veku je možné nastaviť krmivo už ako pre dospelého psa podľa dennej aktivity aj fyzického stavu a potrieb. Keď vyberáte granule pre dospelé psy stredných plemien, zamerajte sa predovšetkým na aktivitu psa. Pokiaľ nebeháte napr. „canicross“ stačí bohato KURA S HOVÄDZÍM, alebo aj JAHŇACIE S BIELOU RYBOU, keď psík je tzv. „gaučiak“. Naopak, keď má pes vysokú aktivitu, vyberte YOGGIES ACTIVE. Pre starších psov stredných plemien odporúčame YOGGIES JAHŇACIE S BIELOU RYBOU, alebo ešte diétnejšie a tiež možnú alternatívu k veterinárnym diétam – YOGGIES GRANULE S KOZÍM MÄSOM.

TIP:

Viete, že chrumkanie granúl vyplavuje „endorfíny“ – hormóny šťastia? Preto by ste mali učiť svoje psy tvrdé granule od Yoggies chrúmať, a nie hltať. Chrumkanie granúl Yoggies má tiež priaznivý vplyv na odstraňovanie zubného kameňa zo zubov aj zápach z papule. Ak si neviete rady, využite našu On-line poradňu

Pri grckaní PO KRMENÍ…

Za studena lisované granule sú vyrobené procesom dehydratácie (vysušením) vysoko kvalitných surovín. Po príjme potravy, najmä ak si váš pes navyká až na granule Yoggies, môže vzniknúť väčšia potreba príjmu vody. Preto radšej dajte psíkovi do misky také množstvo vody, ktoré mu stačí na prvé napitie a po chvíľke vodu doplňte. Zamedzíte tým nadmernému „prepitiu“ a naplneniu žalúdka, ktoré môže viesť k „zlinknutiu“ žalúdočných štiav. V každom prípade si každý žalúdok psa na tento spôsob kŕmenia zvykne a „ublinkávanie“ zmizne. Zvlášť potom, ak budete mať po nejakú dobu so psíkom trpezlivosť a upravíte príjem vody.

Tip:

S prechodom na zdravý proces kŕmenia vášho psa by ste aj vy, chovatelia, mali zmeniť niektoré zlozvyky v kŕmení svojho psa. Napríklad nedávajte psovi žiadne ľudské maškrty, ani piškóty (obsahujú cukry, ktoré môžu spôsobovať cukrovku aj šedý zákal). Vyvarujte sa tzv. žuvacích byvolích koží a iných odpadových „pamlskov“, ktoré sú plné chémie, vr. zaúdených voľne predávaných bravčových uší a pod. Aj šunka, hoci tej najlepšej kvality, je pre psov škodlivá. A už vôbec nie - zvyšky od vášho obeda a pod!

Pri grckaní napr. RÁNO PRED KRMENÍM.

Nielen zo skúseností niekoľkých chovateľov, ktorí majú senzitívnejšieho psa, ale aj na základe názoru veterinárky MVDr.Markéty Rázgovej z veterinárnej ordinácie ANIMAL v Kutnej Hore radíme: organizmus psa je schopný si navyknúť na určitý čas a spôsob kŕmenia. Preto MVDr.Rázgová radí „Ja sa najčastejšie s ranným zvracaním stretávam u psov ktorí nevydržia tak dlho nejesť. Každé granule sa trávia inak dlho. Granule lisované za studena sa trávia dobre a rýchlo. Preto sa môže tráviaca sústava v niektorých prípadoch naučiť pripravovať tráviace šťavy a ich množstvo na určitý čas. Ak nedostane pes včas najesť, alebo dostal najesť večer skôr, než je obvyklé, produkcia tráviacich štiav je zbytočne vysoká… Ráno už je trávenie naštartované začať pracovať a pokiaľ nemá čo tak žalúdočné šťavy môžu „ísť von“. Väčšinou stačí kŕmiť večer neskôr ako bol chovateľ zvyknutý a ráno čo najskôr. Pri kŕmení raz denne ma to vôbec neprekvapuje. Také kŕmenie psa len raz denne je väčším náporom na žalúdok. Z Yoggies preto odporúčame rozdeliť na dve kŕmne dávky za deň u dospelých jedincov, u šteniat až 5x denne.

