Probiotiká pre psov DogProBio®Imunita a podpora zdravia u psa je rovnako dôležitá ako u človeka. S veterinári, chovateľovi aj vedci sme vyvinuli probiotiká pre psov DogProBio®, špeciálne probiotickú zmes pre psov.

Táto zmes je určená ako preventívne podpora zdravia a na nastavenie tráviacich a imunitných procesov mikrobiomu (predtým "mikroflóry") psa v črevách.

Probiotiká pre psov DogProBio® sú určené pre psov pri podávaní antibiotík, pre zlepšenie hojivých procesov, potláča rôzne alergie a alergické reakcie psa pod.

Vďaka krmivám Yoggies s probiotikami a občasné preventívne probiotické kôre s DogProBio® sa môže stať, že nebudete musieť svojho psa, rovnako ako my v Yoggies, chemicky odčervovať.


Probiotiká pre psov DogProBio® | Ochrana zdravia vášho psa!

Každý z chovateľov iste zažil chvíle, kedy bolo jeho psovi "ouvej". Mnoho problémov ako napr. Hnačky, zažívacie ťažkosti, alergie, vnútorné parazity i zlé hojenie rán a hotspoty môžu prameniť z oslabenej imunity. Dodnes sa žiadny výrobca krmív nezaoberal do hĺbky otázkou zdravia, podpory imunity a civilizačných chorôb psov toľko, ako my v Yoggies.

A pretože je pre nás pes skutočným priateľom človeka, trvalo viac ako dva roky, kým sme vyvinuli rad našich produktov - primárne granule lisované za studena s probiotikami, prílohu BARF +, surovú potravu MÄSO + alebo doplnky potravy s probiotikami.

A vďaka nášmu vývoju má od teraz každý chovateľ možnosť podporiť zdravie svojho psa ešte viac. Od teraz môže byť boj proti alergiám, civilizačným chorobám, parazitom a mnohými ďalšími problémom ľahšie, pretože sme vyvinuli probiotiká pre psov Yoggies DogProBio®.

Čo sú probiotiká pre psov?

Probiotikum je živý organizmus, ktorý priaznivo ovplyvňuje zdravie, posilňuje imunitu a zlepšuje rovnováhu črevného mikrobiomu (predtým mikroflóra). Yoggies DogProBio® patrí do skupiny symbiotik, teda preparátov kombinujúci probiotiká a prebiotiká. Táto kombinácia dokáže modulovať črevnú mikrobiom a tým pozitívne ovplyvňovať imunitnú odpoveď organizmu psa. Tieto "odpovede" môžu byť na vonkajšej aj vnútornej nežiaduce podnety. Vnútorné podnety sú napríklad alergény v potrave, vnútorné parazity, zápaly, hojace procesy, hnačky, podávanie antibiotikami apod. Vonkajšie podnety môžu byť uhryznutie od parazitov ako kliešte, blchy, alebo reakcia na peľ, roztoče a pod.

Probiotiká môžu veľmi dobre pomáhať aj pri prevencii proti spomenutým alergickým reakciám a odozvám vášho domáceho maznáčika.

GMO status: Produkt nie je zložený ani neobsahuje geneticky modifikované mikroorganizmy a je v súlade s nariadením Európskej komisie EC 1829/2003 a EC 1830/2003

Na čo slúži probiotiká pre psov?

Pozitívne účinky probiotík a prebiotík u psov boli preukázané pri enteropatiou, očkovanie, stresu psa, liečbe hnačiek, po liečbe antibiotikami, psinke, intestinálnu obštrukciu, zápche. Probiotiká pre psy môžu pomáhať aj pri liečení, rovnako ako pri prevencii proti mnohým rôznym typom alergií ako alergia na krmivo, na kuracie mäso, alergia na prach, roztoče i vnútorné parazity ako škrkavky, pásomnice a pod. Probiotiká môžu pomáhať aj pri GIARDIÁZA, rôznych tráviacich dysbalancií, umelej výžive šteniat, predchádzanie imunitnému oknu u šteniat, parvoviróze, rotavírusovej infekcii, aj pri celkovej prevencii a posilňovanie zdravie vášho psa.

Aké je zloženie probiotík pre psov?

