Čo sú a aké výhody pre psy majú granule lisované za studena

25.12.2017

Ak patríte medzi tých chovateľov, ktorí chcú mať zdravého a spokojného psa ...

... dočítate sa nielen čo sú, ale aj aké výhody pre psy majú granule lisované za studena, ale aj o tom aký je rozdiel v krmivách a aká potrava je pre psa tou najlepšou.

Pre mnoho z nás sú psy najvernejšími priateľmi vôbec. Ak ste čítali náš príbeh, iste pochopíte, prečo pre psov vymýšľame a vyrábame krmivá, kde nemá miesto žiadna chémia, ochucovadlá, chémia, obilie, sója ani mäsokostná múčka.

Už pri vývoji nám bola príroda vzorom

Keď sme pre naše šteňa po otrave vymýšľali, čím ho kŕmiť, bolo jasné, že nájsť na trhu kvalitné granule vyrobené zo skutočného mäsa nebude jednoduché. Urobil som si v tej dobe (r.2014) štúdii, keď som prešiel a prečítal zloženie viac ako 250 druhov granúl a len 3 (tri) z nich mali na prvom mieste vo "Zloženie" živočíšne proteíny - ale pozor - napísané ako napr. kuracia múčka, alebo kuracie proteíny, alebo mäso a vedľajšie produkty živočíšneho pôvodu...

Preto som sa začal zaujímať o vývoj receptúr založených na BARF

BARF (bone and raw food - kosti a surová potrava) sú pre psa a jeho genetickú výbavu z prírody stále tým najlepším krmivom. Preto už naše prvé receptúry (aj tie dnešné) boli zostavované ako vyvážený BARF, kde je príroda a korisť vzorom. Pre majiteľa psa to znamená fakt, že dáva psovi vyváženú a vysoko kvalitnú potravu vyrobenú z pravého mäsa, ovocia i zeleniny bez akejkoľvek chémie, konzervantov a náhradiek mäsa. Pochopiteľne sú granule Yoggies mierne drahšie ako porovnateľná prémiová krmiva. Ale ich pozitívny vplyv na zdravie psa mnohonásobne predčí mierne vyššiu cenu!


V čom je hlavný rozdiel medzi granulami lisovanými za studena Yoggies a ostatnými priemyselne krmivami?

Prvý rozdiel je už v samotnom výrobnom procese. Bežné značky granúl sú dnes pre svoju rýchlu a nenáročnú priemyselnú výrobu vyrábané formou extrudácie (výroba pod vysokým tlakom a teplotou až 200 ° C) kedy do extrudéra nasypete jednotlivé zložky a ten za vysokej teploty a tlaku sype jednu granulku za druhou. Pri tomto procese je ale bohužiaľ zničená veľká väčšina živín, ktoré je potrebné do granúl opäť vrátiť. To už ale obstará chémie!

Granule lisované za studena Yoggies sa vyrábajú inak.

Lisovanie za studena zo surových surovín je výrobným procesom šetrným ku krmivu, základným prírodným výživovým hodnotám, a koniec koncov aj zažívaciemu traktu a zdravie psa. Granule lisované za studena neprechádza žiadnym tepelným spracovaním okrem pomalého sušenia surovín do 38 ° C, nie sú chemicky konzervované, dochucovanie a v žalúdku psa nenapučiavajú.

Fakty o Yoggies granulách lisovaných za studena

 • Potrava v prírode a vyvážený BARF je vzorom všetkých receptúr granúl Yoggies
 • Starostlivý výber surovín (mnohé v potravinárskej kvalite) je predpokladom pre špičkovúkvalitu finálních granulí a jejich pozitivní vliv na zdraví každého psa
 • Granule obsahujú výlučne surové a pomaly sušené mäso (žiadna mäsokostná múčka, vedľajšie produkty živočíšneho pôvodu a pod.)
 • Proteíny z pravého mäsa sú základnou stavebnou látkou pre každého psa
 • Tuky a oleje poskytujú okrem vitamínov rozpustných v tukoch a esenciálnych mastných kyselín tiež energiu pre aktívny život psa a správny "apetít". Najdôležitejšie tuky pre psov sú tuky živočíšneho pôvodu ktorých je v granulách Yoggies dostatok (žiadne umelé tuky nie sú pridávané)
 • Sacharidy a vláknina ako napr. Ryžové, alebo zemiakové vločky (žiadne obilie) regulujú prísun energie, zlepšujú peristaltiku aj celkovú funkciu čriev, podporujú trávenie a pri ňom dodávajú telu tiež potrebnú energiu
 • Bylinky, semienka aj rôzne druhy korienkov a zmesi rastlinných výťažkov poskytujú fytoživin pre správnu funkciu očí, nervov, pečene, srdca a imunitného systému
 • Mletá kremelina a sušená zažívacie rašelina fungujú v zažívacom trakte psa ako "kefa", ktorý mechanicky čistí črevnú stenu a pomáha odstraňovať drobné parazity. Sušená rašelina obsahuje veľké množstvo minerálnych látok a podporuje imunitný systém, tvorbu krvi, správnu funkciu pečene, regulujúce peristaltiku a činnosť čriev.
 • Výťažok z mäsa mušlí aj ďalšie doplnky podporuje rozvoj kostí, kĺbov, šliach a väzov. U dospelých a starších psov sú potom zdravým doplnkom pre obnovu sinoviální (mezikloubní) tekutiny a celkovú podporu elasticity a správnej funkcie pohybového aparátu
 • Laktobacily, probiotiká aj prebiotický efekt hrajú pre zdravie psa dôležitú úlohu. Preto sme vyvinuli zloženie špeciálnych kultúr laktobacilov blízke tým, ktoré majú naši štvornohí priatelia v črevách. Tie podporujú zdravú črevnú mikroflóru aj celkové zdravie psa.
 • Vďaka výrobnému procesu sú zachované prírodné proteíny, tuky, vitamíny, minerály, probiotiká aj prebiotiká ...
 • Do krmív Yoggies nebude nikdy pridaná žiadna chémia, konzervanty ani dochucovadlá a náhrady surovín (ako např.soja)
 • Metóda lisovanie za studena zaručuje oproti např.extrudaci uchovanie prirodzených živín z použitých surovín
 • Kvalita granúl aj vstupných surovín je pravidelne testovaná v nezávislých laboratóriách v SR i zahraničí preto, aby spĺňali požiadavky na vysoký štandard krmív značky Yoggies.