Tip:

Ak chcete, alebo potrebujete potravu psíkovi „zatraktívniť“, alebo navlhčiť, môžete využiť Yoggies Omáčky pre psov na urýchlenie procesu navykania, alebo zlepšenie príjmu bez „krkania“ po suchej potrave a pod. Ak si neviete rady, využite našu On-line poradňu

Pes ani mačka nevie laktózu stráviť

To môže byť spúšťačom hnačiek aj plynatosti. To platí najmä u šteniat a mačiatok. Niektoré sa s tým vyrovnajú lepšie, niektoré horšie. Preto by ste mali predchádzať styku s laktózou ako u šteniat a mačiatok, tak u dospelých, ale aj starších jedincov, u ktorých je zažívací trakt už náchylnejší na niektoré externé „podnety“ viac ako u psa dospelého v kondícii.

Jogurty pre psov NEOBSAHUJÚ LAKTÓZU

Úplne prírodnou cestou sme ju (vďaka enzymatickému štiepeniu laktózy) z Jogurtov Yoggies odstránili – „rozštiepili“. Môžete ich ochutnať aj vy - áno. Jogurty pre psov sú vyrábané v potravinárskej kvalite z plnotučných mliek z fariem. Ak máte radi jogurty (pre ľudí), vyskúšajte aj tie naše Yoggies. Dozaista sa vám budú zdať sladšie a možno aj chuťovo lepšie. To preto, že je v nich laktóza rozštiepená.

O zdraví psa, výžive, trávení a veterine 

Za pravidelnú stolicu aj jej prípadné väčšie množstvo predovšetkým hneď po prechode na granule Yoggies BUĎTE RÁDI. Všetko sa časom porovná, ale na začiatku je to náznak čistenia organizmu a čriev od usadenín z minulosti. Tie môžu byť okrem iného aj zárodkom pre vírusy, baktérie, usadzovanie parazitov aj hnilobné procesy a flatuenciu (plynatosť). Preto skutočne buďte radi, keď sa psík vyprázdni a „vyčistí“. Granule Yoggies sú vyrobené tak, že suroviny sú mleté nahrubo. Samo o sebe už takto mleté ​​suroviny podporujú peristaltiku žalúdka a čriev. K tomu granule obsahujú napr. mletú kremelinu (jemne mletý kremeň), ktorá funguje v črevách i ako „kefa“ a pomáha na čistenie črevnej steny aj uvoľňovanie usadenín z potravy a prípadných parazitov. Všetky tieto fakty sú dôležité pre čistý tráviaci trakt. Preto sa ani pri dlhodobejšom kŕmení granulami Yoggies nepozastavujte nad tým, že niektorý z psíkov bude „častejšie kadiť“. Vďaka správnemu tráveniu, peristaltike a vylučovaniu sa potrava lepšie strávi, predchádza sa alergiám, hnačkovým ochoreniam, parazitom, psy menej „prdí“ a z dlhodobejšieho zdravotného hľadiska môže byť častejšia stolica benefitom a prevenciou proti rôznym infekčným aj nádorovým ochoreniam. Ak si neviete rady, využite našu On-line poradňu

Ukazuje sa, že zdravo kŕmený pes trpí menej alergiami, hnačkami a mnohými ďalšími rôznymi chorobami. Vďaka zdravému kŕmeniu sa dá vyhnúť mnohým chorobám, ktoré môžu byť aj závažné.

Pokiaľ budete psa kŕmiť potravou, pestrou, kvalitnou a bohatou na kvalitné proteíny, tuky, prírodné vitamíny a hlavne probiotiká i prebiotiká, bude oveľa zdravšie, vitálnejšie, nebude trpieť zažívacími ťažkosťami atď. Závažné choroby ako napr. rakoviny môžu mať genetický pôvod, ale často sú odrazom nesprávneho kŕmenia… Preto my v Yoggies vyvíjame a vyrábame prírodné krmivá výhradne z kvalitných surovín, ktoré len pomaly sušíme a lisujeme, aby boli zachované prirodzené a prírodné výživové hodnoty použitých surovín a potrava bola pre psa čo najprirodzenejšia. Preto obsahujú naše granule prírodné vitamíny (žiadne umelé) i prirodzené vône a chute použitých surovín (žiadne dochucovadlá a konzervanty) a ako jediné krmivá svojho druhu aj probiotické kultúry na podporu imunity a zdravia. Skúsenosti a príbehy chovateľov dokazujú, že s krmivami Yoggies sú psy zdravšie. Príbehy alergických psov, ktorí sú dnes kŕmené Yoggies a alergiami netrpia, alebo tri roky chemicky neodčervovaný pes a stále bez parazitov, aj psy ktorí trpeli rôznymi ťažkosťami trávenia, vracajúcimi sa silnými hnačkami a teraz netrpia, hovoria za všetko. Preto s Yoggies Zdravie začína v miske®.

