Ako vybrať najzdravšie krmivo pre psa

25.05.2018

Je veľa chorých psov, ktorí by vôbec chorí byť nemuseli. A je dosť chorôb, ktoré môžu pochádzať zo zlej voľby krmiva. Niekedy je pritom celkom jednoduché prijať také opatrenia, vďaka ktorým môžete u svojich psov predísť mnohým problémom a závažným chorobám.

Teda ako vybrať najzdravšie krmivo pre psa? Na úvod si musíme zdôrazniť, že pes je od prírody mäsožravec, takže mäso má tvoriť základ jeho vyváženej potravy. Chcete svojho psa kŕmiť naozaj zdravo, vyvarovať sa alergiám, problémom so srsťou, kožou, tráviacim problémom, hnačkám aj závažnejším ťažkostiam ...?

Kto z vás to už zažil, tak pochopí hneď - nie je nič horšie, ako keď vidíte svojho psieho priateľa chorého, trpiaceho, a nedokážete mu pomôcť. Čo potom, keď ide o závažnú chorobu vyžadujúcu náročnú, stresujúce (a pochopiteľne aj drahú) liečbu. Človek by v tú chvíľu dal čokoľvek, aby sa jeho životná kámoš uzdravil, a mohli spolu blbnúť ako predtým. Ale už je potrebné príliš neskoro ... Ten pocit bezmocnosti je proste šia

lený!

Pritom je to celkom jednoduché. Prirodzenou prevenciou proti rôznym zdravotným problémom je zdravá a vyvážená potrava, ktorej základom je skutočné a kvalitné mäso a nechýbajú v nej prírodné vitamíny, kĺbová výživa, vláknina pre správnu funkciu čriev, prebiotiká a probiotiká. To všetko má byť súčasťou najkvalitnejších krmív. A práve u zdravých krmív bez chémie potom platí známe heslo, že zdravie začína v misce®. Vďaka tomu môžete svojmu psovi predĺžiť život a mať veľa krásnych spoločných chvíľ.

Yoggies je stále jedinou firmou v ČR, ktorá vyrába krmivá, maškrty, konzervy aj doplnky pre psov a mačky ÚPLNE BEZ CHÉMIA

Našťastie dnes existuje hneď niekoľko druhov krmív, ktoré sú vyrábané veľmi šetrným spôsobom, vďaka čomu sú v nich zachované prírodné vitamíny, tuky aj živočíšne proteíny v pôvodnej nezmenenej podobe. Tak sú vyrábané aj granule lisované za studena Yoggies.

Ale pekne od začiatku. Aká je najzdravší potrava pre psa?

Najzdravšie a najprirodzenejší potravou, ktorú pes odjakživa žerie, je surové mäso. V dnešnom chovateľskom poňatí sa jedná o tzv. B.A.R.F. Táto skratka má niekoľko možných prekladov, ale najčastejšie sa prekladá ako "kosti a surová potrava".

Je to vyvážené, surové kŕmenie obsahujúce pre psa nenahraditeľné živočíšne proteíny a ako bonus vitamíny, vlákninu i uhľohydráty. Pre niektorých majiteľov ale môže byť príprava takéhoto krmiva časovo alebo aj finančne príliš náročná, niekto zas neznesie pohľad na surové mäso, nieto ho ešte nejako ďalej spracovávať ...

Stále viac psíčkarov sa preto obracia k modernej a zdravej forme kŕmenie, ktorým sú za studena lisované granule. Tým, ktoré boli na trhu ako prvé a doteraz aj najkvalitnejšie (slovenskej granule Yoggies) sa priamo prezýva sušený B.A.R.F. (Viac v článku: Prečo sa hovorí granulám Yoggies "Sušený B.A.R.F.)

Prečo Yoggies granule lisované za studena získali prezývku "Sušený B.A.R.F."

