Prečo sa hovorí granulám Yoggies "Sušený BARF"?

21.01.2018

Základom všetkých receptúr granúl lisovaných za studena Yoggies je vyvážený BARF.

Mnohý veterinár potvrdí, že BARF je najzdravším krmivom pre psa. Granule Yoggies majú základ práve v ňom. Aj vďaka tomu stále viac psov aj ich majiteľov spoznáva prospešnosť prírodných krmív Yoggies. Lisovanie za studena pri teplotách do 38 ° C zachová prirodzené výživové hodnoty surovín ako u Barf. Preto ste granule Yoggies začali prezývať "SUŠENÝ BARF"

Jediný dôvod, prečo tak náročne a zložito vymýšľame naše granule lisované za studena je ten, že milujeme psy a ich priateľstvo. Preto im chceme do misiek priniesť potravu, ktorá napodobní ich pôvodný korisť z prírody. A vďaka prírode a Yoggies môžeme tvrdiť, že pre psov je stále najlepším a najzdravším krmivom surová potrava, tzv. Vyvážený BARF.

ČO JE TO BARF?

Počujete to okolo seba prakticky denne - "my s našim psom barfujeme ...", ale čo to presne znamená? Tak predovšetkým, je to skratka, ktorá vznikla z anglických slov "Bones And Raw Food", čo znamená "kosti a surová potrava".

Je to v podstate návrat k prírode a prirodzenému krmivu psa. A hoci je to skvelé a najprirodzenejšie, čo môžete pre svojho psa urobiť, mali by ste to naozaj dobre premyslieť, či do toho chcete ísť.

S výhodami "barfování" je spojené aj niekoľko nevýhod. Mnoho chovateľov rieši pestrosť potravy prípadne neistotu z vyváženosti všetkých surovín. Tá je dôležité hlavne z dlhodobého pôsobenia na zdravie psa. Veľakrát je nepriateľom aj čas strávený pri príprave krmiva, alebo jeho skladovanie.

BARF JAKO VELKÝ VZOR

Práve preto, že je BARF tým najlepším a najprirodzenejším krmivom pre každého psa, stal sa aj "vzorom" pre prípravu receptúr granúl Yoggies. Každá receptúra je preto starostlivo pripravovaná s veterinármi a vyrobená z najkvalitnejších surových surovín, ktoré si potom pri výrobe a dôkladnom sušenie zachovávajú základné prírodné výživové hodnoty.

Základom receptúr granúl Yoggies je predovšetkým surové mäso, vajcia, kosti, ovocie a zelenina - teda suroviny, ktoré bežne tvoria v surovom stave vyvážený BARF. Pravdepodobne to je dôvod, prečo sami majitelia a chovatelia psov dali granulám Yoggies prezývku "SUŠENÝ BARF"!

Tip: Pozrite sa, ako hodnotí krmivá Yoggies nezávislé zdroje 3 základné kroky na výrobu granúl Yoggies:


  1. Hľadáme vysoko kvalitné suroviny, ktoré za surova a pomaly v niekoľkých krokoch sušíme, vždy pri teplotách do 38 ° C (!)
  2. Potom sú mletie "nahrubo". Takto mletej suroviny potom v žalúdku psa pri trávení podporujú peristaltiku čriev, zdravý tráviaci trakt bez zbytočných usadenín i následné vylučovanie a zdravá "hovienka".
  3. Nakoniec sa nahrubo mletá zmes bez použitia akejkoľvek chémie, dochucovadiel, obilia a sóje "len" lisuje do formy granúl a minigranulí. Potom putuje do papierových, recyklovateľných vriec a v nich už rovno za vami a vašimi psíkov.

CHUTIA A VONIA AJ TÝM NEJMLSNĚJŠÍM

Chuť a predovšetkým vôňu surového mäsa z granúl lisovaných za studena ocení aj ten najvyberavejšie ňufák každého psa. Veríme, že ak dáte svojmu psovi ochutnať, ocenia nielen chuť prirodzeného krmiva, ale zamiluje si aj chrumkanie, ktoré mu čistia chrup a prináša aj radosť (keď psy chrúmať, alebo hryzú, vyplavuje sa im do mozgu endorfín, hormón šťastia).

PREČO GRANULE YOGGIES NEBOBTNAJÚ?

Pretože sú vyrábané šetrnou formou lisovaním za studena. Nielen že si uchovajú všetky prírodné živiny, ale nikdy v žalúdku psa nenabobtnají, ale rozpadnú sa, čo podporuje pohyb potravy z žalúdka do čreva a obmedzuje sa tým aj riziko nebezpečné torzia žalúdku.

TIP: Môžete si doma sami vyskúšať trávenie granúl v žalúdku psa: Vložte pár granuliek do pohára s vodou a presvedčte sa na vlastné oči, že sa granule Yoggies nezväčší ani o (psie) chlp!