Zdroj - Wikipedia: Torzia žalúdka je druhou najčastejšou príčinou úhynu psov hneď po rakovine. Toto ochorenie postihuje predovšetkým staršie psy (približne od 5 rokov) stredných a veľkých plemien s hlbokým hrudným košom a ochabnutým tkanivom. Torzia žalúdka, čiže jeho pretočenie, je úzko spätá s kŕmením. U psov, ktorí sú kŕmení len raz denne, je riziko prepuknutia oveľa väčšie ako u psov, ktorí majú denný prídel krmiva rozdelený do dvoch a viacerých dávok. Tiež pestrosť potravy tu zohráva určitú úlohu. Štúdia vykonaná na írskych setroch preukázala, že psy, ktorí dostávajú len jeden druh krmiva, sú vystavené oveľa vyššiemu riziku torzie žalúdka, než psy, ktorí dostávajú rôzne druhy kŕmenia. Príčinou torzie žalúdka môže byť tiež kŕmenie extrudovanými granulami, kedy sa pes „prajú“ a granule v žalúdku napučaním ešte zväčšia svoj objem. Ak je diagnostikovaná torzia žalúdka, je potrebné bezodkladne vyhľadať veterinárneho lekára a vykonať operáciu. Tá je však často nemožná kvôli stavu postihnutého zvieraťa, a preto pes často umiera. Úmrtnosť je veľmi vysoká. Približne polovica psov uhynie skôr, ako vôbec dôjde k liečbe, a skoro jedna štvrtina zomiera v prvých siedmich dňoch po stanovení diagnózy. Zo štatistík je známe, že 60% všetkých prípadov sa odohráva v noci. Zvlášť často sú postihnuté nemecké dogy. Viac ako polovicu z nich s veľkou pravdepodobnosťou postihne torzie žalúdka, takmer štvrtina potom ochorenie neprežije. Pri torzii žalúdka zohrávajú veľkú úlohu genetické predispozície. Psy, ktorí ochoreli na torziu žalúdka, alebo tí, ktorých rodičia táto choroba postihla, by sa nemali ďalej používať do chovu. Presnú príčinu torzie žalúdka sa zatiaľ nepodarilo úplne objasniť. Uvažuje sa, že vplyv na ňu má roztiahnutie žalúdka v dôsledku príjmu veľkého množstva potravy, a navyše ochabnutie tkanív v starobe, rozvoj plynov v žalúdku s následným prevrátením, alebo aj nadmerný pohyb po jedle a následné obrátenie kmitajúceho žalúdka. Typickým prejavom torzie žalúdka je zvracanie, ktoré nemá za dôsledok vyvracanie obsahu žalúdka. Pes zo seba spravidla dostane len malé množstvo tekutého trakmu. Spočiatku psy prejavujú nepokoj, ktorý prechádza do apatie. To je spôsobené tým, že krvný obeh nespolupracuje s telom. V dôsledku prevrátenia žalúdka sa otočia veľké cievy a slezina, takže dochádza k veľkému preťaženiu krvného obehu. Často dochádza až k poruche srdcového rytmu.

Nadváha u psov je stále častejší a nebezpečnejší jav.

