Oleje - významný prínos pre zdravie psa a mačky

Olej pre psov dnes už do kŕmenia pridáva veľa majiteľov či už kŕmi granulami, varenú potravou, alebo aj surovú potravou B.A.R.F.

Ich výhodou je ľahké podávanie a (v prípade správnej voľby) významný prínos pre zdravie psa. Oleje pre psov majú predovšetkým priaznivý vplyv na najrôznejšie kožné problémy, zápaly, alergie, poruchy pigmentu a sú aj skvelým antioxidantom. Pri dobrom výbere tiež podporujú hojenie rán a celkovú imunitu psa. Najlepší spôsob podávania olejov je "vnútorne", teda pridaním priamo do kŕmenia. Ponuka je čím ďalej pestrejšia, a tak i výber toho správneho oleja začína byť celkom zložitým orieškom ... Radi vám poradíme, ako zvoliť ten pravý pre vášho miláčika!

Len čisto prírodné a šetrné VYRÁBANÉ OLEJE PRE PSOV A MAČKY

V Yoggies vám ponúkame - ako už ste u nás dlhodobo zvyknutí - oleje najvyššej kvality vyrábané z najlepších vstupných surovín v kombinácii s najšetrnejším spôsobom výroby, tj. Lisovaním za studena.

Ako už názov napovedá, každý olej pre psov z našej ponuky sa lisuje za nízkych teplôt. Vďaka tomu zostanú zachované vitamíny, nenasýtené mastné kyseliny aj ďalšie cenné živiny, ktoré potom majú na zdravie psa ten najlepší vplyv. Vďaka šetrnému lisovanie za studena zostanú v olejoch aj prírodné aromatické látky, ktoré významne ovplyvňujú výslednú chuť a vôňu oleja. Všetky naše oleje sú samozrejme 100% prírodný a úplne bez chémie! Inak to už ani nevieme.

Konopný olej

Tento všestranný pomocník pre zdravý vývoj psa i mačky obsahuje najširšie spektrum 23 aminokyselín vrátane 8 esenciálnych. A ty si telo nevie samo vyrobiť. Sú dôležité  pre zdravý vývoj mozgu šteňaťa aj celkové zdravie dospelého psa.

Konopný olej pre psov je dôležitý pre správnu funkciu buniek, nervy, imunitu, pri liečení chorôb kože, zápaloch i pre srdcovo-cievny a mozgový systém. Olej obsahuje vysoký obsah železa, horčíka, mangánu, zinku, fosforu a vitamínov rozpustných v tukoch A, D, E, K i ďalšie veľmi dôležité látky. Oproti tomu neobsahuje THC (halucinogén). Môže slúžiť aj ako zdravý zdroj energie. Je skvelý pre zvieratá všetkých vekových kategórií, teda aj pre šteňatá a mačiatka.

Lososový olej

Zo všetkých olejov je najznámejší a zatiaľ zrejme aj najpoužívanejší. Za studena lisovaný lososový olej najvyššej kvality podporia zdravie aj vzhľad vášho psa. Vďaka obsahu EPA a DEHA kyselín a omega-3 a 6 mastných kyselín (ktoré si telo psa nevie vyrobiť samo a ktoré majú aj protizápalové účinky) je skvelý na obnovu nekvalitné srsti, suchú a podráždenú kožu, prispieva k dobrej činnosti mozgu aj zdravému zraku. Lososový olej potláča lámavosť a vypadávanie srsti, zápaly kože, svrbenie i alergie. Znižuje hladinu cholesterolu v krvi a je i pomocníkom pri vstrebávaní vitamínov rozpustných v tukoch (A, D, E, K).

Môže slúžiť aj ako zdravý zdroj energie a možno ho podávať zvieratám všetkých vekových kategórií. Je vhodný aj pre malé šteňatá a mačiatka.

Ostropestrecový olej

Je ideálne pre psíkov, čo nemajú v obľube ryby a ich vôňu (a napríklad lososový olej by kvôli tomu nezjedli). Je vyrobený zo semienok pestreca mariánskeho a je skvelý pre detoxikáciu a podporu funkcie pečene (napr. Aj po prekonanej otrave!), Pri kožných problémoch a problémoch so srsťou. Podporuje imunitu, zlepšuje tráviace procesy, potláča tvorbu zápalových procesov a obsahuje aj prírodné antioxidanty.

Ostropestřecový olej je ideálny pri zvýšenej záťaži, liečbe antibiotikami, po choroby či zranenia a tiež pre podporu funkcie pečene. U starších psíkov môže pomáhať aj pri zlepšovaní hybnosti kĺbov. Obsahuje veľa vitamínov i minerálov a prispieva k tráveniu zeleniny pri kŕmení surovou potravou B.A.R.F. a k vstrebávanie vitamínov rozpustných v tukoch (A, D, E, K) črevnou stenou do krvného obehu.

Môžete ho podávať zvieratám všetkých vekových kategórií. Je vhodný aj pre mačiatka a šteňatá.

Ľanový olej

Opäť veľmi vhodný olej pre psov, čo odmietajú ryby, a pritom im ponúka veľké množstvo omega-3 i 6 mastných kyselín. Vďaka tomu chráni organizmus zvieraťa proti zápalom, je prevenciou proti srdcovým chorobám, znižuje krvný tlak, zlepšuje funkciu obličiek, mozgu, podporuje elasticitu kože, kvalitné srsť i celkovú imunitu. Dôležitý je aj obsah kyseliny α-linolénovej.

Ľanový olej je výborný aj pre psíkov, ktorí trpia nechutenstvom, môžete ho podávať zvieratám všetkých vekových kategórií, teda aj mačiatkam a šteňatám. Starším psíkom dokonca môže pomáhať uľaviť pri artróze (= bolestivá choroba kĺbov).

Skrátka - či už vyberiete napríklad na našom eshope ktorýkoľvek z našich olejov, určite neurobíte chybu, pretože všetky naše oleje lisované za studena prispejú vďaka cenným živinám k posilneniu zdravie vášho psíka. Pretože - ako už iste dobre viete - Zdravie začína v miske®