Sme česká rodinná firma

Sme česká rodinná firma a vyrábame krmivá pre psy a mačky, 100% bez chémie, lepku, sóje a konzervantov. Vyberáme špičkové produkty z najkvalitnejších surovín, pochádzajúcich z fariem v Česku, Nemecku, Holandsku a Belgicku. Vyrábame v Česku a Nemecku, pretože kvalita je u nás prioritou.  

Ako a prečo vzniklo Yoggies  

Yoggies vzniklo vďaka tomu, že sa náš Roxy (labradorský retriever) vo veku cca 2 roky otrávil pri prechádzke lesom. Založiť firmu však nebolo vôbec v pláne. Len som chcel Roxyho uzdraviť a raz ma napadlo, pokúsiť sa pre neho vyrobiť jogurt. Keď môže jogurt pomáhať ľuďom, tak prečo nie psom. A ono to vyšlo. Roxyho zažívací systém sa dal dohromady. Potom prišiel ale ďalší problém. Čím Roxyho kŕmiť, keď aj tie "najlepšie" krmivá na trhu mu dlhodobo nevyhovovali? A tak som po porade s veterinárkou prišiel na nápad - pomaly sušiť pôvodnú potravu vlka - "surovú potravu" - tak, aby zostali zachované živiny a odparila sa len voda. A aj to, po niekoľkomesačných pokusoch a mnohých konzultáciách s chovateľmi, veterinármi aj univerzitnými kapacitami, vyšlo. A tak mala byť vyrábaná aj potrava pre Roxyho. Z tých najkvalitnejších surovín - samozrejme domácich, našich českých.

Pôvod našich surovín a výroba Yoggies granúl lisovaných za studena s probiotikami  

Začal som hľadať výrobcu, ktorý by bol schopný takú potravu lisovanú za studena (teda granule lisované za studena) vyrobiť, pretože budovať vlastnú výrobu neprichádzalo finančne do úvahy. Keď som v Českej republike nepochodil, išiel som postupne do niekoľkých európskych krajín, aby som nakoniec našiel spriaznenú dušu v Nemecku. Dnes už veľký kamarát, vtedy len majiteľ malej rodinnej firmy, mi ponúkol pomoc pri vývoji. Chcel som, aby všetky suroviny boli od nás z Českej republiky. Lenže sa po čase ukázalo, že niektoré suroviny potrebné na výrobu granúl lisovaných za studena, ako napr. hovädzie mäso, ktoré sme vyskúšali, neobsahujú dostatok živín a predovšetkým majú málo tuku. Pretože som chcel od začiatku vyrábať všetko 100% bez chémie, bol tuk a prirodzené živiny pri lisovaní za studena do 38 ° C, bezprecedentne to najdôležitejšie. A tak sme postupne vyskúšali niekoľko druhov mäsa z fariem v Nemecku, Belgicku, Holandsku alebo mäso z biofarmy vo Švajčiarsku, aby sme nakoniec zistili, že to je pre našich psov tá najlepšia kvalita surovín, vybraná z celej Európy. Aby som ale nehanil Česko a našich producentov. Používame aj české suroviny. Rozhodne nedovážame žiadne suroviny z Číny a nepoužívame suroviny z neznámych zdrojov. Ale aby ste si nemysleli, že všetko vyrábame (pod naším vlastným dohľadom) iba v Nemecku. Kdeže! Máme v ponuke kompletné portfólio produktov pre psy a mačky, okrem vyššie spomínaných granúl aj maškrty, ďalej surové B.A.R.F., naše unikátne jogurty či omáčky a mnoho ďalšieho. To všetko vyrábame u nás v Čechách a zo slovenských surovín - sme česká rodinná firma, máme tu svoju vlastnú výrobu, sklady a kancelárie a receptúry si vyvíjame u nás. Len granule lisované za studena Yoggies sa vyrábajú v Nemecku, vzhľadom na špecifický a náročný proces lisovania za studena. Granule Yoggies vyrábame z tých najlepších surovín, tým najkvalitnejším, najzdravším možným spôsobom a 100% bez chémie. Pretože lepšie a zdravšie to už nejde - skrátka pre našich psích a mačacích priateľov len to najlepšie. Preto je naším mottom Zdravie začína v miske®