Celkovo sú granule Yoggies novým trendom pre zdravé a kvalitné kŕmenie psov

Yoggies s.r.o. bola prvou firmou v ČR, ktorá vyvíjať a uvádzať na trh výhradne zdravá krmivá bez chémie pre psov. Pretože milujeme psov, sme radi, že už aj konkurencia nás začína napodobňovať a snaží sa na trh uvádzať obdobné krmivá ako Yoggies (aj keď nás niektorí konkurenti nemajú z dôvodu zvyšovania ich nákladov radi

Krmivá pre šteňatá, dospelých i starších psov - ale len All Life Stages

Väčšina výrobcov priemyselných krmív uvádza na trh rôzne krmivá pre rôzne plemená a vekové kategiorie. My v Yoggies veríme prírode. Preto sú naše krmivá All Life Stages - pre všetky vekové kategórie a plemená psov rovnako ako korisť psa v prírode. Stačí si len vybrať. Napríklad pre šteňatá, ale aj dospelých aktívnych psov môžete vybrať granule lisované za studena Yoggies Active s vysokým obsahom živočíšnych proteínov i tukov. Pre psov s diétou, nadváhou alebo menej aktívnych psov možno zvoliť jahňacie s bielou rybou s nižším obsahom dobre stráviteľných tukov.

Čo znamená, že obsah mäsa v granulách je 87%

Pri výbere krmiva by ste nemali zabúdať, že Váš pes je od prírody mäsožravec. Preto nám bol vzorom vyvážený BARF. Predstavte si misku plnú vyváženého surového Barf. Pre ca 30kg psa tak potrebujete ca 1kg vyváženého krmiva, kde je ca 87% vlhkého surového mäsa a ca 13% ovocia, zeleniny, dobre stráviteľných uhľohydrátov, doplnkov pre kĺby a pod.

A my som dokázali tento vyvážený BARF pri nízkych teplotách vysušiť a odstrániť iba vodu tak, aby živiny zostali zachované vo svojej pôvodnej a prírodnej forme. Tým sú pre psa skvele stráviteľné a nezaťažujú jeho tráviaci systém toľko, ako chémia, alebo trávenie "pečené" potravy!

Ide to aj bez chémie, obilie, sóje a lepku!

To sme si povedali, keď sme zostavovali receptúry pre výrobu granúl. Predovšetkým sója je pre psov extrémne nebezpečná, pretože pes nevie rastlinné bielkoviny zo sóje stráviť a tie potom môžu fatálne poškodiť vašim psom štítnu žľazu a od toho aj ďalšie orgány a celé zdravie! Granule lisované za studena pomáhajú čistiť črevnú stenu od usadenín.

Vedeli ste, že sa v črevách psa sa môžu usadzovať zvyšky potravy, ktoré zahnívajú a môžu byť v starobe potenciálnym zdrojom nádorových ochorení, množenie parazitov a pod.?

Prebiotický efekt vďaka mletie "nahrubo" aj ďalším zložkám potravy pomáha čistiť črevnú stenu od usadenín a je tiež živnou pôdou pre niektoré "zdravé" baktérie črevnej mikroflóry, ktoré sa živia mj.prebiotiky.

Granule Yoggies v žalúdku psa nenapučiavajú

Strávenie granúl lisovaných za studena je pre psa ľahšie, než trávenie extrudovaných granúl. Malý pokus si ostatne môžete urobiť sami a do pohára s vodou vhodiť jednu granuli extrudovanú a jednu za studena lisovanou. Vďaka rozpustenie granule Yoggies sú živiny skôr z žalúdka posúvané do čriev. lepšie trávené a pes je lepšie vyživovaný. U veľkých plemien sa tak potláča aj tzv. Torzia žalúdku.

Môžu byť zdravou alternatívou k BARF. Preto ich začali chovatelia prezývať "Sušený BARF"

Metóda kŕmenie BARF je medzi chovateľmi stále obľúbenejšie. Aj my veríme, že BARF je pre psa stále to najlepšie krmivo. Je však náročné na vyváženie všetkých surovín, čas a niekedy aj financie.

Pokiaľ chcete prejsť na granule lisované za studena Yoggies ..


..připravili sme pre vás niekoľko rád a tipov v našej kalkulačke kŕmnych dávok, alebo sa na nás môžete obrátiť o radu v našej novej poradni Yoggies ...