Omáčky pre psov Yoggies

30.12.2018

Omáčky pre psov - unikátny novinka na trhu

Každý z nás chce pre svojho psa to najlepšie. Lenže čo robiť, keď pes ochorie, alebo má sklony k nadváhe, alebo je "len" extrémne vyberavý? To sa môže stať každému z nás - chovateľov. Potom je potrebné dať na rady veterinárov a mnohokrát podávať psovi krmivo, alebo diéty, ktorá mu nechutia, nevonia, ale bývajú mnohokrát jedinou spásou.

A práve pre takéto psy aj ich "pánov" sme v Yoggies spoločne s MVDr.Danielou Královú i ďalšími veterinármi a chovateľmi vyvinuli a testovali unikátne a na trhu ojedinelú novinku - Omáčky pre psov Yoggies. Vyrobené sú výhradne z najkvalitnejších más, ovocia a zeleniny v potravinárskej kvalite v našej modernej kuchyni Yoggies. Ako všetky produkty Yoggies, aj omáčky pre psy neobsahujú žiadne dochucovadlá ani konzervanty. Majú prírodné, prirodzenú chuť i vôňu použitých surovín a každému psovi pri testoch aj v bežnom živote náramne chutia.

Omáčky pre psov Yoggies sú unikátne a na trhu jedinečnú novinkou pre zdravé i choré psy

Omáčky Yoggies majú na sto a jeden spôsob použitia. Vďaka svojej vôni a chuti môžu byť "dochucovadlá" krmivá treba u prieberčivých psov, alebo psov trpiacich nechutenstvom. Omáčky Yoggies majú aj nízky podiel proteínov a tukov. Ak je pes na rôznych diétach, alebo je v rekonvalescencii po operáciách, prípadne trpia  hnačkami, môžu byť po porade s veterinárom skvelým doplnkom krmiva.

Omáčky pre psov Yoggies majú veľmi nízky podiel proteínov i tukov. Preto je možné používať aj pri rôznych diétach

Čo radí veterinárka, kedy a ako používať OMÁČKY YOGGIES?

Ku každej dobrej kuchyni patrí neodmysliteľne omáčka. Všetci vieme, že tá robí koľkokrát aj z obyčajného jedla delikatesu. Tak prečo neurobiť kulinársky zážitok napríklad aj z diétnej potravy aj našim psom a mačkám? V ordinácii sa často stretávam s tým, že majitelia sa sťažujú, že ich štvornohý kamarát moc nechce jesť. Dôvodov býva hneď niekoľko. Niekedy je pes po operácii na diéte, trpí nechutenstvom, alebo má napríklad diéty pri rôznych ochoreniach. Občas tiež počúvam, že majú psa vybíravého a aby sa vôbec najedol, sú nútení "niečo" do krmiva primiešať.

Pri znižovaní váhy sa omáčky skvele osvedčili s prílohou lisovanou za studena Yoggies BARF Plus

Spoločne s Yoggies sme si povedali, že by to išlo určite vymyslieť inak a zdravšie než aby to boli potrebné zvyšky z našej "ľudskej" kuchyne. A tak pred nami stál veľká úloha! V priebehu viac ako roka sme vymysleli receptúry aj výrobné postupy na omáčky bez chémie, bez éčok z najkvalitnejších surovín. Tie sme podávali chorým aj veľmi vyberavým psom v kombinácii s rôznymi základmi ako trebárs ryža pri hnačkách, príloha lisovaná za studena bez mäsa BARF Plus aj bežné granule. Výsledky, a to aj tých z laboratória, nás viac ako milo prekvapili.

A ako veterinárka vidím v omáčkach Yoggies mnoho skvelých benefitov:

  1. Omáčky pre psov majú aj mnoho ďalších možností využitia
  2. U prieberčivých psov na ochutenie existujúceho krmiva
  3. Omáčky možno používať aj pri hnačkových ochoreniach k miernemu ochutenie (např.rýže) aj ako doplnok tekutín
  4. Rehydratácia v horúcich dňoch ...
  5. Pracovné psy napr. Záchranári, ktorí hľadajú ľudí v troskách či lavínach a potrebujú ľahko stráviteľnú potravu
  6. Obézni pacienti v redukčnom režime, kde je potrebné zlepšiť pocit sýtosti v žalúdku
  7. Omáčky ocenia aj pacienti v pooperačnej starostlivosti, ktorí nechcú, alebo nemôžu prijímať pevnú potravu
  8. Sú možností pre zvýšenie príjmu tekutín u zvierat, ktoré nechcú moc piť (omáčku stačí zriediť teplou vodou a máme perfektné "Stavická" po ktorej sa maškrtné jazýčky len oblíznou)
  9. Seniori a jedinci s problémovým chrupom iste ocenia zmäkčenie potravy
  10. Omáčky Yoggies pomáhajú umocniť zážitok z jedla. Ten prispieva k psychickej pohode každého živého tvora

Drobná rada z kuchyne Yoggies na záver:

Omáčky pre psov Yoggies sú doplnkovým krmivom pre psov a nemali by nahradiť kvalitné a vyvážené krmivo. Podávajte je len tak, aby boli doplnkom potravy. U psov s diétami a veterinárna liečba sa pred ich použitím najskôr poraďte so svojím veterinárom.