Prečo granule Yoggies obsahujú laktobacily?

27.12.2017

Aký vplyv majú laktobacily a granule Yoggies na zdravie psa?

Zdravá obranyschopnosť organizmu nie je samozrejmosťou. Treba ju pomáhať. Každý chovateľ, ktorému záleží na zdravie svojho štvornohého maznáčika iste potvrdí, že nie je nič horšie, ako keď pes, alebo mačka ochorie. Fakt, že mnohým chorobám psov i mačiek by sa dalo predísť, ak by potrava aj suroviny na výrobu krmív boli kvalitné nás v Yoggies pri vývoji prvých receptúr krmív zaviedol až do štádia, kedy sa z "krmivárstva" stala pre nás skoro veda.

Začali sme sa zaujímať o to, ako pes potravu trávi, z čoho je zložená a obsah jeho prirodzená korisť a tiež to, ako pes potravu v priebehu času trávi.

Yoggies je stále jedinou firmou v ČR, ktorá vyrába krmivá, maškrty, konzervy aj doplnky pre psov a mačky ÚPLNE BEZ CHÉMIA

Zdravie začína v miske® a hneď potom v zažívacom trakte psa

V zažívacom trakte sa vytvára budúcu imunita psa. A pretože súčasná priemyselná krmiva probiotiká z veľkej väčšiny neobsahujú, vyvinuli sme v Yoggies unikátny systém výroby aj kŕmenie psov, keď sú do jeho zažívacieho traktu prirodzenou cestou pri kŕmení probiotiká aplikovaná. Tá sa potom postarajú o udržiavanie zdravého zažívacieho traktu aj lepšiu imunitu. Tú možno podporiť ešte viac napr. Jogurtom pre psov Yoggies

Granule Yoggies sú ako "funkčné potraviny" pre ľudí

Granule Yoggies sú vyrobené z prirodzene sa vyskytujúcich surových surovín jednoduchým sušením. Preto si zachovávajú základné a prirodzené výživné hodnoty aj priaznivý účinok na zdravie psa.

Aj keď zdravá strava sama o sebe nie je liek, je dôležité jej pravidelné podávanie. Z dlhodobého hľadiska totiž môže mať významný vplyv na kvalitu zdravia a života psa i jeho celkovú aktivitu. Bohužiaľ aj psi dnes trpí civilizačnými chorobami, ale aj tým sa dá predchádzať pravidelným používaním kvalitného krmiva.

Čo sú laktobacily a aké sú ich účinky na zdravie psa?

V tele psa sa tieto baktérie vyskytujú najmä v tráviacom trakte, kde majú za úlohu zničiť škodlivé baktérie a podporiť tým imunitný systém. U ľudí je preukázané, že probiotiká môžu pôsobiť preventívne napríklad proti rakovine čriev. Prečo by tomu nemohlo byť tak aj u psov? Preto sú probiotiká tiež v granulách Yoggies lisovaných za studena.

Katastrofou pre črevnú mikroflóru psa je však liečba antibiotikami. Tá ničia všetko, čo im príde do cesty a tým znižuje obranyschopnosť organizmu. Z tohto dôvodu sme ku granulám vyvinuli tiež probiotický Yoggies jogurt pre psov. Preto veterinári odporúčajú jogurt pre psov užívať tiež spolu s antibiotikami (je dôležité sa poradiť s veterinárom). Súčasným užívaním probiotík s antibiotikami sa zníži negatívny dopad liečby na črevnú flóru psa a môže sa znížiť riziko výskytu zažívacích ťažkostí ako sú hnačka psa pod.

Výsledky mnohých vedeckých štúdií poukazujú na pozitívne účinky probiotík na zdravie a to najmä pri ťažkostiach tráviaceho traktu, ale aj z dlhodobejšieho hľadiska.

U ľudí bolo preukázané, že napríklad Kazašskí pastieri hojne užívajúci kyslé mlieko sa dožívali nezvyčajne vysokého veku a napríklad v Japonsku, krajine s najdlhšou priemernou dĺžkou života, sa probiotické výrobky hojne užívajú. Niektoré vedecké práce tiež poukazujú na spojitosť medzi prítomnosťou laktobacilov v organizme a rozvojom alergií. Kým Lactobacillus reuteri, jeden zo zástupcov z radov laktobacilov, bol prítomný v tele 30-40% svetovej populácie, dnes je to len 10-20%. Tento pokles výskytu laktobacilov v tele obyvateľov vyspelých krajín je prisudzovaný najmä nevhodnému stravovanie. Hlavným dôvodom je nižšia konzumácia kvasených potravín (napríklad kyslej kapusty) a nadmerné využívanie konzervantov, ktoré baktérie v tele zabíjajú. A to môže byť aj dôvod, prečo psy dnes trpí viac choroby, ako predtým.

Granule Yoggies chcú tento trend zvrátiť!

Náš príbeh