PROBIOTIKÁ pre mačky

CatProBio® sú probiotiká pre mačky špeciálne vyvinuté preto, aby mohli slúžiť ako prevencia aj ako "liečebná" zmes napríklad pri podávaní antibiotík, rôznych zdravotných problémoch a pod.


CatProBio® sú probiotiká, ktoré môžete svojej mačke podávať niekoľkokrát v priebehu roka.

Skvele poslúži aj k potlačeniu hnačkových ochorení mačiek, pri hojení rán i na posilnenie imunity.


Probiotiká pre mačky - ochrana zdravia vašej mačky

Každý z chovateľov iste zažil chvíle, kedy jeho mačke nebolo dobre. Mnoho problémov ako napr. Hnačky, zažívacie ťažkosti, alergie, vnútorné parazity i zlé hojenie rán môžu prameniť z oslabenej imunity.

Dodnes sa žiadny výrobca krmív nezaoberal do hĺbky otázkou zdravia, podpory imunity a civilizačných chorôb psov, ale aj mačiek toľko, ako my v Yoggies.

A pretože sú pre nás naši chlpatí maznáčikovia skutočnými priateľmi človeka, vďaka nášmu vývoju má od teraz každý chovateľ možnosť podporiť zdravie svoje mačky ešte viac. Od teraz môže byť boj proti alergiám, civilizačným chorobám, parazitom a mnohými ďalšími problémom ľahšie. Vyvinuli sme Yoggies CatProBio®, probiotiká pre mačky, pretože Zdravie začína v miske®

Čo sú probiotiká pre mačky?

Probiotikum je živý organizmus, ktorý priaznivo ovplyvňuje zdravie, posilňuje imunitu a zlepšuje rovnováhu črevného mikrobiomu. Yoggies CatProBio® patrí do skupiny symbiotik, teda preparátov kombinujúci probiotiká a prebiotiká. Táto kombinácia dokáže modulovať črevnú mikrobiom a tým pozitívne ovplyvňovať imunitnú odpoveď organizmu mačky. Tieto "odpovede" môžu byť na vonkajšej aj vnútornej nežiaduce podnety. Vnútorné podnety sú napríklad alergény v potrave, vnútorné parazity, zápaly, hojace procesy, hnačky, podávanie antibiotík a pod. Vonkajšie podnety môžu byť napr. Uhryznutie od parazitov ako kliešte, blchy alebo reakcia na peľ, roztoče a pod.

Probiotiká môžu veľmi dobre pomáhať aj pri prevencii proti spomenutým alergickým reakciám a odozvám vášho domáceho maznáčika.

GMO status: Produkt nie je zložený ani neobsahuje geneticky modifikované mikroorganizmy a je v súlade s nariadením Európskej komisie EC 1829/2003 a EC 1830/2003

Na čo slúži probiotiká pre mačky?

Probiotiká možno používať ako prevenciu alebo pre riešenie akútnych stavou.V prípade prevencie môže CatProBio® zlepšiť imunitné odozvy organizmu mačky na okolité i vnútornú deje a stavy. Táto zmes môže pomáhať k potlačeniu mnohokrát aj ťažko pozorovateľných, každodenných nepriaznivých vplyvov na organizmus mačky, medzi ktoré patrí napr. Alergické útoky roztočov, alergické reakcie na rôzne vonkajšie aj vnútorné parazitologické útoky. Ďalej môže zlepšovať hojenie rán, môže potláčať plynatosť, byť prevenciou proti hnačkovým ochoreniam, vírusovým infekciám, zápalovým ochorením a pomôže aj k lepšiemu tráveniu a využitiu potravy aj vstrebávanie vápnika pri vývoji kĺbového a kostrového systému mačky. Vďaka CatProBio® možno u mačiek lepšie obnoviť črevnú mikrobióm pri liečbe antibiotikami. CatProBio® môže byť aj prevenciou proti uchytenie alebo napadnutiu zažívacieho traktu mačky parazitmi.

