Granule lisované za studena Yoggies a probiotika

10.01.2023

Zdravá obranyschopnosť organizmu - psa, mačky aj človeka - nie je samozrejmosťou. Treba jej pomáhať. Každý chovateľ, ktorému záleží na zdraví svojho štvornohého maznáčika iste potvrdí, že nie je nič horšie, než keď pes alebo mačka ochorie. Fakt, že mnohým chorobám psov i mačiek by sa dalo predísť, ak by potrava aj suroviny na výrobu krmív boli kvalitné, nás v Yoggies priviedlo k vývoju vlastných receptúr jedinečného jogurtu pre psov a mačky a následne aj celej palety krmív - granúl lisovaných za studena pre psy aj mačky, konzerv, maškrtiek či doplnkov potravy).

Aký vplyv majú probiotiká a granule lisované za studena Yoggies na zdravie psa alebo mačky?

Zaujímame sa o to, ako pes či mačka trávia potravu, z čoho je zložená a čo obsahuje ich prirodzená korisť. Zdravie začína v miske ® a hneď potom v zažívacom trakte psa či mačky.

V zažívacom trakte sa vytvára budúca imunita psa aj mačky. Vyvinuli sme preto v Yoggies unikátny systém výroby krmív pre psov aj mačky, vďaka ktorému naše krmivá preukázateľne obsahujú probiotiká a pes či mačka ich tak prirodzene v priebehu kŕmenia dostáva do svojho zažívacieho traktu. Probiotiká sa potom postarajú o udržiavanie zdravého zažívacieho traktu, a tak aj o lepšiu imunitu zvieraťa. Tú je možné ešte podporiť napr. jogurtom pre psov a mačky Yoggies či špeciálnou probiotickou zmesou vytvorenou na mieru zažívania psov DogProbio® či mačiek CatProBio®.

✔Tip: V Yoggies vyrábame všetky naše produkty 100% bez chémie, lepku, sóje a obilia. Nič z toho by zažívaniu Vášho psa či mačky určite neprospelo.

Granule lisované za studena Yoggies sú ako "funkčné potraviny" pre ľudí

Granule lisované za studena Yoggies sú vyrobené z prirodzene sa vyskytujúcich surových surovín iba sušením pri nízkych teplotách. Preto si zachovávajú základné a prirodzené výživné hodnoty aj priaznivý účinok na zdravie psa aj mačky.

Aj keď zdravá potrava sama o sebe nie je liek, je dôležité jej pravidelné podávanie. Z dlhodobého hľadiska totiž môže mať významný vplyv na kvalitu zdravia a života psa aj mačky aj jeho celkovú aktivitu. Bohužiaľ aj psy aj mačky dnes trpia civilizačnými chorobami, ale aj tým sa dá predchádzať pravidelným používaním kvalitného krmiva.

Čo sú laktobacily a aké sú ich účinky na zdravie psa a mačky?

V tele psa aj mačky sa tieto priateľské baktérie vyskytujú najmä v tráviacom trakte, kde majú za úlohu zničiť škodlivé baktérie a podporiť tým zdravý imunitný systém. U ľudí je dokázané, že probiotiká môžu pôsobiť preventívne napríklad proti rakovine čriev. Prečo by tomu nemohlo byť tak aj u psov a mačiek? Preto sú probiotiká aj v granuliach lisovaných za studena Yoggies.

Pre črevnú mikroflóru psa aj mačky je vždy záťažou liečba antibiotikami. Z tohto dôvodu sme ku granuliam lisovaný za studena vyvinuli aj probiotický Yoggies jogurt pre psy a mačky. Preto veterinári odporúčajú jogurt pre psov a mačky užívať aj spolu s antibiotikami (je dôležité sa poradiť s veterinárom). Súčasným užívaním probiotík s antibiotikami sa zníži negatívny dopad liečby na črevnú flóru psa a mačky a môže sa tým znížiť riziko výskytu zažívacích ťažkostí ako sú hnačka a pod., ktoré môžu nastať v priebehu alebo po liečbe antibiotikami. Odporúčame v takom prípade siahnuť po špeciálnych probiotických zmesiach vytvorených na mieru zažívania psov DogProbio® či mačiek CatProBio®. Pomocou týchto zmesí môžete pomôcť zažívaciemu traktu svojho psa či mačky sa zotaviť po užívaní antibiotík.

✔Tip: Výsledky mnohých vedeckých štúdií poukazujú na pozitívne účinky probiotík na zdravie a to najmä pri problémoch tráviaceho traktu, ale aj z dlhodobejšieho hľadiska.

U ľudí bolo preukázané, že napríklad Kazašskí pastieri hojne užívajúci kyslé mlieko sa dožívali neobvykle vysokého veku a napríklad v Japonsku, krajine s najdlhšou priemernou dĺžkou života, sa probiotické výrobky hojne užívajú. Niektoré vedecké práce tiež poukazujú na spojitosť medzi prítomnosťou laktobacilov v organizme a rozvojom alergií. Zatiaľ čo Lactobacillus reuteri, jeden zo zástupcov z radov laktobacilov, bol prítomný v tele 30-40% svetovej populácie, dnes je to len 10-20%. Tento pokles výskytu laktobacilov v tele obyvateľov vyspelých krajín je prisudzovaný najmä nevhodnému stravovaniu. Hlavným dôvodom je nižšia konzumácia kvasených potravín (napríklad kyslej kapusty) a nadmerné užívanie konzervantov obsiahnutých v strave, ktoré baktérie v tele zabíjajú. Rovnako to platí aj psov a mačiek. A to môže byť aj dôvod, prečo psy a mačky dnes trpia viacerými chorobami, než predtým.

V Yoggies chceme tento trend zvrátiť!