Lídrom na trhu v zdravom kŕmení psov a medzi granulami lisovanými za studena je česká rodinná firma Yoggies. Na začiatku bol príbeh ich vlastného psa - labradora Roxyho - ktorý na prechádzke slupnul, čo nemal, a otrávil sa. Nasledoval náročný proces jeho uzdravenia, ktorý ako zázrakom našťastie dopadol dobre. A potom už bol len krôčik k tomu, že ho majitelia chceli proste kŕmiť zdravo...

Granule lisované za studena od firmy Yoggies preto majú svoj pôvod práve v najzdravším krmive pre psa, pretože všetky receptúry vychádzajú z B.A.R.Fu a jeho postupnom a pomalom sušení (pri nízkych teplotách do 40 ° C!). Vďaka tomu sú v granulách zachované prírodné živočíšne proteíny, tuky aj vitamíny. Granule zásadne neobsahujú žiadnu chémiu, obilie, sóju ani konzervanty! (Viac v článku: V čom sú krmivá Yoggies iná a prečo s nimi kŕmiť)

Tip: Vďaka lisovanie za studena i obsahu prírodných živín v krmive vracajú psom granule Yoggies kvalitu potravy z prírody

Firme Yoggies sa dokonca podarilo vyvinúť také granuly, ktoré nielen že čistia a udržujú zdravý tráviaci systém, ale obsahujú aj probiotiká a prebiotiká, ktoré posilňujú toľko dôležitý imunitný systém vášho psa.

Ako už tušíte, zdravý imunitný systém vášho najlepšieho štvornohého priateľa môže byť zodpovedný za to, že váš pes bude zdravší, nebude trpieť alergiami, hnačky, plynatosťou, alebo ešte závažnejšími chorobami.

Ak chcete kŕmiť svojho miláčika zdravo, rovnako ako stále viac chovateľov a majiteľov psov v SR i zahraničí, potom máte možnosť tak robiť práve s českými krmivami Yoggies, ktorá možno kúpiť priamo na eshopu.

Tip na záver - pozor na falošné "zdravé granule"!

Vďaka stále väčšej obľube granúl lisovaných za studena sa bohužiaľ na trhu vyskytlo aj veľa "napodobenín", ktoré už toľko zdravie psov neprospievajú, ale dokonca im môžu skôr uškodiť (!). Napríklad tie skutočne pravé granule lisované za studena by mali byť balené zásadne v papierových vreciach, aby váš psík cítil ich prírodnú vôňu a nedostával do seba chémiu (např.ftaláty) z plastov, alebo konzervanty z krmiva, ktoré nie je vyrobené za nízke teploty do 40 ° C a musí byť teda konzervované.

Dôležitý tip: V záujme zdravia svojho psa si prosím dávajte pozor na granule, ktoré sa síce rádoby pýši názvom na obale "lisované za studena", ale sú napr. Balené v plastových vreciach.

Hovoríte si - veď je to snáď jedno, v čom to kúpim? Alebo vám výrobca dokonca prefíkane tvrdia, že tým "šetrí vašu kapsu", pretože je taký obal lacnejšie. Pravda, obal je lacnejšie, ale o to je zdravie vášho psa nebezpečnejšie! Aby sa mohli tieto "pseudo lisované granule" zabaliť do (lacného) plastového vreca, musia obsahovať najrôznejšie konzervanty a chémiu, inak by v tom nepriedušnom umelom vreci mohli začať plesnivieť ...

Spozornite aj nad zložením nepravých "za studena lisovaných granúl" kde nie je v zložení na prvom mieste mäso, alebo majú nápadne nízku cenu. Každý rozumný človek vie, že si za cenu vraku nekúpi luxusné vozidlo. Za stovku tiež nekúpite posledný model mobilu. A u granúl je to rovnaké - za pár korún jednoducho nejde zaobstarať skutočne kvalitný kŕmenie. Dali by ste si treba s chuťou na obed rezeň za 10 korún a verili by ste, že obsahuje to najlepšie a najkvalitnejšie mäso? Ťažko, všakže ... a na kŕmenie svojho štvornohého kamoša by ste mali pristupovať úplne rovnako.

Ak milujete svojho psa, nezabúdajte, že Zdravie začína v miske®