Náš príbeh

Náš príbeh je o tom, ako pre jedno, po otrave, zachránené šteňa sme vymysleli jogurt pre psov a krmivá bez chémie. Pretože veríme že "Zdravie začína v miske®"

Nášmu šteniatku bolo niečo vyše roka, keď sa na prechádzke v lese otrávilo... Niesol som ho v náručí "polomŕtveho" na veterinu a cítil som číre zúfalstvo a bezmocnosť. O to väčšie šťastie sme zažívali, keď po niekoľkých dňoch boja o jeho život a nocí, keď sa u neho striedala celá rodina, bol náš milovaný Roxy zachránený! V ten moment sme ešte netušil, čo všetko nás čaká a kam nás to zavedie...  


Naše psie "dieťa"

Vtedy proste zožralo niečo na prechádzke lesom, čo nemalo, a pravdepodobne nejaký jed mu silno poškodil celý zažívací trakt a dlhodobo rozhodil tráviaci a imunitný systém. Takže čokoľvek Roxy prehltol, išlo von vopred alebo zadom - skrátka zvracal a trpel silnými hnačkami, neskutočným nadúvaním a vetry ... Preto sme kupovali menili tie "najlepšie" krmivá, varili aj skúšali surovú potravu. Bohužiaľ, nič nepomohlo na dlhšiu dobu než len týždeň.

Keď som prvýkrát videl výrobu "granúl"

Ako bývalý "Gastronom" som si povedal, že to jednoducho musím "opraviť". Začal som čítať o psoch, ich pôvode, DNA, zdraví, aj o tom, ako funguje zažívací trakt psa. Išiel som až ku koreňu veci a podrobne som študoval tráviaci systém psa. Vďaka známemu som mal možnosť vidieť výrobu granúl pre psov. Bola to však výroba granúl extrudovaných. Tam som si uvedomil, že mäsokostná múčka, ani umelé vitamíny a už vôbec postrek "nejakým" tukom nielen pre konzerváciu nie sú pre psa asi zrovna to najlepšie ... 

A vznikol jogurt pre psov!

Takže späť ... Musel som vymyslieť niečo iné. Zaujal ma článok o jogurtoch. A nápad bol tu! Jogurt pre psov by Roxymu mohol upraviť zažívanie a imunitu. Začal som vymýšľať, skúšať, chystať ... a po dvoch mesiacoch bol prvý jogurt pre psa na svete. Roxymu pomohol s trávením, postupne mu zastavoval hnačky i "prdíky". A dokonca mu aj chutil.

Po čase, aj keď už bol Roxy relatívne v pohode, bolo jasné, že samotný jogurt nebude pre jeho zdravie stačiť. Stále občas zvracal a mal hnačky. Lenže extrudované granule neboli riešením! Spolu s vývojom jogurtu som získaval čoraz viac informácií o pôvode psov, ich predkoch i DNA ...

Týmto by som chcel poďakovať trom veterinárom, ktorí nám zachránili psa a mňa v začiatkoch naučili veľa o zdraví psov. Boli to: MVDr. Daniela Králová z Prahy, MVDr. Markéta Rázgová z Kutné Hory a MVDr. Jan Herčík z Prahy. Ďakujem!

Vedel som už tiež o Barf aj o tom, že surová potrava je pre psa a jeho trávenie to najlepšie krmivo. Lenže Roxymu veľmi nezaberal a ku všetkému - ako zostaviť vyvážený a správny BARF? Tak nás s veterinárkou napadlo ho skúsiť usušiť a urobiť z neho granule. Tu sa prvýkrát objavila myšlienka na granule lisované za studena, pri ktorých výrobe sa surové suroviny v správnych pomeroch len sušia, melú a lisujú do tvaru granúl. Bez vysokých teplôt, bez chémie!

Pán policajt, ozaj veziem hovno...

Z tej doby mám celkom úsmevný zážitok - viezol som na testy psie výkaly na istú nemenovanú univerzitu, chceli sme zistiť účinky prebiotík a probiotík v potrave. Zastavila ma polícia za rýchlu jazdu a pýtali sa: "Čo to veziete v tej chladničke?". A pretože mám rád srandu, odpovedal som po pravde - a s úsmevom "hovno". Trochu som sa potom zapotil, než som policajtovi vysvetlil, že v tej chladničke vedľa seba naozaj veziem "hov..., a prečo...