Cukrovka, šedý zákal, problémy s kĺbmi, dysplázia aj poruchy trávenia, hnačky a kratší život. To sú len niektoré problémy, ktoré prináša nadváha. Na to by ste mali pamätať, keď svojmu psíkovi doprajete piškóty, šunčičku, alebo ho zbytočne prekrmujete. Keď chcete, aby váš pes schudol, máme niekoľko jednoduchých aj chutných riešení. Prvá je iba rada. Základnú kŕmnu dávku treba vážiť. Používajte krmivo diétnejšie, ako napr. Yoggies granule s jahňacím a bielou rybou. Na nastavenie kŕmnej dávky využite našu kalkulačku kŕmnych dávok a v nej voľbu „chcem, aby pes schudol“. A buďte k psovi a predovšetkým k sebe prísni – dodržujte pravidlo – psa neprekrmovať a zbytočne „neládovať“ maškrtami. Výber krmiva. Pokiaľ pes netrpí veľkou nadváhou, vyberte Yoggies granule s jahňacím a bielou rybou, znížte postupne kŕmnu dávku, pridajte pohyb a psa sledujte. Akonáhle dosiahne požadovanú hmotnosť, môžete zostať na „jahňacích“ a pridať napr. desiatu v podobe Jogurtu pre psov, alebo prejsť napríklad na granule Yoggies s kuracím a hovädzím mäsom. Pokiaľ má pes nadváhu výraznejšiu, alebo má napríklad po kastrácii sklony k nadváhe, je dobré kŕmiť ho 2x denne, kedy napr. dopoludnia má Yoggies jahňaciu s bielou rybou a večer namiesto nich zaradíte do jeho jedálnička prílohu Yoggies BARF+ ochutenú Yoggies omáčkou. Porciu BARF+ zvoľte tak, aby bola 2/3 bežnej kŕmnej dávky a porciu omáčky zvoľte len malú (pre navoňanie a ochutenie) s trochou vlažnej vody. Uvidíte, že za chvíľu bude váš pes opäť vo forme a jeho pohyb, vitalita aj zdravie sa zlepší. Ak si neviete rady, využite našu On-line poradňu

Každá diéta – a to aj tá obličková – má svoje špecifiká.

Základom pri každej diéte podobného typu je obmedziť príjem bielkovín živočíšneho pôvodu. V prípade nechutenstva býva tiež dobré, ak sa vykonajú a skontrolujú krvné testy, či nechutenstvo nesúvisí so zhoršením stavu obličiek. Množstvo mäsa by malo byť objemovo do max. 1/4 kŕmnej dávky. S krmivami Yoggies môžete tiež urobiť bez ťažkostí 2-3 bezmäsité dni týždenne – a to s prílohou BARF+ doplnenou o OMÁČKY Yoggies. Ak je diéta ľahšieho typu, možno podávať Yoggies granule jahňacie s rybou. 2-3 dni ráno aj večer a po zvyšok týždňa ráno kŕmiť Yoggies jahňacie s bielou rybou a večer Yoggies BARF+ v kombinácii napr. s Yoggies rybou omáčkou. Pri ťažších obličkových diétach, kedy treba striktne dodržiavať obmedzenia príjmu živočíšnych proteínov, máte s Yoggies krmivami základné dve možnosti. Prvá možnosť pri veľmi ťažkej obličkovej diéte spočíva v úplnom vylúčení živočíšnych proteínov zo stravy. Príloha BARF+ so zeleninovou, diétnou omáčkou je skvelou, voňavou a hlavne zdravou náhradou mnohokrát psy veľmi zle akceptovateľných veterinárnych diét. Druhým variantom sú Yoggies hypoalergénne, monoproteínové granule s kozím mäsom – sú novinkou, používanou v mnohých diétach pre psov. Skvele sa hodia pri ľahších aj ťažších pečeňových aj obličkových diétach. Samotné, alebo v kombinácii s BARF+ a omáčkami Yoggies by mohli byť náhradou mnohých veterinárnych diét. Pred tým, než diétu od Yoggies nasadíte, sa o tom poraďte so svojim veterinárom, aby ste spoločne dokázali zhodnotiť stav a potreby vášho psa. My robíme všetko pre to, aby sme vytvárali „Zdravie z misky®“, ale svojho psa poznáte najlepšie vy sami… Ak si neviete rady, využite našu On-line poradňu

Pitný režim je dôležitý pre mladého, dospelého aj staršieho psa.

Lenže niekedy sa pes nenapije a nenapije. Čo potom? Riešenia sú veľmi jednoduché. Prvá, ktorú má rád náš pes Roxy, je pár kvapiek nealkoholického (!) piva do misky s vodou. Druhé riešenie – priamo z dielne Yoggies – je trocha omáčok Yoggies do misky s vodou. Efekt je rovnaký ako s Roxy a pivom. Psík sa bezpečne a rád napije ako pri veľkej záťaži, tak aj pri najväčších horúčavách.

Probiotiká pozitívne ovplyvňujú zdravie a imunitu psa.