CatProBio® možno použiť aj ako liečebný doplnok potravy a podávať ho pri výskyte mnohých zdravotných problémov ako napr .:

  • pri liečbe antibiotikami, úrazoch, hojacich procesoch, po operáciách,
  • pri očkovaní a stresu, v čase gravidity mačky, v priebehu vrhu aj pri dojčení mačiatok, u mačiatok
  • pri zmene prostredia alebo odstavenie od mačky,
  • pri rôznych tráviacich dysbalanciach aj umelej výžive a pod.,
  • pri zlom trávení a vstrebávanie potravy, k potlačeniu plynatosti, hnačkových ochorení,
  • pri alergických reakciách na vonkajšie podnety - parazity, kvasinky, prach, sinice, uhryznutie a prisatie parazitov,
  • pri alergických reakciách na vnútornej podnety (napr. z potravy) - pĺznutie srsti, zápach z tlamy, zápach kože i srsti, alergické reakcie na potravu, škrabanie sa, hnačkách a pod.,
  • pri rôznych parazitárnych ochoreniach a pod.

Viete, že probiotická zmes CatProBio® je vyvinutá z kmeňov, ktoré máme vo svojom mikrobióme dokonca aj my, ľudia? Preto v dnešnej dobe používa naše probiotiká aj celý "ľudský" tím Yoggies na posilnenie našej imunity.  

Probiotiká pre mačiatka, dospelé aj staršie mačky  

Potravu aj doplnky s probiotikami je vhodné dávať mačkám po celý ich život. Obzvlášť dôležité sú probiotiká pre mačiatka

Pre dospelé mačky sú probiotiká v krmive a doplnkoch dôležité predovšetkým na každodenné posilnenie ich celkového zdravia a obranyschopnosti. Občas si totiž k niečomu "privonia", niečo oliznú, alebo môžu trpieť na niektoré civilizačné ochorenia ako napríklad alergie, alebo parazity. Preto je dobré premýšľať o prevencii a prírodnej podpore ich zdravia vďaka CatProBio®. 

Staršie mačky potrebujú probiotiká rovnako nutne, ako napríklad mačiatka. Staršie potrebuje silnejšiu ochranu proti mnohým chorobám, tráviacim problémom, ktoré postihujú mačacie seniorov viac ako dospelé psy. Probiotiká sú výborné aj v boji proti chorobám i zápalom, z ktorých sa môžu mnohokrát vyvinúť vážnejšie ochorenia. 

Pri podávaní probiotík je tiež dôležitá pestrá a zdravá potrava. Pokiaľ kŕmite mačku granulami, odporúčame granule lisované za studena Yoggies. Všetka potrava obsahuje aj probiotické kmene (iné ako CatProBio®). Tým dáte svojej mačke ešte širšie spektrum probiotických kmeňov a prebiotík. 

Aké je zloženie probiotík pre mačky? 

Uvedená kombinácia probiotických mikroorganizmov je minimálne 3×108 KTJ/g (100 miliónov živých organizmov na 1 gram) pri zmesi "liečebné" a 3×106 KTJ/g (1 milión živých organizmov na 1 gram) pri zmesi "udržiavacia". Zmes je zložená z inulínu a kultúr Sacharomyces boulardii, Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium spp., Enterococcus faecium a škrobu. Škrob a inulín sú funkčné prebiotiká, ktoré sa veľmi efektívne využijú v tráviacom trakte ako "potrava" pre probiotické kultúry. Tým je zaručený maximálny probiotický efekt tejto zmesi.  

Probiotiká je možné používať aj ako prevenciu alebo iba pri chorobách?  

Yoggies CatProBio® je zmes, ktorú je možné používať ako na prevenciu a posilňovanie imunity, tak pri akútnych problémoch. 

Použitie probiotík z preventívnych dôvodov:  

Ako prevenciu proti alergiám i chorobám je možné používať probiotiká pravidelne. Môžete ich podávať napr. 1 - 2x za pol roka aj častejšie. Probiotikami nemôžete mačku predávkovať, ale odporúčame dodržiavať odporúčané dávkovanie (pozri príbalový leták). Pri podávaní probiotík je tiež dôležitá pestrá a zdravá potrava. Pokiaľ kŕmite mačku granulami, odporúčame granule lisované za studena Yoggies. Všetka potrava obsahuje aj probiotické kmene (iné ako CatProBio®). Tým dáte svojej mačke ešte širšie spektrum probiotických kmeňov a prebiotík.

