Čo je Yoggies PESTRÁ POTRAVA pre psy a mačky a ako ju zostaviť?

Pestrá potrava je pre našich psov aj mačky prirodzená a tento koncept PESTREJ POTRAVY YOGGIES sa k prírode vracia. Je to "evolúcia" vo vývoji čo najzdravších krmív a ich kombinácia pre zdravie našich psov aj mačiek. Za viac ako tri roky vývoja a výskumu sme dostali ohromujúce výsledky, kedy pestrá potrava a plánované striedanie krmív, doplnkov potravy i maškrty pomohlo posilniť zdravie a imunitu, potláčalo alergie, zažívacie problémy, odstraňovalo plynatosť, aj posilňovalo mentálne zdravie zvieraťa. A presne tak to pre nich príroda chcela a my to psom aj mačkám, vďaka Yoggies Revolúcii v zdravom kŕmení môžeme vrátiť.

Vývoj a testy boli vykonávané preto, aby pomohli zbavovať psy aj mačky predovšetkým alergiou, zažívacích i hnačkových ochorení, flatuence (plynatosť) a príp. brániť vzniku zápalových ochorení vznikajúcich predovšetkým z potravy. Vykonával sa výskum a testy krvi, skúmalo sa bakteriálne osídlenie mikrobiomu čriev, parazitologické aj. testy exkrementov a pod.   !! Je dôležité vedieť, že koncept posilňovania zdravia vďaka pestrej potrave bol skúmaný výhradne na produktoch Yoggies. Koncept "Pestrá potrava" zložený z produktov iných značiek, alebo ich kombináciami by nemusel mať prínos k zdraviu Vášho maznáčika, alebo by mohol spôsobiť zažívacie problémy !!

Každá surovina v krmive sa pri dlhodobom podávaní môže stať alergénom (a čím menej kvalitné krmivo je, tým skôr a viac problémov môže nastať). Predstavte si, že by vlk v prírode chytal len zajaca... A teraz si predstavte seba, že jete len a len zdravé jablká... za čas si na ne váš organizmus vybuduje rezistenciu a môže sa tak spustiť aj alergické reakcie.

"Pestrá potrava je návratom k prirodzenosti danej prírodou psom aj mačkám."

Jednoducho vysvetlené - Pestrá potrava je založená na striedaní hlavných zložiek krmív a teda aj potenciálnych "alergénov". Tým potom neustále "trénujete" a posilňujete imunitu i odolnosť proti vonkajším a vnútorným vplyvom spôsobujúcim zdravotné problémy. Doplnky potravy a maškrty potom príjemne dopĺňajú tento efekt. Dobre zostavená a plánovito podávaná Pestrá potrava môže pomáhať zbavovať psy aj mačky civilizačných chorôb, ktoré ešte pred dvadsiatimi rokmi u nich boli úplne nemysliteľné - ako napr. alergia, cukrovka a pod.

Ako začal výskum zdravej a pestrej potravy?

V Yoggies sme už pred rokmi vďaka nášmu príbehu, a zdravotnému stavu nášho "generálneho riaditeľa" labradora Roxyho, začali kŕmiť pestrou potravou. A pretože toto zloženie krmív malo skvelý vplyv nielen na Roxyho zažívanie, ale aj na jeho celkové zdravie - krvný obraz, imunitu, nemusíme ho chemicky odčervovať a mnoho ďalšieho, chceme pestrú potravu odovzdať aj vám.

Ďalším podnetom bol príbeh sučky Hayley, ktorá trpela veľmi závažnými alergiami a kožnými problémami. Tá sa po prechode na pestrú potravu obsahujúcu granule lisované za studena Yoggies, maškrty a jogurty pre psov Yoggies, z týchto problémov sa nielenže dostala, ale je z nej krásny, zdravý a výstavný pes.

Väčšina veterinárov dnes už potvrdí, že pestrá potrava má zmysel

Nám v Yoggies sa spolu s veterinármi, odborníkmi z výskumu, odborníkmi na mikrobióm aj chovateľmi darí preukazovať, že návrat k prirodzenej pestrej potrave má zmysel.