Rovnako ako u ľudí, tak aj u psov sú probiotické kultúry (živé mikroorganizmy žijúce prevažne v črevách a zažívacom trakte) schopné výrazne ovplyvňovať prirodzené metabolické procesy organizmu. Klasickým príkladom aktívneho probiotika sú baktérie Enterococcus faecium alebo Streptococcus thermophilus v kombinácii s laktobacilmi a prebiotikami. Aktívne probiotiká podporujú prirodzený metabolizmus, imunitu, pomáhajú hojeniu, zabraňujú tvorbe toxických látok a predovšetkým vytvárajú a podporujú celý imunitný systém psa. Ten je potom odolnejší proti rôznym chorobám, vírusom alergiám i parazitom. Probiotiká však nestačia „dodať“ do organizmu raz. Nedokážu kolonizovať zažívací trakt nepretržite, a preto ich treba do organizmu „pridávať“. Probiotiká potrebujú k svojmu životu „prebiotiká“. Prebiotikum je nestráviteľná zložka potravy. Tá podporuje a je tzv. krmivom aj živnou pôdou pre probiotiká. Tak sa zlepšuje zdravotný stav psa. Väčšinou sa jedná o ťažko stráviteľné alebo nestráviteľné zložky potravy. Práve preto sú krmivá Yoggies, a predovšetkým naše Yoggies granule lisované za studena, vyrábané zo surových a pomaly sušených surovín, ako je ovocie, zelenina, vláknina atď… To preto, aby prírodné probiotické kmene, ktoré tiež do krmív pridávame, mali prirodzenú výživu a čo najdlhšie a najúčinnejšie posilňovali zdravie našich psíkov.

Zdravý a vyvážený mikróbiom (predtým „mikroflóra“) = základ pevného zdravia nielen vášho psa.

Črevná mikroflóra (mikrobióm) sú kolónie rôznych druhov mikroorganizmov obývajúcich tráviacu sústavu živočíchov vrátane človeka. Najväčší počet druhov týchto mikroorganizmov žije v hrubom čreve, a preto by ich mali byť aj veľké množstvá aj v stolici. Jej kvalita je potom viditeľná na prvý pohľad. To má na starosť práve zdravý a vyvážený mikróbiom. Výrazný vplyv na zloženie črevného mikrobiomu majú lieky, antibiotiká, imunoterapia aj chemoterapia. Preto je dobré neustále posilňovanie črevného mikrobiomu treba práve vďaka krmivám Yoggies. Tie sú vyvíjané nielen ako vysoko kvalitná potrava pre psy, ale aj za týmto účelom ako podpora mikrobiomu a imunity psa.

Krmivá Yoggies – základ zdravia bez alergií, parazitov i vážnych chorôb…

Preto vyvíjame krmivá tak, aby nahradili, a dokonca vylepšili prirodzenú potravu psa z prírody. Aj vďaka nášmu vývoju, ktorý okrem iného preukázal, že sa pes prírodnou cestou môže zbaviť alergií, alebo nemusí byť až tri i viac rokov chemicky odčervovaný, a i napriek tomu je jeho test negatívny na výskyt parazitov. S krmivami Yoggies sa môžete spoľahnúť na to, že Zdravie začína v miske®.

Chemické odčervovanie je veľmi zásadný zásah do imunity psa.

Dlhé roky sa nikto z výrobcov krmív nevenoval takej jednoduchej otázke, ako zdravo kŕmiť psa a pritom prirodzene, potravou, posilňovať jeho zdravie, aby netrpel alergiami, ale aj parazitmi. My v Yoggies sme prví, kto dokázal, že laktobacily (probiotiká) môžu mať zásadný vplyv na zdravie psa. Výsledky dokazujú, že psy na krmivách a doplnkoch potravy Yoggies neboli až tri roky chemicky odčervovaní, a napriek tomu sú na prítomnosť parazitov v črevách negatívne. Samozrejme platí, že každý pes je indivíduum, žijúce v inom prostredí. Preto je toto pravidlo skôr návodom na to, že pokiaľ budete kŕmiť psa Yoggies granulami lisovanými za studena Yoggies granulami lisovanými za studena, alebo surovou potravou B.A.R.F. a BARF+, teda B.A.R.F. od Yoggies, bude váš pes zdravší ako ostatné psy, a to veľmi pravdepodobne – aj vďaka mnohým rôznym probiotickým kmeňom obsiahnutým v krmivách. Dôležité je však vedieť, obzvlášť pri kŕmení psa surovou potravou, že sa v mäse môže vyskytovať mnoho parazitov, ktoré nemožno zničiť ani silným mrazom. Pokiaľ sa rozhodnete psa chemicky neodčervovať, mali by ste sa presvedčiť raz za čas o skutočnej absencii parazitov v jeho výkaloch i zažívacom trakte tým, že pošlete vzorky jeho stolice na vyšetrenie do autorizovaných laboratórií. S tým vám poradí každý veterinár. Ak si neviete rady, využite našu On-line poradňu

Výber zdravého krmiva pre psa je a bude pre každého chovateľa v záplave krmív „oriešok“.

