Granule lisované za studena PRE ŠTEŇATÁ

Keď kupujete šteňa, budete pravdepodobne riešiť otázku "Ako a čím ho čo najlepšie a zdravo kŕmiť". V dnešnej dobe, viac ako inokedy, je aktuálna kvalitná potrava aj podpora imunity v jednom. Granule lisované za studena pre šteňatá sú vyrobené tak, aby sa ich výživové vlastnosti aj stráviteľnosť blížili čo najviac kvalite potravy z prírody. A práve preto sú vyrobené najšetrnejšími metódami sušenia a lisovaním za studena.  Aké krmivo zvoliť pre šteňatá?  

Granule lisované za studena pre šteňatá

Kvalitné farmárske suroviny aj ich spracovanie robia z granúl skvelé prírodné krmivo bez chémie pre vaše šteňa. Unikátny a najšetrnejší proces výroby potom dovolí, aby v granulách boli aj probiotiká. Vďaka tomu dáte svojmu šteniatku kvalitnú potravu a podporíte jeho imunitný systém aj celkový vývoj. Šteňa potom bude skvele prospievať, zaistíte mu prirodzený vývoj jeho kĺbového a kostrového aparátu vďaka vitamínu K3, ktorý sa tvorí pri zdravej imunite v črevách. Vaše šteňa potom bude odolnejšie proti hnačkovým ochoreniam, parazitom, alergiám a možno aj mnohým závažnejším chorobám. Ako granule lisované pre šteňatá odporúčame primárne Yoggies Active.

Granule lisované za studena pre šteňatá Yoggies Active zaistia vášmu šteniatku zdravý rast aj celkový vývoj hneď od chvíle, keď je odstavené od dojčiacej suky a prichádza k Vám domov ako Váš nový najlepší priateľ. Pomôžete sa mu vyhnúť aj nepríjemnosti s oslabenou imunitou s názvom "Imunitné okno"


Kedy začať kŕmiť šteňa granulami

Ihneď po "odstave" od sučky môžete začať kŕmiť šteňa granulami lisovanými za studena pre šteňatá. Granule lisované za studena pre šteňatá sú lisované za studena a preto sú tvrdšie. To psy ocenia neskôr až budú chrúmať a tým si nielen čistiť zuby, ale aj vyplavovať endorfín (hormón šťastia, ktorý sa chrumkaním vyplavuje). Zo začiatku je dobré granule (na začiatku odporúčame vybrať MINIGRANULE Yoggies) mierne postriekať vlažnou vodou, napr. rozprašovačom na kvety. Granulky za pár minút mierne zvlhnú a zmäknú (granule Yoggies NEBOBTNAJÚ). Môžete z nich urobiť na začiatok aj kašičku a vody postupne s každým kŕmením uberať. Šteňatá si potom lepšie navyknú na mierny a lepší skus, chuť i vôňu potravy a nebudú musieť hneď ťažko chrúmať. Granule Yoggies aj postupy kŕmenia sú vyvíjané s poprednými chovateľmi a veterinármi.


Aké granule pre šteňa vybrať

Ak máte šteňa stredných a väčších plemien ako napr. Nemecký ovčiak, Labradorský retriever, Borderkólie, Stafordšírsky teriér, Sibírsky Husky, Ruský strážny pes alebo napríklad aktívny buldoček, zvoľte Yoggies ACTIVE minigranule lisované za studena. Obsahujú 28,6% kvalitných proteínov z mäsa kačice Barbarie a jeleniaho mäsa + 12% prírodného a skvele stráviteľného tuku z tohto mäsa. . Pokiaľ je vaše šteňa napríklad  jazvečík, Ruský toy, Coton de Tullear a pod. odporúčame vybrať Yoggies minigranule lisované za studena KURACIE a HOVÄDZIE MÄSO. Obsahujú 26% kvalitných proteínov a 10% prírodného a skvele stráviteľného tuku z tohto mäsa a za studena lisovaného oleja z bielej ryby. Pre tieto plemená je obsah tukov a proteínov dostačujúci. Obavy nemusíte mať ani z obsahu kuracieho mäsa. To pochádza zo švajčiarskej a nemeckej farmy a neobsahuje žiadne rastové hormóny ani chémiu a antibiotiká. Vďaka tomu je mnoho dospelých psov, ktorí mali alergiu na kuracie mäso, kŕmených granulami Yoggies Kurča a hovädzie bez problémov. Pokiaľ by sa vám zdal obsah tuku v granulách pre šteňa nedostatočný, je to omyl. Granule lisované za studena pre šteňatá Yoggies obsahujú výhradne prírodný tuk získaný priamo z mäsa. To je totiž zdroj ľahko stráviteľných a maximálne využiteľných tukov. Klasické granule majú obsah tuku síce vyšší, ale sú obohacované o tuk rafinovaný (tepelne upravený a teda aj horšie stráviteľný - ku všetkému vo väčšine prípadov ešte "kurací tuk"). Ten sa šteňatám horšie trávi, môže spôsobovať hnačky aj k ďalším problémom. Jednou z ťažkostí vďaka pridávanému "rafinovanému" tuku a používaniu nekvalitných surovín na výrobu granúl môže byť horšia priechodnosť živín črevnou stenou do krvného obehu. Tá potom môže mať na svedomí mnoho potravinových aj ďalších alergií organizmu psa. Nekvalitná potrava tak môže v dôsledku znamenať aj poruchy imunitného systému šteňaťa. Preto je vhodné kŕmiť šteňatá kvalitnými granulami lisovanými za studena pre šteňatá s probiotikami.