Použitie probiotík z liečebných dôvodov 

Pri už vzniknutých problémoch sa dávkuje najskôr 3 dni zmes "liečebná" a potom 10 dní zmes "udržiavacia" (rovnako ako pri prevencii). Pokiaľ má mačka závažnejšie problémy, alebo je liečená antibiotikami, odporúčame, aby ste sa poradili so svojím veterinárom, ktorý vám poradí, či a v akom okamihu probiotiká mačke nasadiť.  

Zdravotné informácie:  

Poraďte sa so svojím veterinárnym lekárom vždy, ak má vaša mačka vážny diabetes alebo ťažkosti prejavujúce sa pri trávení škrobov. Pri prekročení odporúčanej dennej dávky môže vaša mačka krátkodobo trpieť plynatosťou. Pri liečbe antibiotikami alebo nejasnostiach odporúčame konzultovať nasadenie probiotík s vašim veterinárnym lekárom. 

Je CatProBio® vhodné pre mačiatka, dospelé aj staršie mačky?  

Probiotická zmes CatProBio® je určená všeobecne pre všetky plemená mačiek akéhokoľvek veku. Môžete ich podávať z preventívnych dôvodov alebo pri rôznych chorobách a problémoch. Aby ste dostatočne kvalitne modulovali mikróbiom mačky a posilňovali jej imunitu, odporúčame na bežné kŕmenie používať krmivá a doplnky potravy Yoggies. Krmivá aj doplnky Yoggies sú vždy vyvíjané ako funkčný celok s komplexným rámcom pôsobnosti!  

Ako probiotiká pre mačky dávkovať?  

Súprava CatProBio® obsahuje 3 biele vrecká a 10 fialových. Biele vrecká sú určené na prvé tri dni otváracej starostlivosti (1 sáčok á 5 g). Fialové vrecká sú určené pre nasledujúcu (udržiavaciu) starostlivosť. Každý deň podávajte jedno vrecko. Najlepší spôsob, ako mačke probiotiká podávať je jeho vmiešanie napr. do jogurtu, alebo s mäsom z mištičky Yoggies a pod. Môžete ju tiež vmiešať do studenej alebo vlažnej vody. Zmes obsahuje škrob a inulín. Z toho dôvodu sa napr. pri vmiešaní do jogurtu môže stať, že zmes zhustne. Potom stačí použiť trochu vody a zriediť.  

CatProBio® nikdy nevystavujte teplote nad 30 °C! To by malo za následok znehodnotenie probiotického efektu produktu! 

Ako probiotiká pre mačky dávkovať?  

Pokiaľ budete CatProBio® skladovať pri -18 °C, bude jeho trvanlivosť 24 mesiacov. Pokiaľ budete produkt skladovať pri +4 °C, bude jeho trvanlivosť 12 mesiacov.

CatProBio® nikdy nevystavujte teplote nad 30 °C! To by malo za následok znehodnotenie probiotického efektu produktu!

Čomu sa vyvarovať pri výbere probiotík pre mačky:  

Yoggies probiotiká pre mačky CatProBio® nikdy nezohrievajte nad teplotu 30 °C, pretože by došlo k poškodeniu probiotických kultúr. CatProBio® nepodávajte samotné, ale vmiešajte napr. do vlažnej vody alebo do Yoggies mištičiek pre mačky. Ide o jemný prášok a mačka by mohla tento prášok vdýchnuť.

Na čo sa zamerať pri výbere probiotík pre mačky:  

CatProBio® podávajte v odporúčanom dávkovaní po dobu 13 dní. U malých plemien môžete zmes rozdeliť na polovicu čím získate dávku na 26 dní namiesto 13tich. Probiotiká sú na to dostatočne koncentrované.