VET rada pre psy


Rada probiotických krmív Yoggies VET lisovaných za studena, bez chemických látok, je vyvinutá v spolupráci s veterinármi a spoločne testovaná na psoch s črevnými, imunitnými a inými tráviacimi problémami, ako aj s potravinovými a inými alergiami.

Majitelia psov a veterinári sa na nás obracajú už dlho, pretože potrebujú vyriešiť rôzne opakujúce sa problémy (alebo im chcú predchádzať), zvýšiť imunitu psa pomocou krmiva a nájsť šetrné krmivo na trávenie. Preto sme vyvinuli krmivo Yoggies VET, ktoré nedráždi tráviaci a imunitný systém a z dermatologického hľadiska nespôsobuje alergie a podráždenia. Suroviny sú samozrejme tej najvyššej kvality a ako vždy v nich nie sú žiadne chemikálie.

V niektorých prípadoch môže slúžiť ako alternatíva k veterinárnym diétam* (odporúčame VŽDY konzultovať používanie veterinárnych diét alebo ich alternatív s veterinárnym lekárom).

*Veterinárna diéta je špeciálne krmivo pre chorých psov so špeciálnymi požiadavkami a prideľuje ju priamo váš veterinárny lekár. Používa sa na zmiernenie alebo odstránenie vážnejších zdravotných ťažkostí psa.

Yoggies VET Gastro Sensitive:

Veľkou výhodou tohto krmiva je jeho hypoalergénna živočíšna zložka - morčacie mäso, ktoré sa často označuje ako "superpotravina". Zároveň na rozdiel od kuracieho mäsa nie je bežným alergénom. Krmivo obsahuje aj probiotické kultúry a bohaté zastúpenie vlákniny v podobe Psyllia.

Kedy kŕmiť bez konzultácie s veterinárnym lekárom:

 • Liečba hnačky, vracania a iných ťažkostí spôsobených častými alergénmi alebo miernou formou otravy,
 • podozrenie na alergiu na bežné alergény (kuracie mäso atď.),
 • ako prevencia tráviacich problémov spôsobených antibiotickou liečbou,
 • na podporu spontánneho vyprázdňovania análnych žliaz (aj vďaka vysokému obsahu Psyllia),
 • ako prevencia tráviacich problémov spôsobených stresom a/alebo zmenou režimu ( stráženie, dovolenka, premiestnenie z nevhodných/neznámych podmienok, odchod od chovateľa atď,)
 • ako podporná terapia v prípade intenzívneho začervenia psa.

Kedy kŕmiť s konzultáciou veterinárneho lekára:

 • Pre lepšie zotavenie po otrave,
 • pri chronických problémoch so zápalom alebo nedostatočnou funkciou pankreasu,
 • pri akútnych a chronických žalúdočných a črevných ťažkostiach.

Yoggies VET Insect Derma

Toto krmivo je obzvlášť užitočné, ak máte psa so silnou alergiou. Hmyzie mäso je v drvivej väčšine prípadov bezproblémovým zdrojom živočíšnych proteínov. V krmive používame len mladý kvalitný hmyz (larvy), takže neobsahuje (kontroverzný) chitínový obal, ktorý je dlhodobo nevhodný a znižuje využiteľnosť hmyzích proteínov. Náš proteín je naopak vysoko kvalitný, má nízky obsah tuku, je výborne vstrebateľný a využiteľný. Krmivo je preto vhodné aj na redukčné diéty pri miernejších formách obezity. Obsahuje aj čisté probiotiká na posilnenie mikrobiómu a imunity psa.