Ako nastaviť kŕmnu dávku pre šteňa

TIP: IMUNITNÉ "OKNO" - šteňatá sa rodia s veľmi nízkou imunitou. Od sučky v čase dojčenia získavajú len málo protilátok. A postupom času množstvo týchto protilátok v materskom mlieku klesá až do cca 6 týždňa veku šteňaťa. Toto obdobie nazývame IMUNITNÉ OKNO ŠTENIAT. Je to čas, kedy je zdravie šteňaťa ohrozené viac, než po jeho celý nasledujúci život. Preto by chovatelia už v tomto čase mali pamätať na zdravie a podporu imunity šteniat a zaistiť im dostatočný prísun probiotík a prebiotík v potrave. Pamätajte na to, že vaše šteňa je imunitne najviac ohrozené v momente, keď si ho priveziete domov. Pre jeho imunitný systém je vaša domácnosť úplne nové mikrobiálne a vírusové prostredie. Myslite hneď od začiatku na zdravie svojho psa najlepšie tak, že už chovateľa ktorý chová šteňatá budete informovať o "imunitnom okne". Najneskôr u vás doma potom pre šteňa pripravte kvalitné krmivá a doplnky s probiotikami: jogurty pre psov, granule pre šteňatá Yoggies s probiotikami a probiotickú kôru DogProBio. Prečítajte si viac o imunitnom okne aj o tom, ako mu predísť. 

TIP: Všetky granule pre šteňatá, rovnako ako krmivá, doplnky potravy aj maškrty Yoggies® sú bez akejkoľvek chémie, konzervantov, obilia, sóje. Vyrobené z najkvalitnejších zdrojov mäsa z farmových chovov v Nemecku, Holandsku, Belgicku a Švajčiarsku, ovocia, zeleniny i ďalších prírodných zdrojov surovín v potravinárskej kvalite.

Imunita šteniat: najdôležitejšia vec o ktorej by ste mali vedieť!  

Imunitu šteniat aj dospelých psov treba neustále posilňovať. Je dokázané, že probiotikami posilňovaný organizmus je odolnejší proti alergiám, vírusom, infekciám, vonkajším i vnútorným parazitom, nebudú trpieť hnačkami, budú lepšie tráviť potravu aj sa lepšie hojiť pri zraneniach, po operáciách a pod. Imunitný systém u psa, rovnako ako u ľudí, je po mozgu druhý najdôležitejší orgán v tele. Pokiaľ je psia imunita v poriadku, je pes veselý, zdravý, plný elánu a strávite spolu veľa krásnych chvíľ po celý jeho život. Keď ale má psia imunita problémy, môže sa stať, že váš pes bude apatický, málo výkonný, bude náchylný na mnoho civilizačných chorôb ako alergie, zápaly, tráviace problémy, hnačky a pod. Nezanedbávajte nastavenie imunity svojich šteniat! Myslite na to, že Zdravie začína v miske® 


Prečo podporovať imunitu šteňaťa

Ihneď po "odstave" od sučky možno začať kŕmiť šteňa granulami. Granule pre šteňatá Yoggies obsahujú probiotiká. Existuje však mnoho probiotických kmeňov, ktoré môžu pomôcť s podporou imunity psa (šteňa aj jeho matka). Preto je dobré už v priebehu dojčenia podávať jogurty pre psov, navykať na granule lisované za studena Yoggies s probiotikami a suke je možné podávať probiotickú kôru DogProBio. Vďaka týmto krokom sa pri suke môžete vyhnúť zažívacím problémom aj vyčerpaniu organizmu a tá šteňatám "na oplátku" odovzdá dostatok kvalitného a o probiotiká bohatšieho mlieka. U šteniat sa vďaka krmivu s probiotikami aj nasadeniu probiotickej kôry DogProBio môžete vyhnúť tzv. "imunitnému oknu". Celkovo tak posilníte zdravie sučky aj šteniat.


