86% mäsa v granulách! To ide?

27.12.2017

Hovoríte si - je to vážne možné, aby granule obsahovali naozaj to, čo uvádzame na obale?

Netajíme sa tým, že prvý vývoj receptúr bol tak náročný, že sme to občas chceli "zabaliť" Išlo o to, dostať vyvážený BARF do granúl tak, že ho "len" usušíme. Dnes sa chválime tým, že sme to pre naše aj vaše psy dokázali a tiež hovoríme že uvedená% mas sú všetky mäsa dohromady pred niekoľkostupňovým pomalým sušením, aby ste si vy, majitelia psov, dokázali predstaviť, ako vyzerá miska Barf (granúl Yoggies) pred sušením.

Ďalšou dôležitou vecou je fakt, že vzhľadom na zdravie psov nepoužívame mäsokostnú múčku a preto rozpisuje mäso a kosti zvlášť. Pýtate sa, prečo do nich pridávame zrovna kosti? Pretože obsahujú vápnik, proteíny a ďalšie dôležité zložky. Do granúl "Yoggies Active" dávame kačicu barbarie (čo je, laicky povedané, niečo medzi kačicou a husou, niekto jej tiež nazýva "husokachna"), v ktorej je dôležité nájsť mäso, ktoré je dostatočne tučné.

Samozrejmosťou potom je, že nepoužívame ani žiadnu chémiu, náhrady mäsa a obilia


Cesta od mäsa ku granuliam

Po prvom stupni sušenia sa mäso dostáva do zásobníka (silá), kde je dosušovanie, najprv pri krátkom skladovaní, a potom cestou do zmiešavacej komory. V nej sa takmer všetky suroviny pomaly zmiešajú - tento systém sme zaradili do výroby preto, aby sme pri procese neprekračovali teplotu cez 40 stupňov. Tá je dôležitá z dvoch dôvodov - aby nezatuchli živočíšne tuky v priebehu doby skladovania a aby sa neničili dôležité vitamíny.

Zmiešané suroviny následne putujú do lisu. Jeho dokonalosť spočíva v tom, že vďaka vysokému tlaku a špeciálnemu tvaru sme schopní vyrobiť granule tvrdé, ktoré prospievajú aj zhryzu psa. Jedna z patentovaných záležitosťou, vďaka ktorej nemusíme používať žiadne chemické konzervanty, je niekoľkostupňové dosušovanie, a to ako pripravenej zmesi, tak i hotových granúl.

Z lisu tak vychádzajú granule čoby finálny produkt - na rozdiel od extrudovaných granúl bez akejkoľvek finálnej konzervácie.

Pre záujemcov o presné čísla

Analytické zložky (prísady / 1 kg): Hrubý proteín 28,6% Hrubý tuk 12% Vláknina 4,7% Hrubé popoloviny 6,8%, Vápnik 1,24% Fosfor 1,01% Sodík 0.34% Magnesium 0,07%

Stopové prvky: Mangán - 48,00 mg Meď - 10,00 mg Oxid zinočnatý - 120,00 mg Železo - 200,00mg

Vitamíny a stopové prvky (na 1 kg): Vitamín A - 10000,00 IU Vitamín D3 - 1000,00 IU Vitamín E - 200,00 mg Vitamín B1 - 3,50 mg Vitamín B2 - 7,00 mg Vitamín B6 - 4, 20 mg Vitamín B12 - 42,00 mcg Biotín ako D - 210,00 mcg Kyselina listová - 0,35 mg Niacín - 21,00 mg Vitamín C - 140,00 mg Kyselina pantoténová - 8,00 mg Cholínchlorid - 1500,00 mg

Zloženie: Sušené mleté ​​mäso kačice Barberie 22,00% Vločky hnedej celozrnnej ryže 22,00% Sušené mleté ​​zveriny mäso (jeleň) 5,50% Sušené zemiakové vločky 5,40% Sušené rybie mäso 5,30% Hrubomleté ​​proso Ryžové sušené klíčky 5 , 00% Želatínový prášok Sušená mletá červená repa Zverinové kosti mleté ​​Zmes morských rias Zmes sušených byliniek Repkový olej lisovaný za studena Ľanové semienka mletá Potravinová rašelina mletá Lesné plody sušené, mleté ​​(brusnice, maliny, černice, šípky, čučoriedky) Fenikel sušený, mletý Sušená a mletá Yucca Schidigera Sušený žĺtkový prášok Kremelina organická Výťažok z mäsa morskej mušle (Perna canaliculata) zmes minerálne kultúr Špeciálna Yoggies zmes laktobacilov na podporu imunity

Obsah sušených mas v tomto krmive zodpovedá 86% obsahu mäsa v nesušenej forme. Dobré stráviteľnosti a energetickej využiteľnosti 392 kcal / 100 g je dosiahnuté aj bez pridania cukru, umelých tukov a škrobov (!).


Komu to ešte nestačilo, tu si môžete pustiť video, kde pripravujeme BARF pre nášho "šéfa ochranky" Rexa a porovnávame ho s granulami Yoggies