Ľanový olej pre psov a mačky

Podrobnosti

Tento olej je určený ako doplnok kvalitnej a zdravej potravy psov i mačiek. Je lisovaný za studena a vďaka zachovaniu prírodných vlastností je aj skvelým antioxidant, prevenciou aj čiastočne liečebným prostriedkom po operáciách a zápaloch. Posilňuje imunitný systém, funkciu pečene, mozgu, obsahuje veľa vitamínov i Omega 3 a 6. Okrem bežných mastných kyselín α- linoleovej, linolovej a olejovej, môže obsahovať polysacharidy ako zdroj energie, proteíny ako výživu pre bunky, tokoferoly ako antioxidanty a ochranu proti rôznym zápalovým a karcinogénnym ochoreniam, tokotrienoly, lignany a enzýmy. Olej obsahuje omega 6 kyselinu linolovú a omega 3 kyselinu alfa linolénovú, ktoré zaisťujú a sú súčasťou imunitného systému, podporujú stavbu bunkových membrán, pomáha potláčať zápaly, alebo znižovať ich dopady, môže byť prevenciou pred niektorými chronickými chorobami ako artritída, alebo choroby srdca a ciev. Omega 3 kyseliny sú tiež dôležité pre zdravý vývoj mozgu šteniat aj celkové zdravie dospelých psov. Nedostatok esenciálnych mastných kyselín môže mať za následok znížením obranyschopnosti organizmu proti rôznym, vyššie uvedeným zdravotným komplikáciám, môže sa prejaviť aj zmenou kvality pokožky, únavou psa, poruchami rastu a vývoja šteniat Pri krmení psa granulami Yoggies doporučujeme používať olej ako doplnok stravy mimo hlavnej kŕmnu dávku . Ak budete používať k obohateniu kŕmnej dávky pri kŕmení BARF, môžete s ním skvele dochutiť aj obohatiť celú porciu ..

Výroba

Špeciálna a pomalá metóda lisovanie za studena zaistí "nezahřívání" suroviny a tým aj uchovanie prírodných živín v tomto oleji.

Zloženie

Zloženie:100% Ľanový olej lisovaný za studena, panenský - Linum usitatissimum Oleum Virginum. Hrubý tuk 99,5%, energetická hodnota: 3496 Kj v 100 g

Skladovanie:Skladujte v tme na chladnejšom mieste a nevystavujte priamemu slnku, alebo zdrojom tepla a po otvorení opäť obal zatvárajte. Snažte sa po otvorení čo najskôr zpotřebovat. Olej neobsahuje žiadne konzervanty!

Krmné dávky

Pes s  hmotnosťou ca 15kg - 10ml / deň, 25kg - 15ml / deň. Mačka s hmotnosťou 5kg - 3ml denne, 8kg - 5ml deň..

Doporučenie

Ľanový olej je skvelý podporný doplnok stravy pre zdravie psov i mačiek. Má aj mimoriadne účinky ako protizápalový doplnok stravy, alebo ako prostriedok práve pri hojení rôznych zápalových ochorení, po operáciách a pod. Zlepšuje aj detoxikačné vlastnosti buniek. Pri krmení psa granulami Yoggies odporúčame používať olej ako doplnok stravy mimo hlavnej kŕmnu dávku. Ak budete používať k obohateniu kŕmnej dávky pri kŕmení BARF, môžete s ním skvele dochutiť aj obohatiť celú porciu ... Pred použitím pretrepte!