Ako som doma sušil prvý granule

Pretože výsledky testov dopadali čím ďalej lepšie a ja som veľmi umienený človek, no a k tomu som ešte chcel pre svojho psa to najlepšie aj najzdravšie krmivo, začal som to sám skúšať. Postupne som miešal, mlel na domácom robote, sušil v domácej sušičke na ovocie, lisoval na prerobenom lise na nabíjanie patrón ... A tak sme jedného dňa mali doma čosi ako granule lisované za studena.

Roxy ich dostával ako prvý - a dostáva ich dodnes. Potom naše granule vyskúšali aj susedia a kamaráti, rozvážal som ich po známych aj veterinároch... Pre väčšiu výrobu, keď sa osvedčili a ohlasy boli pozitívne, sme ale samozrejme museli nájsť kvalitného výrobcu, aby sme nakoniec 23. januára 2016 predali naše úplne prvé vrece granúl Yoggies!

Predtým som ale prešiel Európu, obvolal alebo navštívil asi všetky fabriky ... až som konečne objavil tú pravú - v Nemecku, s viac než 50-ročnou skúsenosťou a rovnakým prístupom k psom, ako som mal a mám ja. Až tam som pochopil, že síce môžete mať skvelú receptúru, ale nemusí byť ľahké ju vyrobiť. Našťastie špičková receptúra ​​a ešte lepšie výrobné technológie spolu s veľkou skúsenosťou technológa mi veľmi pomohli a stále pomáhajú zdokonaľovať naše receptúry dodnes. Preto tiež vaše i naše psi dostávajú dodnes to najlepšie a najzdravšie krmivo, ktoré dokážeme vymyslieť a vyrobiť.

Garancia Yoggies: V krmivách Yoggies nikdy nebude žiadna chémia, obilie, ani sója!

Vážme si nezištného priateľstva našich psích priateľov, radujme sa z každého okamihu, nech je pri prechádzke vonku jar, alebo dážď, alebo mráz ... Opätujme im ich lásku a oddanosť.

My v Yoggies sa o to snažíme tým, že sa snažíme vymýšľať a dopriať im kvalitnú potravu bez chémie, vďaka ktorej budú naše psy zdravšie, vitálnejšie, a strávime s nimi a oni s nami oveľa viac krásnych a veselých chvíľ bez starostí kvôli zbytočnej veterinárnej starostlivosti , chorobám a starostiam, ktorým sa môžeme vyhnúť vďaka kvalitnej potrave, pretože platí, že "Zdravie začína v miske" ®

Sami zákazníci začali ako prví nazývať granule Yoggies "SUŠENÝ BARF". Ďakujeme.

Záväzkom Yoggies je vracať psom ich pôvodnú potravu z prírody s pôvodnou chuťou a vôňou, bez akejkoľvek chémie aj obilia, pretože pes je mäsožravec, a nie nejaká sýpka na obilie. Psy si zaslúžia za svoju vernosť nielen našu lásku ale aj lepšiu potravu. A my to vieme a robíme. Skrátka chceme, aby ich potrava bola tiež zdravie v miske. Už sme sa zmierili aj s tým, že sa k nám manažéri v nadnárodných spoločnostiach aj u konkurencie nesprávajú práve sympaticky, pretože robíme veci poriadne a nielen pre business. No a čo 🙂 

Sme česká rodinná firma, ktorá vznikla z popudu jedného šteniatka,  pri ktorej platí, že "Zdravie začína v miske®" 

Pes Roxy a Jiří Švihálek 

Yoggies s.r.o. 

viac sa o našich produktoch dozviete TU... alebo nakupovať môžete na našom eshope Yoggies

Pozrite sa na náš príbeh  

Ako začal náš príbeh? U chorého šteňaťa a pri túžbe nevzdať to s ním a bojovať.  

Pozrite sa na vývoj Yoggies

Dnes vyrábame kompletný rad zdravých krmív bez chémie pre psy a mačky, ale ako to všetko začalo? A čo všetko nás na ceste čakalo?