"Keď chcete svojmu miláčikovi zostaviť pestrú potravu, tak pre Vás máme
v Yoggies najširšiu ponuku zdravých produktov bez chémie na trhu vôbec."

Najširšia paleta zdravých základných krmív, ale aj prírodných doplnkov potravy a zdravých pamlskov Yoggies je možnosťou, ako zostaviť skutočnú pestrú potravu vášmu psovi aj mačke.

Podstata pestrej potravy

Základom pestrej potravy je občasná alebo pravidelná (a plánovaná) zmena hlavnej zložky krmiva - u psov a mačiek sú to v prevažnej väčšine proteíny z mäsa (prevažne z granúl či surovej potravy B.A.R.F.). Na to sa viažu ďalšie suroviny a zložky obsiahnuté v ich potrave ako je ovocie, zelenina, vláknina, vitamíny a pod.

Keď túto základnú zložku zmeníte, organizmus, trávenie, ale aj imunita psa či mačky "nezlenivie" a budú sa musieť tejto zmene prispôsobiť. Laicky povedané - budete imunitu psa aj mačky "trénovať".

Samozrejme u niektorých psov aj mačiek môže byť prechod dlhší a pozvoľnejší, aby si navykli na zmenu - napríklad z granúl na surovú potravu B.A.R.F. alebo varenú potravu. Pri našich testoch výhradne s krmivami, doplnkami a maškrtami Yoggies boli prechody bez komplikácií v rádoch dňa alebo dokonca hodín (ráno granule Yoggies a večer už bez následných problémov Yoggies B.A.R.F.).

"V zahraničí existuje mnoho výskumov, ale aj chovateľov a veterinárov, ktorí zistili, že pestrá potrava
funguje, napr. štúdia Dr. Becker z USA."

V krátkodobom horizonte znamenal prechod na Yoggies pestrú potravu to, že sa zvieraťu upravilo zažívanie, trávenie potravy, odstránila sa plynatosť u psa i mačky i zápach z papule, prípadne odpadli dlhotrvajúce problémy so zažívaním i hnačkami. Tiež boli veselšie a na svoju misku s novou dobrotou sa viac tešili!

V strednodobom horizonte, cca 1-3 mesiacov sa ukázalo, že u psov, ktorí trpeli zápalmi, alebo alergiami a začervenaním kože sa vďaka vonkajším alergénom (napr. trávy a pod.) sa tieto príznaky potlačili alebo úplne vymizli. Psy s alergiami na potravu nemali buď žiadne, alebo veľmi malé príznaky, ktoré sa nedali s predchádzajúcim stavom ani v najmenšom porovnať.

"Pestrá potrava od Yoggies obsahuje mnoho rôznych probiotických kmeňov,
ktoré podporujú zdravie a imunitu psa aj mačky na mnoho spôsobov!"

Ďalším javom a dôsledkom prechodu na Yoggies pestrú potravu je fakt, ktorý si možno ani nevšimnete, ale môže mnohým pánom ušetriť veľké starosti a mnohým maznáčikom napríklad zachráni aj život. Je to vyčistenie črevného traktu, správne zažívanie a zdravá črevná stena, vďaka ktorej sa mikroživiny správne vstrebávajú a prechádzajú do krvného obehu, čím sa môže potláčať vznik mnohých ochorení, alergií i napadnutí parazitmi.

Dôležité je vedieť, že široká škála produktov Yoggies obsahuje rôzne kmene probiotík. Tie pomáhajú pri posilňovaní imunity a obranyschopnosti organizmu. Aj ich striedanie alebo občasná probiotická kôra DogProBio alebo CatProBio, majú svoj zmysel v zdravé kŕmení.

