Tipy na darčeky pre psov a psíčkarov na Vianoce – inšpirujte sa

16.12.2023

Už vám z vymýšľania darčekov na Vianoce ide hlava okolo, a ešte vám chýba darček pre vášho štvornohého parťáka? Mrknite sa na pár tipov, ktoré každému psovi aj jeho pánovi urobia zaručenú radosť.

Vianočná taška plná maškŕt

Pokiaľ je váš pes skôr na jedlé darčeky, potom mu určite urobí radosť Vianočná taška z našej kuchyne. Nájde v nej ako niečo mäkké, tak aj niečo na okus alebo poriadne chrumkanie. Z tašky vylovíte aj špeciálnu vianočnú paštétu, ktorá sa skvele hodí napríklad do lízacej podložky. Váš pes bude mať slinu až za ušami a vy zas pár týždňov nemusíte vymýšľať, akú odmenu z vás tie psie oči vyprosia, pretože budete mať zásoby. K taške môžete prikúpiť aj sáčok všetkých pečených pamlskov.

A čo ku štedrovečernej večeri?

Na kaprovi, rezne alebo inej večeri (väčšinou so zemiakovým šalátom) si pochutnáte ako každý rok, ale pre vášho psa tento variant určite vhodný nie je. Aby ste nemuseli variť ďalšie jedlo, v našej Yoggies kuchyni sme vám vykúzlili menu ako z pravej psej reštaurácie. Dokonca si môžete vybrať z dvoch variantov – klasické rybie a menej tradičné bravčové. Len pozor, nech si vďaka tej vôni nevymeníte misky – vám by to pravdepodobne nevadilo, ale psík a zemiakový šalát nejde veľmi dohromady.

Pelech a obojok sa vždy hodí

Váš parťák vždy ocení nové miestečko na pohodlné ležanie. Skúste napríklad túto skvelú deku z recyklovateľnej bavlnenej priadze s GRS certifikátom (Global Recycle Standard). Samozrejme môžete rozšíriť aj garderóbu vášmu psíkovi fešným obojkom alebo vodítkom, ale čo si budeme, je to skôr darček pre vás.

Správna hračka zabaví vášho parťáka na dlhé minúty

S hračkou málokedy šliapnete vedľa. Vybrať ale tú správnu je občas celkom veda. Vždy pamätajte, že hračka má byť hlavne bezpečná a nezávadná, ideálne by mala spĺňať medzinárodné certifikácie. Našťastie svojho psa poznáte najlepšie, takže už pravdepodobne viete, čo má rád.

Hryzacie hračky

Ak máte doma hryzavého dinosaura namiesto psa, siahnite napríklad po nylonovej žuvacej hračke. Tá skvele naplní potrebu okusovania, mechanicky vyčistí chrup, a niektoré môžete namazať našou vianočnou paštétou.

Plniace hračky

Pokiaľ váš parťák rád žuje alebo doluje maškrty, potom pre neho bude ideálna plniaca hračka. Schováte do nej rôzne maškrty alebo granule, ktoré potom vypadávajú. Pes sa tak veľmi pekne zabaví a vy môžete pozorovať, akú techniku na vybratie maškrty zvolí (každý pes na to ide totiž trošku inak).

Lízacie podložky

Večných olizovačov určite poteší lízacia podložka. Pre nováčikov odporúčame začať s jednoduchšími vzormi a tekutejšími náplňami. Ak máte doma trpezlivého psa, môžete skúsiť aj niečo zložitejšie. Skvelou náplňou je Vianočná paštéta, náš Yoggies Jogurt alebo Omáčka.

Berte prosím do úvahy, že žiadna hračka nie je nezničiteľná a nikdy neviete, čo sa môže stať. Preto nikdy nenechávajte svojho psa so žiadnou hračkou príliš dlho bez dozoru.

A čo pre nadšeného psíčkara?

Čo by to bolo za Vianoce bez poriadneho darčeka pre psíčkarov. Aby vaše vrecká zostali čisté a bez omrviniek, základom každej prechádzky je kvalitný maškrtník. Keďže je v zime stále zima, nákrčník a teplé ponožky sa vždy hodia. A aby ste na jar všetkým ukázali, že to s výcvikom a zdravím vášho psa myslíte naozaj vážne, čo tak luxusná a extrémne príjemná mikina? My sami v tíme ich máme a nosíme ich kedykoľvek to ide.

Nezabudnite, že Vianoce by mali byť hlavne sviatkami pokoja a pohody, preto vám prajeme pokojné večery a šťastné Vianoce, ideálne s hlavou vášho najlepšieho štvornohého kamaráta v lone.