Jogurty pre psov a mačky Yoggies

27.12.2017

Jogurt pre psov Yoggies je úplne jedinečný a unikátny doplnok potravy pre psov aj mačky, plný kvalitného ovčieho a kravského mlieka a predovšetkým probiotík. Jogurt pre psy aj mačky je úplne prírodný produkt. Nie je to však len pochúťka, ale doplnok potravy, ktorý si obľúbili nielen veterinári, ale aj chovatelia. Jogurt pre psov aj mačky vie posilniť imunitu, potlačiť flatuenciu ("prdíky"), ale aj hnačkové ochorenia. Hodí sa skvele ako pre šteňatá, dospelé psy aj gravidné a laktujúce sučky. Rovnako tak pre mačiatka, dospelé mačky aj gravidné mačky v laktácii.  

Jedinečná čerstvá pochúťka a doplnok stravy pre zdravie psov aj mačiek 

Chcete, aby z vášho šteňaťa vyrástol zdravý pes alebo z mačiatka zdravá mačka? Alebo mala vaša gravidná sučka či mačka dostatok výživy pre šteňatá/mačatá alebo snáď hľadáte doplnok stravy, keď je váš chlpatý maznáčik liečený antibiotikami? Alebo jednoducho chcete dopriať svojmu parťákovi pochúťku a zároveň posilniť jeho zdravie a imunitný systém? Vedecké štúdie pojednávajúce o chorobách i zdraví psov a mačiek preukazujú, že rovnako ako u človeka, tak aj u zvierat platí, že pokiaľ je imunitný systém oslabený, môže dochádzať k hnačkám, zažívacím ťažkostiam, ale aj k závažnejším ochoreniam celého organizmu. Jogurty pre psov Yoggies vedia potláčať plynatosť a tlmiť alebo úplne zastaviť hnačky psov a mačiek - a to aj trvalejšie.

Laktózu nevie pes ani mačka stráviť  

Jogurty Yoggies sú obľúbené nielen u psov a mačiek, ktorí trpia hnačkovými ochoreniami alebo plynatosťou, ale s obľubou ich používajú aj chovatelia na posilnenie celkového zdravia a imunity svojich zvierat. Majitelia šteniat či mačiatok i gravidných súk (mačiek) alebo chovatelia, ktorí potrebujú svojich psov zdravo a kvalitne dokrmovať, si jogurty Yoggies tiež pochvaľujú. Veterinári používajú Yoggies jogurty pre psov a mačky napríklad pri silných hnačkách psov i mačiek, ale aj pri podávaní antibiotík. V tomto prípade je vždy lepšie sa s veterinárom poradiť, pretože niektoré antibiotiká môžu s probiotikami obsiahnutými v jogurte Yoggies kolidovať. Yoggies jogurty pre psov majú svoju jedinečnú funkciu aj vďaka tomu, že neobsahujú žiadnu laktózu. Tú psy, ani mačky, nevedia tráviť a býva často spúšťačom hnačiek. Preto vieme laktózu prírodnou formou štiepiť. Jogurty sú potom pre psov sladkastejšie a tým aj chutnejšie.  

Zloženie jogurtu 

V našom jogurte Yoggies nájdete iba špeciálnu zmes ovčích a kravských plnotučných mliek, spolu so špeciálnymi Yoggies probiotickými kultúrami. Kvalitné mlieko pochádza z overených slovenských farmárskych zdrojov.  

Analytické složky

 • Hrubý proteín 3,38% 
 • Hrubý tuk 1,40% 
 • Hrubá vláknina 0,22 g 
 • Hrubý popol 0,70%
 • Laktóza ca 0,01 % 
 • Sušina    

Jogurt dodávame v sklenenom obale, jednak pretože nám záleží na tom, aby sme neprodukovali zbytočné plasty navyše, jednak funkčne je to pre jogurt priaznivé prostredie na skladovanie.  

Tip: Jogurty pre psov Yoggies posilňujú imunitný systém psa aj mačky a sú tak skvelé pre šteňatá aj mačiatka po odstave. Dodajú živiny a posilnia imunitný systém šteniat a mačiatok v náročnom období. Jiří Švihálek, riaditeľ Yoggies  

Ako jogurt Yoggies psovi alebo mačke podávať  

 • Podávajte ho chladený. 
 • Odporúčame pred podávaním premiešať od dna. 
 • Jogurt pre psov môžete vylepšiť lyžičkou medu (zdraviu prospešný antioxidant), strúhaným jablkom/hruškou, ovsenými vločkami a pod. (pre doplnenie vlákniny). 
 • Prípadné "hrudky" nie sú vďaka zloženiu z viacerých druhov mliek na závadu. Naopak sú znakom toho, že jogurt je vyrobený zo "živých" suroviny a naozaj pracuje. 

Dávkovanie

 • Šteňatá do 1 roka - 1 ks týždenne (porcie je možné deliť). 
 • Malé plemená psov do 10 kg - 1 ks týždenne. 
 • Stredné plemená psov do 35 kg - 1 až 2 ks týždenne. 
 • Veľké plemená psov nad 35 kg - 2 až 3 ks týždenne. 
 • Pri hnačkových ochoreniach odporúčame podávať častejšie v menších dávkach.

Preprava jogurtu  

Hovoríte si, že keď je jogurt v pohári a nevyzdvihnete si ho v obchode, nerozbije sa cestou k vám? Mysleli sme na všetko. Jogurty posielame v zálohovanom, chladenom, polystyrénovom balení (po 6 alebo 12 kusoch), kde sú jogurty bezpečne zabalené. Toto balenie jogurty chráni jednak pred zmenou okolitých teplôt (úplne v poriadku k vám dorazí kuriérom aj v lete), jednak sú tak chránené pred nárazom.  

Čomu sa vyvarovať pri výbere jogurtov pre psov:  

Jogurt pre psy a mačky nikdy neohrievajte ani nedávajte do horúceho krmiva, napr. vareného (alebo naň). Teplota nad 38 °C ničí zdraviu prospešné probiotiká 

Jogurty neskladujte v izbovej teplote, ale v chladničke!

Na čo sa zamerať pri výbere jogurtov pre psov:  

Yoggies Jogurty pre psov a mačky môžete podávať kedykoľvek a za akýchkoľvek skutočností. Môžu poslúžiť ako desiata, probiotický doplnok potravy na podporu zdravia a imunity, rovnako ako prostriedok na "pribratie na váhe". Do jogurtov pre psy a mačky môžete ľubovoľne pridávať napríklad jemne nastrúhané jablko, hrušku rovnako ako lyžičku medu.