Najdôležitejšie pri výbere krmiva je jedno. Uvedomiť si, že príroda a marketing nejdú vždy ruka v ruke. Preto pri výbere krmiva dbajte na to, aby bolo krmivo vyrobené bez chémie, konzervantov a tak, aby sa jeho kvalita blížila čo najviac prírode. Na trávenie takého krmiva je pes už po stáročia Matkou prírodou stvorený. Ako správne vybrať krmivo práve pre vášho psa a ako ho zdravo kŕmiť sa môžete dozvedieť v dvoch nasledujúcich článkoch – Ako zdravo kŕmiť psa a ako správne vybrať zdravé krmivo v článku Čo na to veterinár 2. A nezabúdajte, že Zdravie začína v miske®.

Plynatosť, hnačky aj nadúvanie je nepríjemné pre psa aj pána.

Základom na zbavenie psa týchto problémov môže byť podávanie Yoggies Jogurtov pre psov. Sú úplne prírodným produktom bez laktózy a konzervantov a je možné ich používať pre šteňatá, dospelých i starších psov. Tento prírodný zdroj probiotík posilní imunitu, ničí mikroorganizmy v črevách a pomáha s potlačením flatuencie (plynatosti) aj silných a vracajúcich sa hnačiek.

Prevencia je lepšia…

Pokiaľ chcete, aby mal váš pes zdravé zažívanie, netrpel plynatosťou, hnačkami aj na parazitmi, vyberte radšej zdravé, dobre stráviteľné krmivo z kvalitných zdrojov. To vyrábame v Yoggies metódou lisovania za studena, ktorá zaručí uchovanie prírodných živín, na trávenie ktorých je pes tisíce rokov prispôsobený. Granule lisované za studena Yoggies aj surová potrava MASO+ a príloha BARF+ obsahujú rôzne kmene probiotík, ktoré zdravé trávenie psa aj jeho imunitu podporujú.

Krmivá Yoggies vedia čistiť tráviaci trakt a podporovať imunitu proti hnačkám i plynatosti.

Nahrubo mleté ​​a vysoko kvalitné suroviny, vláknina, kremelina i probiotiká sú zárukou odolnosti psa proti parazitom, vírusom, plynatosti, hnačkám a napríklad aj závažnejším chorobám. Keď pes trpí hnačkami a „prdíkmi“ podávajte Jogurty pre psov a podporujte črevný mikrobióm (predtým „mikroflóra“). Aby pes netrpel hnačkami a „prdíkmi“ kŕmte ho zdravo krmivami Yoggies. Tie sú vyvíjané pre zdravie každého psa. Ak si neviete rady, využite našu On-line poradňu

Jednou z príčin „hrdzavenia srsti“ býva beta-karotén, teda obsah vitamínu „A“ v krmivách. Niektorí výrobcovia ho v „umelej, chemickej“ podobe pridávajú do krmív aj ako konzervant. V krmivách Yoggies je beta-karotén obsiahnutý v prírodnej forme, a preto sa jeho množstvo pohybuje okolo 11.000 jednotiek,. To by u psov s bežnými genetickými predpokladmi nemalo spôsobovať akékoľvek rednutie srsti. Samozrejme, pokiaľ sa obsah vitamínu A aj ďalších umelých látok v krmivách pohybuje nad hranicou 15.000 jednotiek a vyššie, je predpoklad k tomu, že k rednutiu srsti môže u psov dochádzať. Dôležité je však vedieť, že nie vždy môže byť na vine rednutie len vysoký obsah beta-karoténu. Veľakrát je na vine iba genetika psa, alebo genetika v spojení s inými predpokladmi. Každý pes môže mať individuálne sklony k reznutiu srsti. Faktom zostáva, že mnoho chovateľov si pri kŕmení granulami Yoggies chváli aj kvalitu srsti u svojich psov. Prírodné zložky ako napr. proteíny, tuky i vitamíny môžu mať bezpochyby vplyv aj na tento fakt. Aj tu potom platí, že „Zdravie začína v miske®“.

Každá diéta má svoje špecifiká.

