Suroviny a výroba

... z čoho a ako sa vyrábajú krmivá Yoggies?

Na začiatku bol BARF

Špičkové suroviny a výroba v Yoggies sú pre vaše psy dve najdôležitejšie veci.

Než ale do vreca vyrobeného z prírodného papiera vypadla prvej granule lisovaná za studena Yoggies, predchádzalo tomu veľa práce a príprav. Naším cieľom bolo vyrábať krmivá pochádzajúce z prírody, ktorá by bola pre psa skvele stráviteľná a výživná. A práve preto sme najskôr zostavili receptúry vyváženého Barf (Bone And Raw Food, tj. Kosti a surová strava) takto: ..

... do misky s 87% surového mäsa sme pridali ryžové vločky (= zdroj uhľohydrátov a časti energie), surové ovocie a zeleninu (= zdroj vitamínov a vlákniny), bylinky, mletú kremelinu aj zažívacie rašelinu pre podporu čistých a zdravých čriev, kolagénne látky pre podporu kĺbov a laktobacily pre posilnenie imunity aj hojenie rán a pod. (Áno, čítate dobre - granule Yoggies boli prvé svojho druhu so skutočnými probiotikami pre podporu imunity psov!).

Viete, že: Mnohé vedecké štúdie preukázali, že rovnako ako človek, tak aj pes môže ľahšie ochorieť, ak bude jeho črevná mikroflóra nevyvážená. Preto aj v granulách Yoggies nájdete probiotiká pre udržiavanie zdravej črevnej mikroflóry.

Receptúry z vyváženého Barf niekoľkokrát pomaly sušíme, melieme a lisujeme

Aby vášmu psovi granule Yoggies chutili a boli pre neho zároveň maximálne zdravé, musia suroviny spĺňať mnohé kritériá. Napríklad nesmie obsahovať umelé rastové hormóny, nesmie byť geneticky upravované, nesmie obsahovať zbytočnú chémiu a vakcinácia, zvieratá nesmie byť kŕmené geneticky upravenými krmivami, suroviny aj dodávatelia musia spĺňať vysoké štandardy pre výrobu! Vďaka tomu majú na konci výroby granule Yoggies prírodnú chuť a vôňu z použitých surovín - ako potrava psa v prírode

Hlavnou surovinou je vždy surové, pomaly sušené mäso.

Mnohé konkurenčné firmy neverí, že sme schopní vyrábať granule z pravého mäsa. Lenže u nás v Yoggies je priateľstvo so psom a jeho zdravie na prvom mieste! (Prečítajte si náš príbeh a pochopíte ...)

Tip: každý výrobca je povinný uvádzať množstvo surovín v krmive od najvyššieho po najmenšie

Ak chcete, aby z vášho šteňaťa vyrástol zdravý pes, alebo aby váš psí dospelák mal dostatok kvalitných živín, kŕmte ho aspoň z 75% mäsom. To dodá krmivu nielen nevyhnutnú chuť a vôňu koristi, ale psovi tiež špičkovú výživu i vôňu koristi.

Na ďalších miestach v "zložení" krmív Yoggies nájdete ľahko stráviteľné ryžové, alebo zemiakové vločky (uhľohydráty, ktoré sa pri trávení potravy mení na energiu), prírodné vitamíny i vlákninu z ovocia a zeleniny i doplnky potravy ako rybie oleje s Omega 3 a Omega 6 nenasýtenými mastnými kyselinami.

Dôležitým doplnkom potravy sú v granulách Yoggies tiež výťažky z mäsa mušlí s kolagénnymi látkami, mletá kremelina aj zažívacie rašelina pre zdravý a čistý tráviaci systém aj zmes laktobacilov pre unikátne podporu imunitného systému psa.

Tip: Vločky sú lepšie a rýchlejšie stráviteľné ako ryže či zemiaky.

Poctivé zloženie a náročné požiadavky na výrobu granúl sa opierajú o dlhoročné štandardy aj skúsenosti kolegov medzi veterinármi, laborantov, výživári i profesionálov vo výrobe. Niekoľkostupňové sušenie a dosúšanie surovín pri teplotách do 38 ° C by nebolo možné bez špičkové technológie a dodržiavanie výrobných postupov, na ktoré dohliadame a ktoré sa snažíme stále vylepšovať a zdokonaľovať.