"Po rokoch výskumu i spolupráce s mnohými odborníkmi sa nám podarilo preukázať
že pestrá potrava Yoggies môže urobiť našim maznáčikom život šťastnejším
"chutnejším" a zdravším bez zbytočných chorôb, alergií, hnačiek a pod."

Základné kroky na zostavenie pestrej potravy pre psa aj mačku

Najdôležitejšia je občasná alebo aj pravidelná (a plánovaná) obmena proteínov. Tie sa skladajú z aminokyselín a tie sú potrebné na rozvoj buniek a sú tiež základným stavebným kameňom každého života. Proteíny v kvalitnom krmive pochádzajú predovšetkým z kvalitného mäsa, z ktorého je krmivo vyrobené.

Rozhodujúce v pestrej potrave od Yoggies sú kvalitné mäsa, ovocie, zelenina, prírodné vitamíny, probiotiká a prebiotiká.

Pravidlá pre kŕmenie Yoggies zdravou pestrou potravou:

 • Prejdite na krmivá, doplnky a maškrty Yoggies - výsledky najrôznejších testov i správania psov naznačujú, že kombinácia produktov Yoggies funguje
 • Neodporúčame kombinovať produkty Yoggies s inými krmivami! - výskum, výroba i kombinácia produktov Yoggies je založená na fakte, že poznáme pôvod surovín, zloženie, nutričné hodnoty, výrobné postupy i vplyv krmív na zdravie psov i mačiek. Kedykoľvek sme zaradili "čokoľvek cudzieho" nastali problémy.

Slovníček pojmov na kŕmenie pestrou potravou:

 • Pestrá potrava Yoggies - Chytro poskladaný "pestrý jedálniček" psa či mačky, založený na kombinácii proteínov, tukov, vitamínov, ale aj minerálov či probiotík.
 • Kŕmny návod - môže byť "jedálny lístok" vášho psa či mačky, ktorý si sami zostavíte, alebo vám ho na mieru zostavíme my v Yoggies. Môže byť na týždeň, 14 dní aj na mesiac a budú v ňom použité a "rotovať" tie najlepšie zložky potravy pre zdravie Vášho psíka (mačičky).
 • Kalkulačka kŕmnych dávok - naša kalkulačka, kde sa dozviete odporúčané kŕmne dávky jednotlivých krmív a nájdete tu aj mnoho odporúčaní.
 • Hlavné (primárne) krmivo - je také, ktoré bude dominantné v celom (napr. týždennom) jedálničku (napr. Yoggies granule lisované za studena, alebo Yoggies B.A.R.F.).
 • Vedľajšie (sekundárne) krmivo - je krmivo, ktoré si zvolíte k tomu hlavnému viď vyššie. Napr. Ak si zvolíte granule Yoggies na pondelok až piatok 2x denne a na sobotu a nedeľu 2x denne. B.A.R.F. Yoggies, sú granule hlavným krmivom a vedľajším krmivom je B.A.R.F Yoggies
 • Doplnky potravy - tu môže ísť o jogurty pre psy a mačky, konzervy, omáčky, maškrty, špeciálne doplnky potravy (na kĺby, srsť a pod.) či oleje.
 • Probiotiká - kmene živých mikroorganizmov špeciálne vyvinuté firmou Yoggies pre psy a mačky. V mikrobióme psa či mačky potom tieto mikroorganizmy žijú, množia sa a posilňujú zdravie a imunita psa aj mačky.
 • Prebiotiká - väčšinou sa jedná o vlákninu. Spravidla to býva aj "potrava" pre živé probiotické kultúry, osídľujúce črevný mikrobióm. Býva to aj nestráviteľná zložka potravy podporujúca peristaltiku čriev.
 • Mikrobióm - mikrobiálne osídlenie (predovšetkým v črevách) psa aj mačky; je to súbor živých mikroorganizmov, žijúcich prevažne v tráviacom systéme, a vytvárajúcich celkovú imunitu psa aj mačky.
 • Imunita - obranyschopnosť organizmu; súvisí s mikrobiómom a je úplne zásadný pre zdravie a odolnosť psa i mačky proti chorobám, alergiám, vírusom, parazitom, ale aj v boji proti obezite, zápalovým, nádorovým aj autoimunitným a kardiovaskulárnym ochoreniam psa i mačky.
 • Minerály a ďalšie zložky potravy - mikroživiny, ktoré sú z pohľadu výživy psa aj mačky dôležité a v produktoch Yoggies sú vždy obsiahnuté v optimálnom množstve.