Všeobecným pravidlom u diét pre psy býva, že je potrebné obmedziť príjem bielkovín živočíšneho pôvodu. V prípade nechutenstva býva tiež dobré, ak sa vykonajú a skontrolujú krvné testy, či nechutenstvo nesúvisí so zhoršením stavu pečene alebo obličiek. Množstvo mäsa by malo byť objemovo do max. 1/4 kŕmnej dávky. S krmivami Yoggies môžete tiež urobiť bez ťažkostí 2-3 bezmäsité dni týždenne – a to s prílohou BARF+ doplnenou o omáčky Yoggies. Pokiaľ je diéta ľahšieho typu, možno podávať granule Jahňacie s bielou rybou. 2-3 dni ráno aj večer, a po zvyšok týždňa ráno kŕmiť Yoggies jahňacie s bielou rybou a večer Yoggies BARF+ v kombinácii napr. s Yoggies rybacou omáčkou. Namiesto omáčky je možné používať aj trochu konzerv Yoggies. Pri ťažších obličkových diétach, kedy treba striktne dodržiavať obmedzenia príjmu živočíšnych proteínov, máte s Yoggies krmivami základné dve možnosti. Prvá možnosť napríklad pri veľmi ťažkej obličkovej diéte spočíva v úplnom vylúčení živočíšnych proteínov zo stravy. Príloha BARF+ so zeleninovou, diétnou omáčkou je skvelou, voňavou a hlavne zdravou náhradou mnohokrát psy veľmi zle akceptovateľných veterinárnych diét. Druhým variantom sú Yoggies hypoalergénne, monoproteínové granule s kozím mäsom – sú novinkou, používanou v mnohých diétach pre psov. Skvele sa hodí pri ľahších aj ťažších pečeňových aj obličkových diétach. Samotné, alebo v kombinácii s BARF+ a omáčkami Yoggies by mohli byť náhradou mnohých veterinárnych diét. Pred tým, než diétu od Yoggies nasadíte, poraďte sa o tom so svojim veterinárom, aby ste spoločne dokázali zhodnotiť stav a potreby vášho psa. My robíme všetko pre to, aby sme vytvárali „Zdravie z misky®“, ale svojho psa poznáte najlepšie vy sami…… Ak si neviete rady, využite našu On-line poradňu

Nákup, veľkoobchod a chovatelia

Pokiaľ máte záujem o zaslanie vzoriek, nájdete ich v našom -shope TU. Môžete nám tiež zavolať na tel.: 0903712642. Budeme radi, keď si ňufák vášho psíka vyberie naše produkty a vy budete vedieť, že s Yoggies Zdravie začína v miske®.

Pokiaľ kupujete pre svojich psov Jogurty Yoggies priamo od nás z eshopu, alebo nakupujete v našom obchode, bude sa vám hodiť informácia, že polystyrénové boxy sú spolu s modrou chladiacou vložkou zálohované. Pri posielaní sád 6 alebo 12 ks Jogurtov od nás k vám je táto záloha už započítaná v cene. Box vr. chladiacej vložky si môžete ponechať, ale ak si prajete box vr. chladiacej vložky vrátiť, je to jednoduché a stačí postupovať tak, ako je uvedené v nasledujúcom článku: Ako posielať zálohované polystyrénové boxy späť do Yoggies Tip: Ak nakupujete pre svojho psíka Jogurty Yoggies pravidelne, oplatí sa vám počkať na poslanie viacerých chladiacich boxov naraz… Boxy tiež môžete vrátiť poštou na adresu Peter Juhas Tomášiková 50B, 83104 Bratislava alebo priamo na predajni Neposlušný psík Herlianská 45, 83102 Bratislava. V tom prípade vám bude ihneď vyplatená záloha za poylstyrénový box s chladiacou vložkou.