Tip: Krmivá Yoggies sú vždy bez akejkoľvek chémie, umelých konzervantov, pšenice i sóje!

A pretože sú receptúry Yoggies náročné ako na použité suroviny, tak aj výrobné postupy, prenajímame si s ohľadom na zdravie psov a dokonalú kvalitu krmív tú najlepšiu výrobnú technológiu umiestnenou v Nemecku. Vďaka tomu nie sú pri výrobe používané žiadne konzervanty, chémia ani nekvalitné suroviny - chceme, aby granule nesúci našu značku boli pre psov tou najlepšou a najzdravšie potravou vôbec.

Tip: Zákazníci začali granule lisované za studena Yoggies prezývať "Sušený BARF"

Konzervy Yoggies: Chutné, monoproteinové a ľahko stráviteľné

Receptúry všetkých konzerv Yoggies vyvíjame tak, aby boli ľahko stráviteľné (prevažne monoproteinové) a obsahovali by kúsky mäsa, vlákninu a za studena lisované oleje. Také konzervy sú pre psov nielen chutné a ľahko stráviteľné, ale prospievajú aj celkovému vývoju aj aktivite psa.

Pri výrobe konzerv sa, rovnako ako u granúl, sústredíme na výber špičkových vstupných surovín a ich prípravu tesne pred výrobou. Fakt, že konzervy Yoggies sú u psov aj ich majiteľov tak obľúbené, nás zaväzuje vymýšľať a pripravovať ďalšie špičkové produkty tohto druhu.

Jogurt pre psov, patentované zdravie psa v pohári

Bol to náš úplne prvý produkt a vyrobili sme ho preto, aby zachránil zdravie nášho psa Roxyho (viac Náš príbeh).

Tip: Jogurty pre psov vie nielen posilňovať imunitu, ale aj zastavovať hnačky a plynatosť psa

Mnohé vedecké štúdie preukázali, že aj pre psa sú probiotiká nesmierne dôležitá pre zachovanie zdravej mikroflóry, teda aj pre posilňovanie imunity. Rovnako ako človek s oslabenou imunitou, môže aj pes ľahšie ochorieť ako hnačky, tak aj byť postihnutý závažnejšími chorobami.

Jogurt pre psov Yoggies zaistí vďaka svojmu patentovanému zloženiu prísun kvalitných probiotík, ktorá sa postarajú o posilnenie imunity psa. Je to podobné, ako keby si pes ulovil v prírode korisť a z jej čriev získal natrávenou a fermentovanú potravu plnú živých laktobacilov (probiotík).

Základom jogurtu je zmes mliek (hlavnú úlohu hrá ovčie mlieko) a špeciálne vyvinutá zmes laktobacilov, ktorú majú pes i mačka vo svojom tráviacom trakte a ktorá je dôležitá pre podporu jeho imunity. Tá je potom zárukou pevnejšieho zdravia psa, odolnosti voči rôznym ochoreniam, lepšieho hojenie rán po úrazoch a môže mať aj preventívny účinok proti rôznym zhubným chorobám a pri podávaní antibiotík skvelým zdrojom probiotík atď.

Maškrty pre psov: Zdravé, bez cukru a chémie

Sú vyrábané tak, aby psom chutili, ale predovšetkým pre nich boli zdravé. Preto sú všetky žuvačky Yoggies vyrábané v SR a nedovážíme je z krajín, kde by sme nepoznali pôvod vstupných surovín. Medzi maškrty nájdete aj skvelé sušené hovädzie mäso z českých chovov, rybie i kačacie pochúťky, sucháre s kačacím mäsom, alebo náš vynález - domáce piškóty pre psov s kuracím mäsom s našou vlastnou originálnou receptúrou.

Pre výrobu používame výhradne vysoko kvalitné suroviny so známym pôvodom. Aj v maškrtách u nás nemá miesto žiadna chémia a dochucovadlá. Všetko má prirodzenú prírodnú chuť i vôňu použitých surovín.