Varená potrava pre psy


Rovnako ako u ľudí, aj u psov existuje veľa spôsobov kŕmenia. Samozrejme, existujú granule, ktorými stále kŕmi drvivá väčšina ľudí, a okrem toho konzervy, paštéty alebo kapsičky. V poslednom čase sa do popredia dostáva B.A.R.F. - Bones and raw food -kosti a surová strava. Mimo týchto smerov mnoho ľudí svojmu psovi stále varí. Okrem toho je tento typ kŕmenia opäť v móde, pretože môže byť pre mnohých psov veľmi prospešný. Zhrňme si, prečo by ste svojho psa (ne)mali kŕmiť varenou stravou.

Varenie pre psov nie je rovnaké ako varenie pre ľudí. Pes je od prírody mäsožravý všežravec a potrebuje (ak je zdravý) vysoký obsah mäsa (75 - 90 %) v potrave.

Naproti tomu ľudia sú oveľa variabilnejší a môžu tieto pomery meniť, striedať alebo niektorú zložku vylúčiť úplne.

Aké sú výhody varenej stravy

Veľa psov má špecifické potreby a varenie ich dokáže dokonale naplniť. Výhody vidíme predovšetkým v:

  • Zvýšená stráviteľnosť - varenie zvyšuje stráviteľnosť určitých potravín, najmä zeleniny, čo môže byť prospešné pre psy s citlivým trávením.
  • Ľahšie žuvanie - niektoré psy majú problémy so žuvaním, napríklad po úraze, alebo majú problémy s trávením kostí či granúl. Varené krmivo môže vyriešiť aj tento problém.
  • Pridanie vlhkosti - varené krmivo obsahuje viac vlhkosti ako granule, čo môže byť užitočné pre psy, ktoré málo pijú, majú problémy s prehĺtaním suchého krmiva alebo majú reflux.
  • Pestrosť - používaním vareného krmiva môžete do stravy psa zaradiť rôzne druhy mäsa a zeleniny, čo prispieva k pestrejšej a vyváženejšej strave.
  • Individuálne potreby - niektoré psy môžu mať špecifické zdravotné alebo stravovacie potreby a varené krmivo môže byť jediným spôsobom, ako lepšie uspokojiť tieto individuálne potreby.

Aké sú úskalia varenej stravy

Rôzne štúdie a dlhoročné testy ukázali, že surové potraviny obsahujú najviac živín a vitamínov, ktoré sa varením a inou tepelnou úpravou čiastočne strácajú. Ak teda varíte pre svojho psa, musíte brať do úvahy túto stratu a vyberať suroviny, ktoré poskytnú vášmu psovi všetko, čo potrebuje aj po spracovaní. Zároveň treba povedať, že varenie pre seba alebo dokonca pre celú rodinu môže byť dosť náročné, nehovoriac o pridaní psa (alebo psov) do mixu. Na tento problém však existuje riešenie, napríklad náš nový výrobok - Varená strava pre psov.

Yoggies varené krmivo pre psov

Donedávna bolo na trhu len veľmi málo možností, ako kŕmiť psy, ktoré potrebujú varenú stravu, ale zároveň z nejakého dôvodu nemôžu jesť granule. My v Yoggies sme sa spojili s chovateľmi a veterinármi, aby sme túto potrebu naplnili - a funguje to fantasticky.

Keď otvoríte vrecko s vareným menu, ucítite takú vôňu, že obsah radšej vysypete na vlastnú ryžu alebo cestoviny. Všetko sa vyrába len z tých najlepších surovín, za najprísnejších podmienok a pod dohľadom skutočných profesionálov. Váš pes dostane v miske nielen gurmánsky zážitok, ale aj všetky živiny vrátane vitamínov a minerálov, ktoré potrebuje pre zdravý a šťastný život. Niektoré varianty navyše obsahujú kĺbovú výživu.

To všetko v praktickom balení, ktoré nie je potrebné skladovať v chladničke, pretože je sterilizované a vydrží naozaj dlho. Vrecká si tak môžete vziať so sebou kamkoľvek, napríklad na dovolenku.

Varené krmivo pre psov Morčacie mäso s pohánkou

Varené krmivo pre psov Hovädzie mäso s quinoou

Varené krmivo pre psov Morčacie a králičie mäso

v baleniach po 150g a 650g

Varené krmivo pre psov Losos a biela ryba

v baleniach po 150g a 650g

v baleniach po 150g a 650g

v baleniach po 150g a 650g