Ako sa nám podarilo zlacniť a zachovať (alebo zvýšiť) kvalitu

10.08.2023

Všetci vieme, aké boli predchádzajúce roky z hľadiska financií a čo si teraz zažívame. Slovo inflácia je skloňované viac ako kedykoľvek predtým, ceny všetkých komodít rastú rýchlejšie ako platy väčšiny zamestnancov v ČR a SR. Ani pre nás neboli posledné roky jednoduché, dodávatelia nám zdražovali zľava aj sprava, a my sme držali ceny do poslednej únosnej chvíle. Bohužiaľ bolo nutné začiatkom roka zdražiť aspoň o 5 % niektoré položky v sortimente, aj keď náklady medziročne vystúpili o viac ako 20 %.

Preto sme sa rozhodli, že investujeme práve do modernizácie kuchynských a výrobných priestorov. Viac ako 18 mesiacov sme pracovali veľmi tvrdo na tom, aby sme obmedzili výdavky za zdroje ako je vykurovanie, elektrická energia, a maximálne zefektívnili výrobu. To všetko za jediným cieľom – zachovať alebo zvýšiť kvalitu produktov a dať psom to najlepšie za menej peňazí – v skratke, zlacniť konečné produkty a nepodliehať tlaku inflácie a zvyšujúcich sa nákladov na vstupné suroviny.

Táto práca sa nám vyplatila a od 1.8.2023 sme prišli s novým cenníkom, kde, napriek náročnej dobe, nezdražujeme, ale zlacňujeme! Pri niektorých položkách, ako napr. lyofilizovaných (mrazom sušených) maškrtách až o 15 %. V priemere sme naprieč sortimentom zlacnili naše produkty o 11 %

Ako sa nám podarilo zlacnieť?

Investície do obnoviteľných zdrojov

V roku 2022 sa dokončila v Nemecku naša nová výrobná hala, ktorá nám zaručuje ešte väčšiu stálosť a kvalitu výsledných granúl. Celá výroba je závislá výhradne na elektrickej energii, aby neznečisťovala okolité krásne lesnaté okolie. A preto bolo rozhodnuté inštalovať na ploche viac ako 1000 m2 fotovoltaických panelov, ale aj panely na ohrev teplej vody pre personál a kancelárie. Investovalo sa tiež do nákupu úplne nových, výrazne úspornejších výrobných technológií napr. úsporného LED osvetlenia v celom objekte výroby, kancelárií a pod. Aj keď sa investície vyšplhali na viac ako 10.mil €, poskytnú väčšiu nezávislosť a v dlhodobom horizonte znížia náklady.

Investície do nového vybavenia

Okrem vylepšenej výroby granúl od roku 2022 pracujeme aj na rozšírení a modernizácii novej kuchyne na výrobu maškŕt, B.A.R.F., ale aj noviniek ako varená potrava. Investovali sme do moderných mäsiarskych a výrobných strojov, efektívnejšieho softvéru a ďalších noviniek. Mimo nižšie ceny a vyššiu kvalitu sa teda môžete tešiť aj na množstvo noviniek, limitovaných edícií, a tiež viac zaujímavostí zo zákulisia na našich sociálnych sieťach.

Ako sa nám podarilo zachovať alebo zvýšiť kvalitu?

Možno niekomu napadne, že každé zlacnenie so sebou nesie kompromis na kvalite. Nám sa vďaka intenzívnemu vyjednávaniu a dobrej reputácii darí zháňať suroviny z farmových chovov po celej Európe. Výsledkom takého snaženia je zachovanie, a dokonca postupné zvyšovanie kvality. Príkladom môže byť napríklad mäso z lososa v našich receptúrach. Ten je lovený v nórskych moriach, mrazený priamo na lodiach a prevážaný k nám k šetrnému spracovaniu. Ďalším príkladom môže byť napríklad kuracie mäso. V Yoggies si potrpíme na to, že poznáme našich dodávateľov aj ich prevádzky. A tak môžeme povedať, že napríklad kuracie mäso v granulách pochádza z voľných chovov vo Švajčiarsku, v Nemecku, ale aj z českých rodinných fariem. Celý tento proces zaručuje, že sa vášmu psovi do misky dostane len to najlepšie.

Takých príkladov máme veľa a máme naozaj radosť, že sa nám tento kúsok podaril. Dúfame, že radosť ale urobíme hlavne vám, pretože môžete nakupovať dostupnejšie, ale zároveň kvalitnejšie krmivo pre psov. Pretože veríme, že Zdravie začína v miske®