Ak chcete namiesto v našom eshope nakupovať produkty, prílohy a doplnky potravy v blízkosti vášho bydliska, je najjednoduchšie, aby ste sa pozreli do MAPY PREDAJCOV, kde je možné „filtrovať“ kamenné obchody aj veterinára predávajúce produkty Yoggies podľa miest…

Vždy sa snažíme, aby náš dva aj štvornohý zákazník bol maximálne spokojný. Preto vám aj zle objednané granule radi vymeníme. Majte však na mysli, že obal nesmie byť porušený (otvorený), inak výmenu nemožno vykonať. Dôvodom je fakt, že nepoužívame pri výrobe žiadnu chémiu, ani chemické konzervanty. A preto si v prípade výmeny zle objednaných granúl nemôžeme byť istí (v prípade výmeny otvoreného vreca), že sa do granúl nedostala žiadna vlhkosť, alebo nezaletel rôzny hmyz a pod. Takéto granule by boli znehodnotené. Keď zistíte, že ste si chybne objednali granule, alebo akýkoľvek z našich produktov, aby ste ho neotvárali. V tom prípade by nebola výmena možná. V opačnom prípade vám zle objednaný tovar radi vymeníme. Za výmenu u nás nič neplatíte. Jediné náklady, ktoré s výmenou tovaru nesiete, je poštovné.

Našou snahou je, aby objednaný tovar k vám dorazil čo najskôr. Od nás odchádza vaša zásielka v ten istý, najneskôr nasledujúci deň po objednaní (okrem víkendov a sviatkov). Vždy záleží na čase, v akom ste tovar objednávali. Pokiaľ si tovar v našom E-SHOPE objednáte do 11:00 hod. dopoludnia, vynasnažíme sa vám ho odoslať ešte v ten istý deň popoludní. Nie vždy sa nám to však podarí. Zvlášť v pondelok to býva zložitejšie. Spravidla platí, že po objednaní by ste mali svoju zásielku dostať do 24, najneskôr 48 hod. v závislosti na možnostiach dopravcu.

Niekedy majú dopravcovia „veľa práce“. Preto je dobré svoju zásielku sledovať av prípade, že zásielka nedorazí ani do 24 hod, urgujte ju u vami vybranej prepravnej služby.

Na Slovensku máme svojich zástupcov...

Pozrite si MAPU PREDAJCOV.

Áno a sme potešení záujmom každého obchodníka prevádzkujúceho „kamennú“ predajňu (sieť e-shopov už nerozširujeme). Stačí zavolať na 0903712642. Naši obchodní zástupcovia vám ochotne oznámia podmienky spolupráce, dohodnete sa s nimi aj na rôznom druhu podpory vášho obchodu. Pokiaľ prevádzkujete „iba“ e-shop, potom sa s nami bohužiaľ na spolupráci zrejme nedohovoríte. Pretože vyrábame krmivá bez akýchkoľvek konzervantov a chémie, máme na skladovanie a predaj špeciálne požiadavky, ktoré v prípade e-shopov nie sme schopní kontrolovať. A pretože je u nás kvalita nadradená zisku, urobili sme toto nutné opatrenie na základe minulých skúseností. Vďaka za pochopenie… Jednoducho najvyššia kvalita krmív Yoggies je pre nás prioritou.

Áno. Chovateľský program Yoggies je zostavený jednoducho preto, aby sme dali čo najširšiemu okruhu poctivých chovateľov príležitosť kŕmiť svojich psov zdravo a bez chémie. V chovateľskom programe sme mysleli aj na nových chovateľov a šteniatka. Vďaka tomu môžete získať za 1€ vr. DPH balíček pre každé šteňa „Na cestu k novým majiteľom“. Podmienky chovateľského programu Yoggies sú iba dve: 1. Pošlite nám kópiu certifikátu svojej chovateľskej stanice. My sa s vami spojíme, zašleme podmienky spolupráce spolu s chovateľským cenníkom. Potom si založíte registráciu na našom veľkoobchodnom eshope, a môžete objednávať za zvýhodnených podmienok. 2. Preto, aby ste získali „balíčky na cestu“, bude potrebné zaslať kópiu schválenej žiadosti pre pridelenie zápisových čísel čipov. Potom vám môžeme zaslať toľko balíčkov „na cestu pre šteňatá“, koľko bude pridelených čipov. Viac o chovateľskom programe a zvýhodnených nákupoch sa dočítate v našom článku: CHOVATEĽSKÝ PROGRAM YOGGIES. Podporujeme tiež chovateľov s viacerými psami (bez chovateľskej licencie) aj útulky pre psy. Pokiaľ nevlastníte práve chovateľskú stanicu, ale máte napríklad viac psov (napríklad z útulku), alebo prevádzkujete priamo útulok pre psov, dajte nám o sebe vedieť na yoggies@yoggies.sk.

Radi pre vás pripravíme ponuku, aby vaši zverenci dostali šancu byť zdravo kŕmení a vy, ich ľudskí priatelia, budete môcť nakupovať krmivá Yoggies lacnejšie.