Ako funguje imunitný systém šteňaťa

Imunitný systém šteňaťa je taký boj v zažívacom trakte zdraviu prospešných s tými menej prospešnými baktériami (mikrobióm - predtým mikroflóra). Dlhú dobu nikto z výrobcov krmív na toto nebral ohľad a aj vďaka tomu dnes psy trpia hnačkami, civilizačnými chorobami ako my, ľudia, aj rakovinami. A preto aj u psov, zvlášť u šteniat musí platiť, že základom pevného zdravia je kvalitná a zdravá potrava bez chémie a silná imunita vznikajúca v črevnom mikrobióme. Pokiaľ je črevo šteňaťa neporušené a dobre vstrebáva živiny, potom možno očakávať, že bude odolné proti mnohým zdravotným ťažkostiam. Pokiaľ šteňatá dostávajú potravu s obsahom probiotík už od šteňacieho veku, dokážu z nich chovatelia vychovať zdravé psy so silnou imunitou proti mnohým chorobám. Všetci veterinári aj chovatelia sa dnes zhodujú, že potrava a doplnky s probiotikami sú základom zdravia každého šteňaťa aj dospelého psa.Ako a čím podporovať imunitu šteňaťa

TIP: Kvalitné granule pre šteňatá lisované za studena s probiotikami Yoggies Active boli vyvinuté tak, aby poskytli šteňatám aj dospelým psom dostatočnú výživu pre ich vývoj, podporu kĺbom i imunity vďaka obsahu probiotík priamo v granulách. Granule lisované za studena Yoggies sa líšia od zvyšku trhu tým, že obsahujú zmes probiotík aj prebiotík. 

TIP: Na čo si dať pozor pri kŕmení šteniat predovšetkým stredných a veľkých plemien? Aby váš pes nevyrástol príliš rýchlo a v dospelosti nemal problémy s kĺbmi aj kostrovým aparátom. Strážte množstvo a vyváženosť nasledujúcich živín v potrave: 

  • Proteíny - dostatočný, ale nie príliš vysoký obsah z kvalitného mäsa. Pokiaľ ich má pes nadbytok, rýchlejšie pribúda na váhe, ale tiež rýchlejšie rastie a nestačí sa vyvíjať kostrový aj kĺbový aparát. Nedostatok zase znamená, že sa pes nemusí správne vyvíjať, trpí, je apatický a pod. 
  • Tuky - dostatočný, ale vyvážený prísun kvalitných tukov najlepšie priamo z mäsa (nie pridávaný a už vôbec nie rafinovaný kuracia ruka a pod.!!) je základom pre dostatok energie aj každodennú aktivitu. Spolu s proteínmi je to základná stavebná látka buniek. 
  • Vápnik, fosfor, vitamín "D", horčík, vitamín "K" - to sú nevyhnutné živiny pre zdravý vývoj a rast kostí, pohybového aparátu, zubov, fungovania srdca, svalov i nervovej sústavy psa. Optimálny prísun zaručí dokonalý vývoj psa. Nadbytok zase ukladanie nespotrebovaného množstva do tepien a napríklad kôrnatenie ciev. Nedostatok živín má na svedomí nedostatočný vývoj šteňaťa a napr. tzv. gumovú čeľusť, prešľapovanie a pod. 
  • Probiotiká - Vďaka vyváženému a dobre fungujúcemu črevnému mikrobiómu si telo vie vyrábať napr. vitamín "K" ktorý je nevyhnutný pre vývoj kostrového a pohybového aparátu. Silná imunita zase zaistí odolnosť psa proti vonkajším i vnútorným vplyvom ako napr. alergie, parazity a pod.

Stiahnite si brožúru ZADARMO  

Praktická brožúra o tom, ako kŕmiť šteňa. 

MINI Active Kačacie mäso a zverina s probiotikami

MINI Kuracie a hovädzie mäso s probiotikami

Jogurty pre psy a mačky

Yoggies Morčacie výcvikové maškrty 50g

Granule určené pre šteňatá stredných a väčších plemien s vyššou aktivitou alebo v športovej záťaži.

Granule určené pre šteniatka menších plemien v strednej a nižšej záťaži.

Doplnok potravy plný probiotík na posilnenie imunity vášho šteniatka.

Maškrty sú skvelou pomôckou pri výcviku psa.