Neoddeliteľnou súčasťou krmív i pestrej potravy sú prílohy, bylinky, ovocie, zelenina atď. Toto všetko je už obsiahnuté v širokom portfóliu krmív Yoggies.

Ako zostaviť pestrú potravu od Yoggies krok za krokom

 1. Zvoľte si, ako často budete svojho psa, alebo mačku kŕmiť. 1x, alebo 2x, alebo 3x denne? Odporúčame 2x denne po prechádzke, aby mal pes pokoj a čas sa najesť.
 2. Vyberte si hlavné krmivo pre svojho maznáčika. Teda krmivo, ktorým budete maznáčika kŕmiť najčastejšie - napr. Yoggies granule lisované za studena.
 3. Vyberte si vedľajšie krmivo, ktoré môže nahradiť, alebo doplniť to hlavné. Napr. ak kŕmite granulami lisovanými za studena, môžete zvoliť Yoggies surovú potravu surovou potravou B.A.R.F. Pokiaľ primárne "barfujete" (kŕmite maznáčika surovou potravou Yoggies B.A.R.F.) a idete napr. na víkend na chalupu, vezmete si so sebou lepšie skladovateľné Yoggies granule lisované za studena, alebo konzervy a pod. A v pondelok sa zase doma vrátite k Yoggies B.A.R.F.
 4. Vyberte si doplnky potravy. Doplnky potravy nie je potrebné pridávať do potravy vždy, ale nepravidelne podľa aktuálnej potreby vášho maznáčika. Odporúčame občas podávať napr. jogurt pre psy a mačky ako desiatu medzi kŕmnymi dávkami, rovnako tak konzervu, mištičku či omáčku. Špecifické doplnky potravy používajte, pokiaľ psík či mačička potrebujú aktuálne pomôcť s riešením ich problémov (napr. pomôcť s výmenou srsti, posilniť imunitu, zlepšiť trávenie a pod.) či preventívne (bylinky proti prisatiu kliešťa, výživa kĺbov atď.). Možností je mnoho, ktoré si môžete ľubovoľne prispôsobiť zdravotnému stavu a chutiam svojho maznáčika. Pokiaľ si neviete rady, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám pomôžeme.
 5. Vyberte si zdravé maškrty. Nemá zmysel kŕmiť psa či mačku zdravo a dávať im nezdravé maškrty v podobe detských piškót a pod. V ponuke Yoggies máte vždy z čoho vyberať, ale vždy z ponuky maškrty 100% bez chémie, bez lepku, soli, cukru az najkvalitnejších surovín. Ponúkame maškrty lisované za studena (ktoré si zachovávajú všetky živiny, rovnako ako naše granule lisované za studena vďaka šetrnému procesu spracovania), ďalej lyofilizovaná (mrazom sušená) mäsa, chrumkavé pečené maškrty, tak aj skvelá 100% prírodná sušená mäsa.
 6. Zostavte si "jedálniček" pre svojho maznáčika podľa svojich i jeho potrieb. Odporúčame si tento "jedálniček" pre pestré kŕmenie zostaviť, než každý deň "improvizovať". Radi Vám s tým pomôžeme v našej poradni, na stránkach, pripravili sme aj ukážkové kŕmne návody alebo nám môžete napísať.

Pokiaľ si aj napriek tomu neviete rady s nastavením pestrej potravy Yoggies, je tu naša výživová poradkyňa, poradňa Yoggies, alebo najčastejšie otázky.

...a nezabúdajte, že s Yoggies Zdravie začína v miske®