Začíname s podcastom - Zdravie začína v miske

15.11.2021

Milujeme psy a mačky a vieme, ako ich kvalitne a pestro kŕmiť a chceme sa o to podeliť aj s vami, aby ste aj vy mali spokojných miláčikov. A prečo práve podcast? Už natáčame videá, ktoré vám viac približujú značku Yoggies, jej sortiment a radia, ako správne kŕmiť psy a mačky. Ale stále sa nám zdalo, že by sme vám informácie mohli odovzdávať ešte inak. A tak sa zrodil podcast Zdravie začína v miske, ktorý si môžete pustiť kedykoľvek a kdekoľvek, čo je veľká výhoda.  

Na čo sa môžete tešiť  

Podcast o psoch, mačkách a všetkom, čo súvisí so spokojným a zdravým životom našich zvieracích miláčikov. Programom sprevádza odborník na výživu psov a mačiek Jiří Švihálek. Ten je zakladateľom našej značky Yoggies® a zároveň milovníkom psov a mačiek, predovšetkým svojho labradora Roxyho. Témy našich podcastov sa budú týkať predovšetkým zdravia našich maznáčikov ako napríklad ich správne kŕmenie, ako kŕmiť pestro, aké choroby sa u nich môžu objaviť a ako im možno predchádzať a mnoho ďalších zaujímavých tém.

V podcastoch budú vystupovať zaujímaví hostia, ktorých ste už mohli zahliadnuť v niektorom z našich videí, ale predstavíme vám aj nové tváre. Jednou zo známych tvárí bude Hanka Böhme, psovodka a trénerka psov, ktorú ste už mohli vidieť v našom videu Ako kŕmiť aktívnych psov. Ďalej našu výživovú poradkyňu Annu Králíčkovou, ktorá sa prvýkrát objavila v našom videu Revolúcia v zdravom kŕmení psov a mačiek. Naším hosťom bude aj veterinárka MVDr. Daniela Králová, ktorá s nami spolupracuje už nejaký čas. Naopak novou tvárou bude napr. veterinárka MVDr. Michaela Riedlová, ktorá nám poradí ohľadom správnej starostlivosti o našich domácich miláčikov a pričom by mali byť chovatelia obozretní.  

Do sveta sme už vypustili prvé podcasty 

Naše podcasty môžete počúvať na platforme Spotify, Google Podcasts, Spreaker, Deezer, Podcast Addict, Podchaser atd.  

1. Diel - Časté chyby pri výžive psa

V prvom diele nášho podcastu budete počuť o častých chybách, ktoré robíme pri výžive našich štvornohých kamarátov. Vítam vás pri našom novom podcaste Zdravie začína v miske. Budeme sa rozprávať o zdravej potrave a s ňou súvisiacich kontextoch, ktoré sa následne odrážajú na správaní psíkov a mačičiek. 

2. Diel - Tráviaci systém psa

V ďalšom diele sa pozrieme na dôležitú súčasť zdravého života psíka, a to na jeho trávenie. Dozviete sa nielen, ako funguje tráviaci proces, ale aj to, ako naše psíky, čo najlepšie kŕmiť. Správna potrava je totiž pre dobré trávenie kľúčovým faktorom. A nakoniec prezradíme, ako by malo u psíka prebiehať správne vyprázdňovanie.  

3. Diel - Surová potrava

V tomto diele sa budeme rozprávať o surovej potrave. Viete o tom, že surová potrava napodobňuje verne prirodzenú potravu psa aj mačky žijúce voľne v prírode? Výživová poradkyňa Anna Králíčková, vám napríklad poradí, ako správne kŕmiť surovou potravou, pre koho je surová potrava určená, na čo si dať pozor a čomu sa radšej vyvarovať.