Uvedená kombinácia probiotických mikroorganizmov je minimálne 3 × 108 KTJ / g (100 miliónov živých organizmov na 1 gram) u zmesi "liečebné" a 3 × 106 KTJ / g (1 milión živých organizmov na 1 gram) u zmesi "udržiavacie".

Zmes je zložená z inulínu a kultúr Saccharomyces boulardii, Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium spp a škrobu. Škrob a inulín sú funkčné prebiotiká, ktorá sa veľmi efektívne využijú v tráviacom trakte ako prebiotikum ("potrava") pre probiotické kultúry. Tým je zaručený maximálny probiotický efekt tejto zmesi.

Viete, že probiotiká pre psov sú vyvinuté z kmeňov, ktoré majú vo svojom mikrobiomu tiež mačky a dokonca aj my, ľudia? Preto v dnešnej dobe užíva probiotiká pre psov nielen ten psie, ale aj celý "ľudský" tím Yoggies k posilneniu našej imunity. Výsledky posledných testov naznačujú, že v tráviacom trakte psov, ktorí sú kŕmení granulami alebo surovou potravou pre psov s probiotikami Yoggies a boli testovaní na prítomnosť vnútorných parazitov (ako napr. Škrkavky alebo pásomnice), nebola zistená prítomnosť žiadnych parazitov. Títo psi neboli dlhšie ako 2 roky chemicky odčervovanie, ale dostávali potravu a doplnky s probiotikami Yoggies.

Jiří Švihálek, riaditeľ Yooggies

Probiotiká pre šteňatá, dospelých a staršie psy

Potravu i doplnky s probiotikami je vhodné dávať psom po celý ich život.

Obzvlášť dôležité sú probiotiká pre šteňatá, aby ste predišli tzv. Imunitnému oknu. Ak vyberiete kvalitné granule lisované za studena pre šteňatá s probiotikami Yoggies Active a občas preventívne použijete DogProBio® k posilneniu imunity šteňaťa, bude sa skvele vyvíjať, bude mať silnú imunitu a vývoj jeho kĺbového a pohybového aparátu bude v súlade s jeho potrebami (hlavne pomer vápnika , vitamínu D3, vitamínu K2 pod.).

Pre dospelých psov sú probiotiká v krmive a doplnkoch dôležitá predovšetkým na každodenné posilnenie ich celkového zdravia a obranyschopnosti. Občas si totiž k niečomu "pričuchne", niečo olízať a alebo môžu trpieť na niektoré civilizačné ochorenia ako napríklad alergie, alebo parazitmi. Preto je dobré premýšľať o prevencii a prírodné podpore ich zdravie vďaka DogProBio®.

Staršie psy potrebujú probiotiká rovnako nutne, ako napríklad šteňa. Staršie organizmus síce nemá vysoké nároky na príjem bielkovín a tukov, zato potrebuje silnejšiu ochranu proti mnohým chorobám, tráviacim ťažkostiam, ktoré postihujú psích seniorov viac ako dospelých psov. Probiotiká sú výborná aj v boji proti chorobám i zápalom, z ktorých sa môžu mnohokrát vyvinúť vážnejšie ochorenie. 


Probiotiká sú možné aj ako prevencia, alebo len pri chorobách?

Yoggies DogProBio® je zmes, ktorú možno používať ako k prevencii a posilňovanie imunity, tak pri akútnych ťažkostiach.

Použitie probiotík z preventívnych dôvodov - ako prevenciu proti alergiám aj chorobám možné používať probiotiká pravidelne. Môžete ich podávať potrebné 1-2x za pol roka aj častejšie. Probiotikami nemôžete psa predávkovať, ale odporúčame dodržiavať odporúčané dávkovanie. Pri podávaní probiotík je tiež dôležitá pestrá a zdravá potrava. Pokiaľ kŕmite psa surovou potravou odporúčame B.A.R.F od Yoggies značky MÄSO + a k tomu prílohu lisovanú za studena BARF +. Keď kŕmite psa granulami, odporúčame granule lisované za studena Yoggies. Všetky potrava obsahuje aj probiotické kmene (iné ako DogProBio®). Tým dáte svojmu psovi ešte širšie spektrum probiotických kmeňov a prebiotík.