Kedy kŕmiť bez konzultácie s veterinárnym lekárom:

 • Pri hnačke a/alebo svrbení kože spôsobenom alergiou na proteíny v potravinách. Pri vážnejších problémoch (krv a/alebo hlien v stolici, chrasty na koži, vlhká koža atď.) odporúčame konzultáciu s veterinárnym lekárom. Kŕmenie neuškodí, ale pri akútnych problémoch je potrebné vylúčiť iné príčiny ako tie z potravy.
 • Pri eliminačnej diéte z dôvodu zistenia problematických bielkovín v potrave - odporúčame nasadiť krmivo na 8 týždňov a nepodávať nič iné, ani pamlsky - ak problém zmizne, je potrebné hľadať príčinu v zložení predchádzajúceho krmiva. (Ideálne je toto krmivo používať u psov, ktorí nemajú skúsenosti so zemiakmi, hrachom a bielkovinami hmyzu).
 • Pre alergikov na B.A.R.F. - vhodné ako cestovná alternatíva (radšej najprv vyskúšajte doma), ako pochúťka alebo ako rýchlo dostupná možnosť krmiva, ak náhodou zabudnete rozmraziť dávku.

Kedy kŕmiť s konzultáciou veterinárneho lekára:

 • Po anamnéze ochorenia obličiek/pečene/pankreasu - po ukončení prísnej diéty, hneď ako veterinár povolí prechod na bežné krmivo.

Yoggies Vet Veggie:

Toto krmivo s vysokým obsahom prebiotík a probiotík je vhodné pre psov, ktorí majú tráviace problémy, ťažko trávia všetky dostupné formy živočíšnych proteínov alebo trpia inými problémami, ktoré vylučujú živočíšnu zložku z potravy. Pes je stále mäsožravý všežravec, takže vo všeobecnosti potrebuje vysoký podiel mäsa v krmive. Ak však váš pes z nejakého dôvodu nemôže jesť živočíšnu zložku, tieto granule mu svojím zložením dokážu dodať všetky potrebné živiny z rastlinných zdrojov.

Kedy kŕmiť bez konzultácie s veterinárnym lekárom:

 • Ako súčasť očisty organizmu - napríklad po otrave alebo inom podráždení tráviaceho traktu,
 • pri liečbe hnačky, svrbenia kože (alebo iných problémov), ak je podozrenie na alergiu/nežiaducu reakciu na živočíšne proteíny.
 • Na pomoc pri riešení dysmikróbie - na zlepšenie črevného mikrobiómu (potravina obsahuje veľké množstvo prebiotík a probiotík).
 • Pri eliminačnej diéte na zistenie problematických živočíšnych bielkovín, keď je prejavom svrbenie kože - odporúčame nasadiť krmivo na 8 týždňov a nepodávať nič iné, ani pamlsky - ak problém zmizne, je potrebné hľadať príčinu v zložení predchádzajúceho kŕmenia. (Ideálne je toto krmivo používať u psov, ktoré nemajú skúsenosti s hrachom, zemiakmi)
 • Po eliminačnej diéte ako prvé krmivo otestujte, či je problém v zeleninovej zložke.
 • Ako pochúťka pre psov, u ktorých nie je žiaduci zvýšený príjem proteínov (urologické problémy, zhoršená funkcia obličiek atď.) - nie je vhodné ako krmivo pre týchto psov, ale ako pochúťka.
 • Ako detoxikácia organizmu (najmä vďaka zložkám, ako je bodliak, rašelina a žihľava),
 • Pre alergikov na B.A.R.F. - vhodné ako alternatíva na cesty (najlepšie najskôr vyskúšať doma), ako pochúťka, možnosť rýchleho kŕmenia alebo na doplnenie rastlinnej zložky,
 • ako kombinácia s inými krmivami, napr. na redukciu hmotnosti - na zabezpečenie sýtosti, doplnenie vlákniny, ale zníženie celkového príjmu makroživín.
 • Na porovnanie trávenia po gastroenteritíde u psa alergického na niekoľko druhov živočíšnych bielkovín.

Kedy kŕmiť s konzultáciou veterinárneho lekára:

 • Pri urologických poruchách - zápal močových ciest, prípadne s výskytom struvitov (kryštálov) alebo urolitov v moči.

VET Veggie bez mäsa

MINI a normálna veľkosť v 2kg, 5kg alebo 10kg balení

VET Insect Derma

MINI a normálna veľkosť v 2kg, 5kg alebo 10kg balení

VET Gastro Sensitive

MINI a normálna veľkosť v 2kg, 5kg alebo 10kg balení