Použitie probiotík z liečebných dôvodov - Pri už nastali ťažkostiach sa dávkuje najskôr 3 dni zmes "liečebná" a potom 10 dní zmes "udržiavacie" (rovnako ako pri prevencii). Pokiaľ má psík závažnejšie problémy, alebo je liečený antibiotikami, odporúčame, aby ste sa poradili so svojím veterinárom, ktorý Vám poradí či a v akom okamihu probiotiká psíkovi nasadiť.

Je DogProBio® pre šteňatá, dospelých i staršie psy?

Probiotická zmes DogProBio® je určená všeobecne pre všetky plemená i rasy psov akéhokoľvek veku. Môžete ich podávať z preventívnych dôvodov, alebo pri rôznych chorobách a ťažkostiach.

Pri menších plemien (u psov do váhy ca 5 kg) môžete odporúčanú dennú dávku (10 g) rozdeliť do dvoch dní (2 x 5 g). Predĺžite tým z 13tich na 26 dní probiotickú kôru. Toto odporúčanie platí len pre psov do 5tich kg!

Aby ste dostatočne kvalitne modulovali mikrobiom psa a posilňovali jeho imunitu, odporúčame k bežnému kŕmenie používať krmivá a doplnky potravy Yoggies. Krmiva i doplnky Yoggies sú vždy vyvíjané ako funkčný celok s komplexným rámcom!

Ako probiotiká pre psov dávkovať?

Probiotiká pre psov DogProBio® obsahujú 3 biele sáčky a 10 zelených. Biele sáčky sú určené na prvé tri dni začiatočná starostlivosti (1 sáčok á 10 g). Zelené sáčky (10 ks) sú určené pre nasledujúce (udržiavacia) starostlivosť. Každý deň podávajte jeden sáčok.

U malých plemien psov do 5 kg váhy v dospelosti možno každý sáčok rozdeliť na 2 dni. Tým sa predĺži kúra. POZOR - len u malých plemien!

Najlepší spôsob, ako psovi probiotiká podávať je jeho vmiešaniu např.do jogurtu, alebo s mäsom z konzervy Yoggies apod. Môžete ju tiež vmiešať do studenej, alebo vlažnej vody. Zmes obsahuje škrob a inulín. Z toho dôvodu sa napr.pri vmiešaní do jogurtu môže stať, že zmes zhustne. Potom stačí použiť trochu vody a zriediť.

Probiotika pre psov DogProBio® nikdy nezahrievajte nad 30 ° C! Mohli by ste zničiť probiotický efekt produktu!

Zmes je bez chuti a vône!

Ako probiotiká skladovať?

Ak budete DogProBio® skladovať pri - 18 ° C, bude jeho trvanlivosť 24 mesiacov. Ak budete produkt skladovať pri + 4 ° C, bude jeho trvanlivosť 12 mesiacov.

TIP: Čo je IMUNITNÉ OKNO? Šteňatá sa rodia s veľmi nízkou imunitou. Od suky v čase dojčenia získavajú len málo protilátok. A postupom času množstvo týchto protilátok v materskom mlieku klesá až do ca 6 týždňa veku šteňaťa. Toto obdobie nazývame IMUNITNÉ OKNO ŠTENIAT. Je to čas, kedy je zdravie šteňaťa ohrozené viac, než môže byť po celý jeho život. Preto by chovatelia už v túto dobu mali pamätať na zdravie a podporu imunity šteňaťa a zabezpečiť dostatočný prísun probiotík a prebiotík v potrave.


Čoho sa vyvarovať pri výbere probiotík pre psov:

Probiotickou zmes DogProBio® nikdy nezahrievajte alebo nesypte do horúcej vody (krmiva) či na horúci pokrm. Došlo by tak k znehodnoteniu probiotických kultúr.

Na čo sa zamerať pri výbere probiotík pre psov:

DogProBio® podávajte v odporúčanom dávkovaní počas 13 dní. U malých plemien a psov do 5 kg váhy môžete zmes rozdeliť na polovicu čím získate dávku na 26 dní namiesto 13ti. Probiotiká sú na to dostatočne koncentrované.